Портал в режимі тестування та наповнення
Міжрегіональне співробітництво між Україною та Японією
Опубліковано 21 серпня 2012 року о 23:45

Співробітництво між регіонами України та Японією

Міжрегіональне співробітництво є важливим компонентом усього спектру  двосторонніх відносин між Україною та Японією.

Напрямком його найбільш активного розвитку є розбудова побратимських стосунків між спорідненими містами: Києвом і Кіото, Одесою та Йокогамою. Одеса та Йокогама стали містами-побратимами у 1965 р., Київ та Кіото - у 1972 р.

За довгі роки їх співпраці встановлені сталі дружні зв’язки як на рівні міських адміністрацій, так і громадських організацій. Так, при мерії м. Йокогама функціонує громадський Комітет дружби Йокогама-Одеса на чолі з К.Андо. У Кіото питаннями побратимських зв’язків опікується громадська Асоціація культурних зв’язків на чолі з директором Школи балетного мистецтва М. Терада.

Крім цього, вагомий внесок у справу подальшого розвитку побратимських зв’язків між Україною та Японією робить і соліст Національної опери України, художній керівник Київського державного хореографічного училища Н. Терада (син М. Такао), якого 26 квітня 2013 р. мер м. Кіото призначив почесним послом з питань розвитку міжнародного туризму.

Найважливіше місце у відносинах міст-побратимів мають контакти в культурно-гуманітарній сфері: в галузі мистецтва, освіти, охорони здоров’я та спорту. Побратимські відносини також сприяють обміну досвідом між керівниками органів місцевого самоврядування України та Японії у питаннях підтримання та розвитку інфраструктури міського господарства, забезпечення економічного, соціального та культурного розвитку міст.

Протягом останніх років побратимські зв’язки пожвавилися за рахунок активізації контактів між керівниками органів влади міст-побратимів.

19 січня 2011 року відбулось підписання Протоколу про співпрацю між Київською міською державною адміністрацією та мерією міста Кіото. З української сторони протокол підписав заступник Глави Адміністрації Президента України А.І. Гончарук, з японської – мер м. Кіото Д. Кадокава.

З 15 по 19 листопада 2011 року, у рамках відзначення 40-ї річниці встановлення побратимських зв’язків між Києвом та Кіото та у розвиток положень Протоколу про співпрацю між КМДА та мерією Кіото, в Японії перебувала делегація Київської міської державної адміністрації на чолі з її Головою О.П. Поповим.

В ході візиту сторони відзначили налаштованість щодо розширення та поглиблення наявних форм співпраці на рівні міст-побратимів Києва та Кіото.

Розвиток міжрегіональних зв’язків залишається в центрі уваги Посольства. Зокрема, протягом 2012-2014 рр. було надано сприяння участі представників України в конференції «Мери за мир» (м. Хіросіма), у зборах Асоціації громадських обмінів між Кіото та Києвом (м. Кіото), а також у Міжнародній конференції Ліги історичних міст світу (у 2012 р. - м. Хує, В’єтнам; 2014 р. - м. Янчжоу, КНР), Головою якої є мер м.Кіото Д. Кадокава.

У 2015 році Одеса і Йокогама відзначали 50-річний ювілей встановлення побратимських відносин.

У зв'язку з цим, 2 вересня 2015 р. за сприянням Посла Японії в Україні Ш.Сумі, Одеського міського голови Г.Труханова та голови міжнародного департаменту мерії м.Йокогама М.Секіяма, в одеському парку, що знаходиться біля Потьомкінських сходів, було висаджено розсаду троянд – квітів, які є символом міста Йокогама.

3-5 вересня 2015 р. в м.Одеса пройшли «Дні Японії», організовані Одеською міською радою спільно з Українсько-Японським Центром Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». У рамках заходу в Центральній міській бібліотеці ім. І.Я.Франка пройшло заняття з вивчення японської мови.  

Під час «Днів Японії» в Одесі одесити і гості міста також мали можливість ознайомитися з японською культурою. Так, у виставкових залах Одеського художнього музею працювала виставка японських ляльок, фотографій та каліграфії. Було проведено майстер-класи з каліграфії, орігамі та фуросікі, демонстрації, лекції та кінопокази. 

У рамках 45-річчя встановлення побратимських зв’язків між Києвом і Кіото, 13 серпня 2016 р. на сцені театру «ROHM Theatre Kyoto» відбулась балетна вистава «Лускунчик» за участю відомих артистів балету Д.Матвієнко, Н.Терада, а також артистів та вихованців Київського національного хореографічного училища, Кіотської школи балетного мистецтва ім.Терада та Кіотського балетного театру.

Окрім цього, М.Такао як голова Громадської асоціації культурних обмінів Кіото-Київ взяла участь у низці заходів з нагоди 45-річчя встановлення побратимських звязків між Києвом та Кіото, які відбувались як в Україні, так і в Японії, зокрема під час візиту Київського міського голови В.Кличка до Кіото.

3-8 вересня 2016 р. Київський міський голова В.Кличко здійснив робочий візит до Японії на запрошення мера м.Кіото з метою відзначення 45-ї річниці встановлення побратимських зв’язків між Києвом і Кіото.

7 вересня 2016 р. у ході зустрічі з мером м.Кіото Д.Кадокавою сторони обговорили питання розширення напрямків співпраці між містами побратимами у рамках відзначення 45-річчя встановлення побратимських зв’язків. Так, зокрема, сторони домовились про співробітництво щодо впровадження у Києві японських високотехнологічних розробок у сфері громадського транспорту, обміну студентами, реалізації низки проектів в освітній та науковій сферах тощо. Було також обговорено питання реалізації у 2017 році низки заходів у рамках року Японії в Україні, зокрема щодо відновлення «Парку Кіото» в Києві. В.Кличко запросив Д.Кадокава відвідати Київ у 2017 році. Під час візиту до Кіото В.Кличко також відвідав Кіотський науковий центр «ASTEM».

З 2 по 6 червня 2017 р. відбувся візит мера м.Кіото Д.Кадокава до м.Київ. У рамках візиту Мер Кіото разом із Мером Києва В.Кличком відкрили реконструйований «Парк Кіото» у Деснянському районі м.Київ, а також японський сад каміння, який створили у парку. Мери міст-побратимів заклали капсулу часу у новому Саду каміння та висадили сакури у парку, висловивши сподівання на подальше поглиблення відносин між Києвом та Кіото.

У 2018 р. Посольством України в Японії розширено зв'язки з містами та регіонами Японії.

6 берзня 2018 р. Радник-посланник Посольства України в Японії Ю.Лутовінов провів зустрічі з мером м.Айдзувакамацу преф.Фукусіма С.Муроі та головою Торгово-промислової палати зазначеного міста Т.Сібуката, у ході яких було обговорено сучасний стан та перспективи розвитку міжрегіонального співробітництва між Україною та Японією.

30 жовтня 2018 р. Посол України в Японії І.Харченко відвідав м.Канадзава, преф. Іcікава. У ході візиту Посол провів протокольну зустріч з віце-мером м.Канадзава Д.Хосода, з яким обговорив перспективи українсько-японської міжрегіональної співпраці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux