30-31 січня 2012 року Директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України, Герой України О.О.Ключников, Директор науково-дослідного інституту сільгоспрадіології Національного університету біоресурсів і природокористування, професор В.О.Кашпаров, Директор Департаменту ядерної та радіаційної безпеки Інституту проблем безпеки атомних електростанцій В.А. Краснов перебували в Японії на запрошення Японського товариства механіків та інженерів і дослідницької Асоціації ядерної безпеки Японії. Під час перебування, українські фахівці взяли участь у симпозіумі «Стратегія ліквідації аварії на АЕС «Фукусіма-1» - використання досвіду Чорнобиля 1986р.», провели прес-конференцію для представників ЗМІ Японії, а також зустрілися з членами парламентської комісії з розслідування та з’ясування причин ядерної аварії на АЕС «Фукусіма-1».
У ході симпозіуму 30 січня українські експерти з питань подолання та мінімізації наслідків аварії на ЧАЕС виступили з доповідями перед представниками енергетичних компаній-операторів АЕС Японії, науково-технічними спеціалістами в галузі ядерної безпеки, членами урядових та неурядових організації і комісій з питань подолання наслідків аварії на АЕС «Фукусіма-1», а також журналістами провідних мас-медіа Японії.
31 січня відбулася тригодинна прес-конференція українських вчених для представників понад 10 найвпливовіших ЗМІ Японії, під час якої журналісти задавали найбільш хвилюючі японців питання щодо фактів та наслідків найбільшої техногенної катастрофи, що відбулася у нашій країні 25 років тому, впливу радіації на постраждалих та їх лікування, політики держави стосовно евакуйованого населення та ліквідаторів аварії, заходів, які вживалися для подолання та мінімізації наслідків аварії, а також стосовно уроків, які може винести Японія з українського досвіду.
Того ж дня Посольством України в Японії було організовано їх зустріч з членами спеціальної незалежної парламентської комісії з розслідування та з’ясування причин ядерної аварії на АЕС «Фукусіма-1» на чолі з її головою, колишнім керівником Ради з науки та технологій Японії К.Курокавою. Під час зустрічі заступник голови комісії, колишній Посол Японії в ООН К.Осіма зазначив, що наразі опрацьовується можливість направлення відповідної делегації комісії до України стосовно вивчення українського досвіду.