-Закон, зокрема, передбачає звільнення від відповідальності учасників збройних формувань, членів самопроголошених органів у Донецькій та Луганській областях, а також людей, які протидіяли проведенню АТО. Проти таких осіб пропонується закрити всі відповідні кримінальні провадження, звільнити їх від виплат вже накладених адміністративних стягнень.
-Бойовики звільняються від кримінальної відповідальності за умови, що вони протягом одного місяця з моменту набрання чинності закону звільнили або не утримують заручників, добровільно здали зброю та вибухівку, не займають адміністративні та інші будівлі, не блокують органи державної влади та організації.
-Водночас дія цього закону не поширюється на осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні тяжких злочинів, а також причетних до падіння малайзійського літака та тих, хто заважав розслідуванню цієї трагедії.
-Запропонований Президентом України закон також стосуватиметься осіб, проти яких здійснюється досудове розслідування чи судове провадження, а також засуджених після подання відповідних клопотань.
-Суд визначатиме питання щодо застосування закону, який матиме пріоритет над Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексом та Кодексом про адміністративні правопорушення.
-Механізмом звільнення від кримінальної відповідальності визначено доручення Генерального прокурора України (протягом 3 днів після набрання чинності закону) прокурорам нижчого рівня, які здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, внести клопотання до судів про звільнення від кримінальної відповідальності відповідних осіб.