Портал в режимі тестування та наповнення
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Японією
Опубліковано 22 серпня 2012 року о 00:02

Співпраця у галузі культури і спорту

Розвиток гуманітарного співробітництва продовжує активно сприяти подальшій розбудові українсько-японських всебічних відносин.

 У 2018 р. було забезпечено участь Посольства України в Японії та представників української громади в міжнародних культурних фестивалях «Global Citizen Festa 2018 in Odawara» (м.Одавара преф.Канагава, 25 лютого); «Minato City World Carnival» (м.Токіо, 25 березня) та «Global Festa Japan 2018» у рамках презентації стенду країн ГУАМ (м.Токіо, 29 вересня). У рамках фестивалей проведено виставки українського традиційного мистецтва, міні-лекції з історії та культури України, ознайомлення та куштування українських страв, виступи українських музичних колективів.

З нагоди 27-ї річниці незалежності України у бізнес-центрі м.Токіо «World Trade Center Building» організовано фотовиставку про Україну, в рамках якої представлено популярні туристичні місця, історичні пам’ятки, краєвиди, традиційні вироби, національні страви нашої країни (26 вересня - 30 жовтня).

У співпраці з адміністрацією р-ну Мінато м.Токіо та українською громадою Посольством проведено «Тиждень України» (21-30 листопада). У рамках заходу у громадському центрі Акасака проведено виставку українського мистецтва, на якій було представлено українську кераміку, петриківський розпис, мотанки, писанки, картини з українськими пейзажами тощо; організовано презентацію про Україну, показ стрічки «Дякую», майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок та української традиційної вишивки, а також концерт українсько-японської дружби, в якому взяли участь українська бандуристка та оперна співачка О.Степанюк, піаніст Р.Кабата, скрипалька Т.Савада та оперна співачка М.Танака, а також виконавці української недільної школи у м.Токіо «Джерельце».

З метою підготовки до Олімпійських ігор 2020 р. у м.Токіо розпочато участь у низці заходів у рамках так званої «культурної Олімпіади». Забезпечено участь України в японському проекті «Imagine OneWorld Kimono» з метою створення японського кімоно з українськими мотивами для експозиції під час Олімпійських ігор. У цьому контексті у листопаді здійснено візит Посла України до м.Канадзава (преф.Ісікава) для відвідування майстерні художника українського кімоно М.Ота. 23 грудня українське кімоно презентовано у м.Токіо. У ньому дружина Посла України Марія Харченко відвідала прийняття в Імператорському палаці з нагоди Дня народження Імператора Японії.

Надано сприяння організаторам Кубку світу «Paralym Art» (конкурс для художників з обмеженими можливостями) з метою включення представників України до конкурсу в якості учасників. Посольством нагороджено одного з переможців цього конкурсу - Х.Барезуета з Перу за роботу «Máscara de La Diablada» (27 серпня).

Подальшого розвитку отримав українсько-японський  обмін у сфері мистецтва. В університеті Мейдзі організовано виставку, присвячену проекту Okiagari Koboshi «Kawai», в рамках якої було представлено інформацію щодо результатів діяльності засновника проекту Т.Кензо в Україні (2 лютого - 20 травня).

У приміщенні Посольства проведено презентацію картин манги про українських військових японської художниці Нацуме (14 березня), спільну виставку української художниці З.Скоропаденко та японського художника Т.Судзукі «Landscapes and Flowers from Chornobyl and Fukushima» (22 березня - 30 жовтня).

У м.Хіросіма у рамках проекту «Peace & Art & Music» відбулася виставка герніки, підготовленої українськими дітьми з м.Славутич, а також  японських ляльок Окіагарі Кобосі (2-6 серпня). У церемонії відкриття заходу взяв участь Посол України.

За сприяння Посольства в культурному центрі преф.Фукусіма проведено виставку японського художника К.Сато «Тримайся, Фукусімо!» (17-28 жовтня).

У м.Токіо проведено захід з популяризації української моди – «Fashion Experiment 01», організатором якого виступила інституція «Ukraine Fashion Week» (18 жовтня).

За сприяння дипустанови у м.Сома (преф.Фукусіма) проведено виставку «Exhibition to support victims of great East Japan Earthquake», в якій взяла участь українська художниця З.Скоропаденко (7-9 грудня).

У м.Кіото за участю Посла України відбулася церемонія нагородження одного з переможців музичного конкурсу «Aoyama Music» - українського піаніста О.Гринюка (3 березня).

Проведено гастролі українських колективів та візити культурних діячів до Японії. Посольством надано сприяння у проведенні гастролей Національного театру опери та балету в Японії (січень), концерту тенорів та баритонів «SONG’s» у м.Івамі (преф.Тотторі) за участю українського оперного співака Є.Капітули (29 липня), спільних концертів видатного українського скрипаля О.Криси та японської скрипальки Т.Савада у м.Токіо (16 червня та 1 вересня), балетного конкурсу «The 7th National Classical Ballet Competition in Hirakata» в преф.Осака (8 серпня), а також низки культурно-мистецьких заходів за участю українських бандуристок О.Степанюк та Н.Гудзій.

Активізовано співпрацю у галузі освіти. 21 травня за сприяння та активної участі Посольства підписано угоду про співпрацю та обмін студентами між Одеським національним університетом імені І.І.Мечникова та Тоямським університетом міжнародних досліджень. Обмін студентами за зазначеною угодою розпочато у жовтні 2018 р.

З 6 по 9 жовтня 2018 р. проведено візит Міністра освіти та науки України Л.Гриневич до Японії, у ході якого Міністр взяла участь у міжнародному заході «Science and Technology in Society Forum» (м.Кіото), відвідала початкову школу Хійосідай (м.Йокогама) та провела зустріч з новопризначеним Міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій М.Сібаяма.

Проведено низку освітніх заходів та виставок з історичних та сучасних питань, актуальних для України. За організацією Посольства у співпраці з факультетом економіки університету Кобе Гакуін  проведено міжнародну конференцію «Україна: виклики та досягнення» (25 жовтня 2018 р.). Учасники конференції, включно зі студентами та викладачами університету Кобе Гакуін, а також представниками української громади р-ну Кансай, мали можливість прослухати доповіді досвідчених міжнародних експертів та дипломатів, серед яких професор університету Кобе Гакуін Й.Окабе, колишній віце-міністр закордонних справ Японії К.Хамада, колишні посли Японії в Україні К.Амае та Ю.Курокава. Доповідачі визнали, що Україна стикається з неабияким викликом впровадження внутрішніх реформ, спрямованих на перехід від комуністичної до демократичної системи, особливо на фоні збройної агресії з боку РФ, яка є безпрецедентною у новітній історії. У той же час, вони відзначили, що попри всі труднощі, за останні роки Україна досягла певних результатів на цьому напрямку.

За організацією Посольства проведено виставки, присвячені Героям Небесної Сотні, (м.Токіо, 26-28 березня 2018 р.); Голодомору 1932-1933 рр. в Україні (університет Кобе Гакуін м. Кобе, 25 жовтня - 26 листопада 2018 р.), а також Революції гідності (університет Кобе Гакуін м. Кобе, 26 жовтня-26 листопада 2018 р.).

Важливою подією в українсько-японському культурному житті є обопільне нагородження культурних діячів та дипломатів урядовими нагородами. 2018 р. японську імператорську нагороду - Орден Вранішнього Сонця - отримали перший Посол України в Японії М.Дашкевич (1995-1999 рр.) за особистий внесок у розвиток двосторонніх українсько-японських відносин (26 квітня) та генеральний директор і художній керівник Національного академічного театру опери та балету імені Тараса Шевченка Петро Чуприна за значний внесок у співпрацю між Японією та Україною (27 листопада).

З української сторони за вагомий внесок у розвиток українсько-японських відносин орденом «За заслуги» ІІ ступеня було нагороджено Посла Японії в Україні Ш.Сумі (13 грудня).

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux