З 16 по 19 листопада 2011 року українська делегація на чолі з Першим заступником Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Б.В. Гриньовим здійснила візит до Японії для участі у Другому засіданні Спільної українсько-японської комісії з питань науки і техніки.
Основна мета проведення заходу - розгляд сучасного стану науково-технічної сфери обох країн і визначення формату майбутньої співпраці, що є свідченням бажання і готовності наших країн плідно розвивати співробітництво у галузі науки і техніки.
Під час засідання було привернуто увагу японських партнерів до чинників, що роблять Україну привабливою у науково-технічній та інноваційній сфері, зокрема, як один з найбільших в Європі науково-промислових комплексів - від космічних досліджень до нано-технологій, а також на додатковому факторі, який наразі набуває особливої ваги та спостерігається з боку Японії – використання практичного досвіду та потенціалу України стосовно ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції.
Важливою складовою візиту стала зустріч та переговори української делегації з депутатами Палати представників Парламенту Японії, які у жовтні ц.р. перебували в Україні з метою вивчення досвіду нашої держави у справі подолання та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Під час зустрічі, японські парламентарі з великою увагою і зацікавленістю ознайомились із доповіддю Директора Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України, Героя України О.О.Ключникова стосовно використання практичного досвіду та потенціалу України у ліквідації наслідків аварії на АЕС «Фукусіма-1».
У рамках перебування української делегації в Японії відбулася зустріч із заступником Міністра освіти, культури, спорту, науки і технологій пані Мієко Камімото, під час якої глава української делегації акцентував увагу на перспективах двостороннього українсько-японського співробітництва у сфері науки та техніки, необхідності у найближчому майбутньому укладання міжвідомчих Меморандумів з питань розвитку науки і техніки між Україною та Японією, а також інтенсифікації співробітництва по лінії «Чорнобиль-Фукусіма».