Герман Ван Ромпей, Європейської Ради, оголосив про те, що нові обмежувальні заходи проти Російської Федерації набудуть чинності у п'ятницю, 12 вересня, після публікації в Офіційному віснику ЄС.
У рамках нового пакету санкцій ще більше посилено обмеження доступу Росії до ринків капіталу ЄС. Громадяни та компанії ЄС більше не зможуть надавати кредити п'ятьом основним державним російським банкам. Водночас заборонено торгівлю новими облігаціями, акціями чи подібними фінансовими інструментами цих банків, чий термін погашення перевищує 30 днів. Також заборонено кредитування (через облігації та акції, чий термін погашення перевищує 30 днів) трьох головних оборонних компаній та трьох головних енергетичних компаній Росії. Заборона також поширюється на послуги, які пов'язані з випуском цих фінансових інструментів, зокрема брокерство.
Окрім цього, заборонено надавати послуги, потрібні для розвідки глибоководних нафтових родовищ, нафтових розвідок чи нафтового видобутку в Арктиці та проектів щодо сланцевої нафти в Росії. Йдеться про буріння, випробування свердловин чи геофізичне дослідження свердловин.
Розширено заборону на експорт товарів подвійного призначення та технологій для військового використання: до списку включено дев'ять змішаних оборонних компаній, які не зможуть отримувати товари подвійного призначення з ЄС.
Крім того, до списку людей, які підпадають під візову заборону та замороження рахунків, було долучено 24 особи. Йдеться про осіб, залучених в дії проти територіальної цілісності України, зокрема про нових лідерів Донбасу, членів уряду Криму, а також осіб, відповідальних за прийняття рішень у Росії, та олігархів. Таким чином, загальний список людей у санкційному списку досяг 119 осіб. Заморожено активи 23 компаній. Крім того, було розширено правову базу для того, щоб заморожувати рахунки та накладати візові заборони на осіб та компанії, що проводять трансакції з сепаратистськими групами на Донбасі.
За словами Ван Ромпея, до кінця місяця Комітет постійних представників (COREPER) держав ЄС у Брюсселі здійснить "повномасштабний огляд виконання мирного плану, на основі оцінки Європейської служби зовнішньої дії".
Залежно від розвитку ситуації на місці, Єврокомісія та Європейська служба зовнішньої дії можуть "запропонувати модифікувати, призупинити чи анулювати чинні санкції, повністю чи частково". Рада ЄС "терміново розгляне ці пропозиції, аби здійснити відповідні дії, якщо така потреба існує", - додав Ван Ромпей.