У зв’язку з відзначенням 26 січня 2012р. 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією Посол України в Японії М.А.Кулінич провів зустріч з Віце-міністром закордонних справ Японії Кадзуюкі Хамадою, у ході якої сторони обмінялися листами-привітаннями з цієї нагоди між вищим керівництвом та главами зовнішньополітичних відомств двох держав.
У ході бесіди сторони висловили задоволення нинішнім високим рівнем розвитку співпраці між Україною та Японією, а також наголосили на важливості її подальшої активізації.
Було також відзначено найбільш значні події і досягнення в історії двосторонніх відносин, які зробили вагомий внесок у розвиток взаємовигідного та плідного співробітництва між двома країнами. Зокрема, сторони високо оцінили підписання у січні 2011 р. Президентом України та Прем’єр-міністром Японії Спільної заяви щодо українсько-японського глобального партнерства, в якій визначені пріоритети співробітництва між Україною і Японією на найближчу та середньострокову перспективу.
Окрему увагу було приділено обговоренню питання щодо подальших конкретних шляхів поглиблення співпраці по лінії «Фукусіма-Чорнорбиль», у т.ч. скорішого підписання двостороннього міжурядового документу стосовно співробітництва обох країн з подолання наслідків аварії на АЕС.
Того ж дня Посол України М.А.Кулінич виступив з публічною лекцією перед діловими, політичними колами Японії, а також представниками японської парламентської Асоціації дружби «Японія-Україна» на чолі з депутатом Парламенту Японії паном Ейсуке Морі.
Під час лекції було організовано відео-презентацію про місце України у світі, ознайомлено з історією, культурою та політичним розвитком нашої держави. Посол детально розповів про позитивні зміни і досягнення в економіці України, хід економічних реформ, окреслив стан, здобутки за 20 років дипломатичних відносин та перспективи українсько-японського співробітництва, а також навів паралелі між культурами двох держав, проілюструвавши схожість деяких традицій та звичаїв наших народів.
Окремо Посол торкнувся питання допомоги України японському дружньому народу після Великого Східнояпонського землетрусу та використання українського досвіду у справі подолання та мінімізації наслідків аварії на АЕС «Фукусіма-1».
Наприкінці свого виступу було надано відповіді на чисельні питання аудиторії.