• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 05 листопада 2014 року о 07:55

Як оформити біометричний паспорт?

Щоб подати заяву на оформлення біометричного паспорта, необхідно прибути до Посольства України в Японії у деть та час, попередньо домовлений із консулом ( запис на прийом можна зробити на телефоном 5474-9773 або звернувшись на імейл consul_jp@mfa.gov.ua). З собою необхідно мати діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон та його копію, реєстраційною карткою іноземця (在留カード)та її копію.

Консульський збір складає 4400 ієн (розгляд заяви) + 9900 ієн (оформлення) та сплачується  пред’явлення згаданих документів. Термін оформлення з урахуванням часу доставки -  може складати 3 місяці і більше. Після надходження оформленого паспорта заявник має приїхати до Посольства та отримати оформлений на його ім’я паспорт.

 

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу  на території Японії?

 Для реєстрації шлюбу між громадянкою (громадянином) України та громадянином (громадянкою) Японії у місцевих органах Японії громадянці (громадянину) України необхідно звернутися до Посольства України в Японії для  оформлення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально.

Для оформлення згаданої заяви необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства у прийомні години. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 

Строки оформлення та консульський збір: оформлення заяви відбувається за попереднім записом в день звернення, консульський збір -2200 ієн

Я зареєструвала шлюб з японським громадянином на території Японії та хочу змінити своє дівоче прізвище на прізвище чоловіка.

Якщо ви зареєстровані на території України (не оформлювали дозвіл компетентних органів України на виїзд на постійне проживання за кордон), то вам слід проставити на документі про укладення шлюбу на території Японії штамп Апостиль у Міністерстві закордонних справ Японії (外務省), після чого нотаріально оформити його переклад на українську мову та надати до органів реєстрації актів цивільного стану за місцем вашого проживання в Україні.

 Чи можна засвідчити підпис на заяві або оформити довіреність у Посольстві, надіславши документи поштою?

Ні, усі нотаріальні дії виконуються під час особистого звернення заявника до консульського відділу Посольства з наданням документів, що підтверджують його особу та громадянство.

 Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у зручному для вас відділенні банку або АТМ після отримння відповідної інформації від консула. Сплата консульського збору готівкою не допускається.

 Як можна прискорити доставку закордонного паспорта?

Заявник звертається імейлом на адресу consul_jp@mfa.gov.ua із проханням оформити доставку DHL (із вказанням приізвища та імя власника паспорта), після чого йому у відповідь надсилається відповідна інформація щодо оформлення доставки.  

 Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини японець?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди - якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та міститизасвідчений нотаріально переклад українською мовою.

Пропуск осіб через адміністративну межу з АРК

Порядок здійсення пропуску осіб до окремих районів Донецької та Луганської областей

 

 Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux