Науково-технічне співробітництво між Україною та Японією
Сьогодні як ніколи важливо розвивати наукові дослідження, технології та інновації. Україна набуває унікального досвіду в оборонних технологіях, безпеці, цифровій освіті та медичному, аграрному, енергетичному секторах, що може слугувати цінною основою для дослідження, розвитку та апробації нових технологій. Українська сторона пропонує спільно працювати над створенням інноваційних рішень, які допоможуть не лише Україні, але й іншим країнам у подоланні таких викликів.
На полях Японсько-української конференції зі сприяння економічному зростанню та відбудові, яка відбулася 19 лютого 2024 року в м. Токіо, Прем’єр-міністр Японії Кішіда Фуміо відзначив «унікальний внесок Японії» у розвиток довгострокової відбудови України через освіту, науку та технології.
28 лютого 2024 року був підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії в галузі освіти, науки й технологій. Параграфом 4 Меморандуму передбачено створення сторонами Спільної Комісії з питань співробітництва в галузі освіти, науки та технологій.
Перше засідання Українсько-японської спільної комісії з питань співробітництва в галузі освіти, науки та технологій було проведено 29 липня 2024 року в Києві під головуванням Міністра освіти і науки України О.Лісового та Міністра освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії М.Моріями.
У рамках Спільної комісії реалізуються заходи щодо довгострокової відбудови України через освіту, науку та технології, сприяння академічним обмінам між Україною і Японією, спільним науковим проєктам та дослідженням.
Україна та Японія домовилися про співпрацю у сфері цифрової трансформації – Мінцифри, Держспецзв’язку та Міністерство цифровізації Японії вперше уклали тристоронній меморандум. Це початок потужного діджитал-співробітництва між країнами. Японсько-українські відносини мають великий потенціал, адже обмін цифровими кейсами між країнами буде корисний обом сторонам. Також у межах меморандуму Японія допомагатиме Україні розвивати інновації та посилювати кіберзахист.
Здійснюється обмін найкращими практиками розвитку ІТ-галузі та розбудови електронного уряду. Японія наразі активно впроваджує інноваційні рішення на державному рівні. Україна вже має унікальний досвід та цифрові рішення, протестовані в умовах повномасштабної війни та готова ділитися найкращими кейсами.