• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Корисна інформація для громадян України, які прибувають до Японії у зв’язку із російською збройною агресією
Опубліковано 03 травня 2022 року о 09:22

Корисна інформація для громадян України, які прибувають до Японії у зв’язку із російською збройною агресією


Візові вимоги 

Якщо Ви були змушені залишити Україну через війну і плануєте приїхати до Японії, Ви маєте звернутися до найближчого посольства/консульства Японії для отримання візи.

У разі наявності гаранта на території Японії, віза може видаватися у спрощеному порядку. Гарантами у тому числі можуть бути компанії, які надають послуги з працевлаштування.

Список дипломатичних місій Японії:

https://www.mofa.go.jp/about/emb_cons/over/

Контактна інформація з візових питань в Японії:

+81-(0)3-5366-6706


Карантинні вимоги 

Карантинні заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції при в'їзді до Японії скасовані.

В’їзд тварин на територію Японії

При прийнятті рішення про евакуацію до Японії з домашніми тваринами, наполегливо рекомендуємо зважити усі наслідки та перешкоди:

Потрібно заздалегідь звернутися до Японської карантинної служби тварин для отримання відповідного дозволу; процес отримання дозволу тривалий і непростий; 

У разі невідповідності супровідних документів тварини встановленим Карантинною службою вимогам, Вашого улюбленця можуть залишити в ізоляції / карантині на строк до 180 днів; утримання улюбленця за цей час платне та сягає 3000 дол. США;

Пошук житла з можливістю проживання з тваринами суттєво ускладнений, надання соціального житла переміщеним особам з тваринами неможливе.

Деталі щодо ввезення тварин тут:

https://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/im_index.html


Оформлення документів в Японії 

Посольство України: 

До уваги громадян України, у яких закінчився термін дії закордонного паспорта: на період дії воєнного стану в Україні Посольство України в Японії може продовжувати термін дії закордонних паспортів та вносити інформацію про неповнолітніх дітей до паспортів їх батьків. Однак, просимо врахувати, що можливість посадки на літак з паспортом, термін дії якого продовжено, необхідно завчасно узгоджувати з посольством країни в'їзду та авіалініями. 

Для запису на прийом для отримання відповідних послуг необхідно звернутися на електронну адресу до консульського відділу Посольства України в Японії [email protected]

При зверненні прохання повно і детально описати суть вашого звернення, зазначити ваше прізвище та ім’я, вік особи, а також статус перебування в Японії.

Імміграційна служба Японії 

Після прибуття до Японії громадянам України необхідно звернутися до Імміграційної служби Японії для: 

 • продовження строку дії дозволів на проживання в Японії;
 • зміни статусу перебування для українців, які в’їхали в Японію з України зі статусом «Тимчасовий відвідувач», на статус «Окремі види діяльності (перебування до 1 року, передбачає дозвіл на роботу в Японії)».

Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення регіонального бюро Імміграційної служби Японії.

Крім цього, Імміграційна служба Японії видаватиме тимчасово переміщеним особам з України спеціальні посвідчення.

Детальна інформація про допомогу Імміграційної служби Японії розміщена за посиланням:

https://www.moj.go.jp/isa/support/fresc/ukraine_support.html

Також працює гаряча лінія (у т.ч. українською мовою) - 0120-022-702 з метою надання інформації щодо умов перебування тимчасово переміщеним особам з України, сприяння вирішенню проблемних питань з гарантами тощо.

 

Звернення до мерії 

Після отримання в Імміграційній службі посвідки на проживання,  рекомендуємо звернутися до мерії/ місцевих органів влади у тому місті, де Ви проживатимете.  

В мерії ви зможете зареєструвати свою адресу та оформити медичну страховку, оформити дітей шкільного віку для навчання у початковій та середній школі (навчання здійснюється японською мовою), подекуди отримати додаткову фінансову допомогу тощо.

Корисні посилання, у т.ч. на кол-центри японських муніципалітетів, розміщено тут:

 Корисна інформація про життя в Японії | NHK WORLD-JAPAN News


Підтримка мерії Токіо

Для тимчасово переміщених осіб з України, які прибудуть на територію Токіо, за сприяння мерії Токіо організовано спеціальну гарячу лінію українською мовою +81 (0)3-6258-1227 (будні дні з 10 до 16 год).

Також мерія забезпечує поселення у готелі протягом 14 днів, та може організувати подальше розміщення у спеціальному житлі.


Працевлаштування в Японії 

Особам, які хочуть знайти роботу, можна звернутися у державні бюро із забезпечення зайнятості Hello Work. Щоб дізнатися, де знаходиться найближче відділення Hello Work, зателефонуйте за номером 0800-919-2901 (довідкова служба англійською мовою)

Працевлаштування від Empower 

telegram: (+818046725853)

viber: (+818046725853)

facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083583662013

Працевлаштування від KOWA Corporation:

https://www.kowa-corp.com/contact


Вища освіта в Японії

Японські національні університети опублікували звернення ректорів щодо ситуації в Україні, та надають підтримку студентам, аспірантам та науковцям з України.

Детальна інформація про діяльність кожного університету розміщена за посиланням.

https://www.janu.jp/eng/news/1361/?fbclid=IwAR0rInN3PFSW8mAFmX_3zvW42YKwdnNZDwaYV8qrHO3xKmVhuzKSGqwcjP0

https://www.studyinjapan.go.jp/en/planning/search-school/daigakukensaku/ukraine-u/japanese-universities-offering-assistance-to-ukrainian-students.html?fbclid=IwAR2CbnGZ3ZSXsOjwRbqCpzWiZ3hMgPv3IRU3IPsfxSulkhk1tKQQ8-1-Ijo

 

Онлайн-ресурси для навчання українською мовою

З метою допомоги у вирішенні проблем у здобутті української освіти дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією, Міністерством освіти і науки України сформовано:

 • перелік шкіл та організацій, які можуть допомогти отримати освіту дистанційно (під час воєнного стану доступ надається безкоштовно):

Дистанційні школи та навчальні платформи надають безкоштовний доступ для здобувачів освіти | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)

 • перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та отримання достовірної інформації

Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)

Крім того, міжнародна акредитована американська школа Citizen High School у партнерстві з Посольством України в США та МОН України запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.

Головною метою академії є забезпечення безперервної освіти учнів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів. Онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом, що є помічним для учнів, які не мають можливості продовжити навчання іноземною  мовою, що дозволить здобувачам освіти швидше повернутися до навчання в Україні після перемоги.

Зазначена онлайн-платформа включена до переліку рекомендованих МОН та може бути використана дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією.

З деталями діяльності програми та реєстрації можна ознайомитися за посиланням

https://citizenshighschool.com/academies/ukrainian-online-academy/.


Інші корисні ресурси

Уряд Японії та численні неурядові організації Японії допомагають тимчасово переміщеним особам з України. Зокрема:

У разі виникнення юридичних проблем (наприклад, оформлення візи, продовження перебування в Японії, зміна статусу візи тощо), відповідну консультативну допомогу готова надати організація Japan Immigration Lawyers Association; до них можна звернутися, написавши на [email protected]  (спілкуються японською або англійською).

 • Медичні послуги

Спеціально для евакуйованих громадян України японською неприбутковою організацією ТІСО був створений веб-сайт для отримання безкоштовних консультацій у сфері здоров’я:

https://www.tico.or.jp/archives/information/безкоштовні-медичні-консультації-ев/?fbclid=IwAR3ippuJQ2lJ_Wtblxfv5kTiVlwSXAh2sEsMav19V_6cjYTh8YVlVAazKwY

Для отримання психологічної допомоги відвідайте будь ласка сайт www.olhabalmen.com.ua

Крім того, за підтримки Японської Асоціації клінічних психологів було створено спеціальну гарячу лінію для отримання порад у сфері ментального здоров’я (українською, російською, англійською або японською).

Лінія відкрита для дзвінків щосереди з 10:00 до 14:00. Одна сесія триватиме до 30 хвилин (з тим, щоб усі бажаючі мали змогу отримати допомогу).

Тел. 03-3813-9990 (знімається плата за дзвінок згідно з тарифом операторів).

За фінансового сприяння Токійського столичного уряду, українці, які евакуювалися до Токіо у зв’язку з російською збройною агресією, можуть отримати безоплатні послуги з догляду за дітьми (англійська/японська мови).

Детальна процедура подачі заявки, а також умови надання послуг викладені у флаєрі за посиланням:

https://www.poppins.co.jp/familycare/wp/wp-content/uploads/2022/06/325a453cd13c0e2979dec47732002624.pdf

Для спрощення вашого перебування в Японії пропонуємо скористатися програмою голосового перекладу Voice Tra, розробленою Національним інститутом інформаційно-комунікаційних технологій (NICT) Японії. У відповідному додатку ви зможете скористатися перекладом з/на 31 мову світу, включаючи японську та українську.

Користування додатком безкоштовне; водночас, необхідне підключення до Інтернету.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.go.nict.voicetra&hl=en_US&gl=US&pli=1

https://apps.apple.com/us/app/voicetra/id581137577

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux