• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Корисна інформація для громадян України, які прибувають до Японії у зв’язку із російською збройною агресією
Опубліковано 03 травня 2022 року о 09:22

Корисна інформація для громадян України, які прибувають до Японії у зв’язку із російською збройною агресією


Візові вимоги 

Якщо Ви були змушені залишити Україну через війну і плануєте приїхати до Японії, Ви маєте звернутися до найближчого посольства/консульства Японії для отримання візи.

У разі наявності родичів чи знайомих на території Японії, віза може видаватися у спрощеному порядку.

Список дипломатичних місій Японії:

https://www.mofa.go.jp/about/emb_cons/over/

Контактна інформація з візових питань в Японії:

+81-(0)3-5366-6706


Карантинні вимоги 

Слід врахувати, що для посадки на літак та подальшого перетину кордону необхідно надати негативний результат ПЦР-тесту затвердженого зразка, виконаний у клініках-партнерах Посольства Японії у країні отримання візи. В'їзд лише за сертифікатом про вакцинацію неможливий.

Докладніше про карантинні заходи за посиланням: https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_visa.html


В’їзд тварин на територію Японії

При прийнятті рішення про евакуацію до Японії з домашніми тваринами, наполегливо рекомендуємо зважити усі наслідки та перешкоди:

Потрібно заздалегідь звернутися до Японської карантинної служби тварин для отримання відповідного дозволу; процес отримання дозволу тривалий і непростий; 

У разі невідповідності супровідних документів тварини встановленим Карантинною службою вимогам, Вашого улюбленця можуть залишити в ізоляції / карантині на строк до 180 днів; утримання улюбленця за цей час платне;

Пошук житла з можливістю проживання з тваринами суттєво ускладнений.

Деталі щодо ввезення тварин тут:

https://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/im_index.html


Оформлення документів в Японії 

Посольство України: 

До уваги громадян України, у яких закінчився термін дії закордонного паспорта: на період дії воєнного стану в Україні Посольство України в Японії може продовжувати термін дії закордонних паспортів та вносити інформацію про неповнолітніх дітей до паспортів їх батьків.

Для запису на прийом для отримання відповідних послуг необхідно звернутися на електронну адресу до консульського відділу Посольства України в Японії [email protected]

При зверненні прохання повно і детально описати суть вашого звернення, зазначити ваше прізвище та ім’я, а також статус перебування в Японії:

Імміграційна служба Японії 

Після прибуття до Японії громадянам України необхідно звернутися до Імміграційної служби Японії для: 

 • продовження строку дії дозволів на проживання в Японії;
 • зміни статусу перебування для українців, які в’їхали в Японію з України зі статусом «Тимчасовий відвідувач», на статус «Окремі види діяльності (перебування до 1 року, передбачає дозвіл на роботу в Японії)».

Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення регіонального бюро Імміграційної служби Японії.

Крім цього, Імміграційна служба Японії видаватиме тимчасово переміщеним особам з України спеціальні посвідчення.

Детальна інформація про допомогу Імміграційної служби Японії розміщена за посиланням:

https://www.moj.go.jp/isa/support/fresc/ukraine_support.html

Також працює гаряча лінія (у т.ч. українською мовою) - 0120-022-702

 

Звернення до мерії 

Після отримання в Імміграційній службі посвідки на проживання,  рекомендуємо звернутися до мерії/ місцевих органів влади у тому місті, де Ви проживатимете.  

В мерії ви зможете зареєструвати свою адресу та оформити медичну страховку, оформити дітей шкільного віку для навчання у початковій та середній школі (навчання здійснюється японською мовою).

Корисні посилання, у т.ч. на кол-центри японських муніципалітетів, розміщено тут:

 Корисна інформація про життя в Японії | NHK WORLD-JAPAN News


Підтримка мерії Токіо

Для тимчасово переміщених осіб з України, які прибудуть на територію Токіо, за сприяння мерії Токіо організовано спеціальну гарячу лінію українською мовою +81 (0)3-6258-1227 (будні дні з 10 до 16 год).

Також мерія забезпечує поселення у готелі протягом 14 днів, а також може організувати подальше розміщення у спеціальному житлі.


Працевлаштування в Японії 

Особам, які хочуть знайти роботу, можна звернутися у державні бюро із забезпечення зайнятості Hello Work. Щоб дізнатися, де знаходиться найближче відділення Hello Work, зателефонуйте за номером 0800-919-2901 (довідкова служба англійською мовою)


Вища освіта в Японії

Японські національні університети опублікували звернення ректорів щодо ситуації в Україні, та надають підтримку студентам, аспірантам та науковцям з України.

Детальна інформація про діяльність кожного університету розміщена за посиланням.

https://www.janu.jp/eng/news/1361/?fbclid=IwAR0rInN3PFSW8mAFmX_3zvW42YKwdnNZDwaYV8qrHO3xKmVhuzKSGqwcjP0

https://www.studyinjapan.go.jp/en/planning/search-school/daigakukensaku/ukraine-u/japanese-universities-offering-assistance-to-ukrainian-students.html?fbclid=IwAR2CbnGZ3ZSXsOjwRbqCpzWiZ3hMgPv3IRU3IPsfxSulkhk1tKQQ8-1-Ijo

 

Онлайн-ресурси для навчання українською мовою

З метою допомоги у вирішенні проблем у здобутті української освіти дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією, Міністерством освіти і науки України сформовано:

 • перелік шкіл та організацій, які можуть допомогти отримати освіту дистанційно (під час воєнного стану доступ надається безкоштовно):

Дистанційні школи та навчальні платформи надають безкоштовний доступ для здобувачів освіти | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)

 • перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та отримання достовірної інформації

Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)

Крім того, міжнародна акредитована американська школа Citizen High School у партнерстві з Посольством України в США та МОН України запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.

Головною метою академії є забезпечення безперервної освіти учнів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів. Онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом, що є помічним для учнів, які не мають можливості продовжити навчання іноземною  мовою, що дозволить здобувачам освіти швидше повернутися до навчання в Україні після перемоги.

Зазначена онлайн-платформа включена до переліку рекомендованих МОН та може бути використана дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією.

З деталями діяльності програми та реєстрації можна ознайомитися за посиланням

https://citizenshighschool.com/academies/ukrainian-online-academy/.


Інші корисні ресурси

Уряд Японії та численні неурядові організації Японії допомагають тимчасово переміщеним особам з України. Зокрема:


Організація Nippon Foundation оголосила про можливість відшкодування витрат на переліт до Японії та виділення певних коштів на підтримку переміщених осіб з України; деталі та анкета - за посиланням https://www.nippon-foundation.or.jp/en/news/articles/2022/20220328-69127.html


У разі виникнення юридичних проблем (наприклад, оформлення візи, продовження перебування в Японії, зміна статусу візи тощо), відповідну консультативну допомогу готова надати організація Japan Immigration Lawyers Association; до них можна звернутися, написавши на [email protected]  (спілкуються японською або англійською).


Волонтерські послуги з питань перевезення та проходження карантину домашніми улюбленцями:

 • 岡本 ジュリー Julie Okamoto (японська та англійська)

Director, Animal Refuge Kansai / Tokyo ARK

 p/f: 050-1557-2763  

w: http://www.arkbark.net/


Peace Winds https://peace-winds.org/activity/ukraine/21307

[email protected]

+8190-8711-0170

 • Медичні послуги

Спеціально для евакуйованих громадян України японською неприбутковою організацією ТІСО був створений веб-сайт для отримання безкоштовних консультацій у сфері здоров’я:

https://www.tico.or.jp/archives/information/безкоштовні-медичні-консультації-ев/?fbclid=IwAR3ippuJQ2lJ_Wtblxfv5kTiVlwSXAh2sEsMav19V_6cjYTh8YVlVAazKwY

Для отримання психологічної допомоги відвідайте будь ласка сайт www.olhabalmen.com.ua

Крім того, за підтримки Японської Асоціації клінічних психологів було створено спеціальну гарячу лінію для отримання порад у сфері ментального здоров’я (українською, російською, англійською або японською).

Лінія відкрита для дзвінків щосереди з 10:00 до 14:00. Одна сесія триватиме до 30 хвилин (з тим, щоб усі бажаючі мали змогу отримати допомогу).

Тел. 03-3813-9990 (знімається плата за дзвінок згідно з тарифом операторів).

За фінансового сприяння Токійського столичного уряду, українці, які евакуювалися до Токіо у зв’язку з російською збройною агресією, можуть отримати безоплатні послуги з догляду за дітьми (англійська/японська мови).

Детальна процедура подачі заявки, а також умови надання послуг викладені у флаєрі за посиланням:

https://www.poppins.co.jp/familycare/wp/wp-content/uploads/2022/06/325a453cd13c0e2979dec47732002624.pdfOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux