• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Посол Ігор Харченко головний доповідач на засіданні «Дипломатичного круглого столу» членів Політичної ради «Японського форуму з міжнародних відносин», присвячене українському питанню: «Situation in and around Ukraine and the Future of Global Security»
Опубліковано 15 вересня 2014 року о 11:03

На заході були присутні представники наукових кіл Японії, дипломатичного корпусу, політичні діячі, впливові політологи, журналісти та громадські діячі.

У своєму виступі Посол зробив стислий аналіз політичної, економічної та гуманітарної ситуації в Україні, поінформував щодо заходів, що вживаються Президентом та Урядом країни задля врегулювання ситуації на Донбасі, а також дав оцінку агресивним, ворожим діям Російської Федерації.

Особлива увага була приділена підписанню та ратифікації у вересні Угоди між Україною та ЄС про асоціацію та перспективам, що виникають у цьому зв’язку для економічного розвитку нашої країни, реалізації положень Мирного плану Президента України та Мінським домовленостям, першочерговою метою яких є невідкладне припинення кровопролиття та створення умов для врегулювання ситуації на Донбасі.

Керівник української дипломатичної місії висловив значні сумніви щодо щирості намірів Росії та проросійських терористів дотримуватися курсу на мирне врегулювання і наголосив на необхідності збереження зовнішнього тиску на Росію, у тому числі шляхом застосування до Росії санкцій з боку G7, ЄС, США, Японії. Посол підкреслив, що санкції, а також дієву, у т.ч. військову допомогу НАТО, слід неухильно продовжувати і посилювати, допоки кремлівська агресивна політика не буде зупинена остаточно спільними зусиллями.

В рамках обговорення теми заходу Посол відповів на питання експертів, зазначивши, що, безпосереднє військове втручання з боку Росії проти України, яке прийшло на зміну «гібридній війні», не є локальним конфліктом, а викликом глобальному порядку та міжнародній системі безпеки.

З приводу рішень останнього саміту НАТО і щойно узгодженого Євросоюзом рішення стосовно запровадження подальших обмежень щодо Росії зазначалося, що санкції проти агресора є дієвим, але недостатнім інструментом для того, щоб кожен росіянин дійшов до думки, що війна проти України, яку розв’язало московське керівництво, веде РФ до катастрофи та ізоляції.

Окремо наголошувалося на очевидній неефективності та недієздатності міжнародних інституцій, зокрема РБ ООН, ОБСЄ, які за своєю природою мали б поставити на місце агресора – постійного члена РБ, змусити його діяти в рамках взятих на себе міжнародних зобов’язань.

У цьому контексті, глава дипмісії зауважив, що, незважаючи на те, що більшість країн зайняли цілком однозначну позицію щодо суверенітету і територіальної цілісності України, багато політиків та функціонерів ще недооцінюють планетарну за масштабами загрозу, що генерує Кремль, організувавши фінансування терористичних угруповань, постачаючи найманців та озброєння, а два тижні тому – скерувавши регулярні підрозділи своїх збройних сил на українську територію.

Тональність жвавої дискусії, що відбулася, ще раз підтвердила – переважна частина політичного істеблішменту Японії сподівається на найскоріше врегулювання ситуації в Україні та з засудженням ставиться до агресивних дій Російської Федерації по відношенню до нашої держави.   

Прим.

Форум - це некомерційна, незалежна і непартійна організація, що утворена у 1987 р. ініціативною групою політиків, бізнесменів, вчених і представників ЗМІ з метою вивчення, обговорення, обміну і запропонування ідей та рекомендацій у сфері зовнішньої політики та міжнародних відносин, задля інформативної та просвітницької діяльності серед японського суспільства. У 2011 Форум набув статус «організації суспільних інтересів» з наданими прем’єр-міністром Японії, в знак визнання його досягнень, повноваженнями надавати Кабінету міністрів Японії рекомендації з різних напрямків зовнішньої політики та формування відносин із зарубіжними країнами.

1 липня ц.р. група з 72 експертів (think tank) Форуму опублікувала у провідних ЗМІ Японії і  направила до уряду країни рекомендації «Українське питання і японська дипломатія», в яких закликає уряд прем’єр-міністра С.Абе бути рішучим та послідовним у питанні невизнання Японією анексії Криму Росією через те, що такі дії підривають принцип міжнародних відносин після Другої світової війни щодо неприпустимості зміни статус-кво силою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux