• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Корисна інформація для громадян України, які прибувають до Японії у зв’язку із російською збройною агресією
Опубліковано 03 травня 2022 року о 09:22

Корисна інформація для громадян України, які прибувають до Японії у зв’язку із російською збройною агресією


Візові вимоги 

Якщо Ви були змушені залишити Україну через війну і плануєте приїхати до Японії, Ви маєте звернутися до найближчого посольства/консульства Японії для отримання візи.

У разі наявності гаранта на території Японії, віза може видаватися у спрощеному порядку. Гарантами у тому числі можуть бути компанії, які надають послуги з працевлаштування.

Список дипломатичних місій Японії:

https://www.mofa.go.jp/about/emb_cons/over/

Контактна інформація з візових питань в Японії:

+81-(0)3-5366-6706


Карантинні вимоги 

Карантинні заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції при в'їзді до Японії скасовані.

В’їзд тварин на територію Японії

При прийнятті рішення про евакуацію до Японії з домашніми тваринами, наполегливо рекомендуємо зважити усі наслідки та перешкоди:

Потрібно заздалегідь звернутися до Японської карантинної служби тварин для отримання відповідного дозволу; процес отримання дозволу тривалий і непростий; 

У разі невідповідності супровідних документів тварини встановленим Карантинною службою вимогам, Вашого улюбленця можуть залишити в ізоляції / карантині на строк до 180 днів; утримання улюбленця за цей час платне та сягає 3000 дол. США;

Пошук житла з можливістю проживання з тваринами суттєво ускладнений, надання соціального житла переміщеним особам з тваринами неможливе.

Деталі щодо ввезення тварин тут:

https://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/im_index.html


Оформлення документів в Японії 

Посольство України: 

До уваги громадян України, у яких закінчився термін дії закордонного паспорта: на період дії воєнного стану в Україні Посольство України в Японії може продовжувати термін дії закордонних паспортів та вносити інформацію про неповнолітніх дітей до паспортів їх батьків. Однак, просимо врахувати, що можливість посадки на літак з паспортом, термін дії якого продовжено, необхідно завчасно узгоджувати з посольством країни в'їзду та авіалініями. 

Для запису на прийом для отримання відповідних послуг необхідно звернутися на електронну адресу до консульського відділу Посольства України в Японії [email protected]

При зверненні прохання повно і детально описати суть вашого звернення, зазначити ваше прізвище та ім’я, вік особи, а також статус перебування в Японії.

Імміграційна служба Японії 

Після прибуття до Японії евакуйованим громадянам України необхідно звернутися до Імміграційної служби Японії для: 

 • продовження строку дії дозволів на проживання в Японії;
 • зміни статусу перебування для українців, які в’їхали в Японію з України зі статусом «Тимчасовий відвідувач», на статус «Окремі види діяльності (перебування до 1 року, передбачає дозвіл на роботу в Японії)». З 1 грудня 2023 року евакуйовані громадяни України зможуть подати заяви до Імміграційної служби Японії щодо визнанння особами, що підлягають додатковому захисту.

Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення регіонального бюро Імміграційної служби Японії.

Крім цього, Імміграційна служба Японії видаватиме тимчасово переміщеним особам з України спеціальні посвідчення.

Детальна інформація про допомогу Імміграційної служби Японії розміщена за посиланням:

https://www.moj.go.jp/isa/support/fresc/ukraine_support.html

Також працює гаряча лінія (у т.ч. українською мовою) - 0120-022-702 з метою надання інформації щодо умов перебування тимчасово переміщеним особам з України, сприяння вирішенню проблемних питань з гарантами тощо.

 

Звернення до мерії 

Після отримання в Імміграційній службі посвідки на проживання,  рекомендуємо звернутися до мерії/ місцевих органів влади у тому місті, де Ви проживатимете.  

В мерії ви зможете зареєструвати свою адресу та оформити медичну страховку, оформити дітей шкільного віку для навчання у початковій та середній школі (навчання здійснюється японською мовою), подекуди отримати додаткову фінансову допомогу тощо.

Корисні посилання, у т.ч. на кол-центри японських муніципалітетів, розміщено тут:

 Корисна інформація про життя в Японії | NHK WORLD-JAPAN News


Підтримка мерії Токіо

Для тимчасово переміщених осіб з України, які прибудуть на територію Токіо, за сприяння мерії Токіо організовано спеціальну гарячу лінію українською мовою +81 (0)3-6258-1227 (будні дні з 10 до 16 год).

Також мерія забезпечує поселення у готелі протягом 14 днів, та може організувати подальше розміщення у спеціальному житлі.


Працевлаштування в Японії 

Особам, які хочуть знайти роботу, можна звернутися у державні бюро із забезпечення зайнятості Hello Work. Щоб дізнатися, де знаходиться найближче відділення Hello Work, зателефонуйте за номером 0800-919-2901 (довідкова служба англійською мовою)

Працевлаштування від Empower 

telegram: (+818046725853)

viber: (+818046725853)

facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083583662013

Працевлаштування від KOWA Corporation:

https://www.kowa-corp.com/contact


Вища освіта в Японії

Японські національні університети опублікували звернення ректорів щодо ситуації в Україні, та надають підтримку студентам, аспірантам та науковцям з України.

Детальна інформація про діяльність кожного університету розміщена за посиланням.

https://www.janu.jp/eng/news/1361/?fbclid=IwAR0rInN3PFSW8mAFmX_3zvW42YKwdnNZDwaYV8qrHO3xKmVhuzKSGqwcjP0

https://www.studyinjapan.go.jp/en/planning/search-school/daigakukensaku/ukraine-u/japanese-universities-offering-assistance-to-ukrainian-students.html?fbclid=IwAR2CbnGZ3ZSXsOjwRbqCpzWiZ3hMgPv3IRU3IPsfxSulkhk1tKQQ8-1-Ijo

 

Онлайн-ресурси для навчання українською мовою

З метою допомоги у вирішенні проблем у здобутті української освіти дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією, Міністерством освіти і науки України сформовано:

 • перелік шкіл та організацій, які можуть допомогти отримати освіту дистанційно (під час воєнного стану доступ надається безкоштовно):

Дистанційні школи та навчальні платформи надають безкоштовний доступ для здобувачів освіти | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)

 • перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та отримання достовірної інформації

Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації | Міністерство освіти і науки України (mon.gov.ua)

Крім того, міжнародна акредитована американська школа Citizen High School у партнерстві з Посольством України в США та МОН України запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.

Головною метою академії є забезпечення безперервної освіти учнів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів. Онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом, що є помічним для учнів, які не мають можливості продовжити навчання іноземною  мовою, що дозволить здобувачам освіти швидше повернутися до навчання в Україні після перемоги.

Зазначена онлайн-платформа включена до переліку рекомендованих МОН та може бути використана дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією.

З деталями діяльності програми та реєстрації можна ознайомитися за посиланням

https://citizenshighschool.com/academies/ukrainian-online-academy/.

Інші корисні ресурси

Уряд Японії та численні неурядові організації Японії допомагають тимчасово переміщеним особам з України. Зокрема:

У разі виникнення юридичних проблем (наприклад, оформлення візи, продовження перебування в Японії, зміна статусу візи тощо), відповідну консультативну допомогу готова надати організація Japan Immigration Lawyers Association; до них можна звернутися, написавши на [email protected]  (спілкуються японською або англійською).

 Команда компанії Оutsourcing надає українським евакуйованим такі безкоштовні послуги, як: перекладацька підтримка, консультації щодо будь-яких проблем у повсякденному житті, тощо.
З 1 грудня команда компанії Оutsourcing працює по понеділках, середах та п'ятницях з 11:00 до 13:00 та з 17:00 до 18:00.

Також можливе попереднє бронювання розмови та Zoom дзвінок.

URL: https://www.press-osi.com/report/20220405/

03-6626-3474

[email protected]

Окрім послуги кол-центру компанія Оutsourcing надає такі безкоштовні послуги:

 • Послуги письмового перекладу (окрім документів які подаються у державні установи)
 • Навчальні відео японською мовою (від початкового рівня)
 • Волонтерська підтримка вивчення японської мови (онлайн заняття зі студентами та підтримка у процесі адаптації)

Ви також можете звертатись до компанії Оutsourcing  на імейл [email protected] з будь-якими запитаннями стосовно життя у Японії. Особи, які бажають отримати доступ до навчальних матеріалів українською мовою, будь ласка вкажіть це у темі листа.

 • Медичні послуги

Спеціально для евакуйованих громадян України японською неприбутковою організацією ТІСО був створений веб-сайт для отримання безкоштовних консультацій у сфері здоров’я:

https://www.tico.or.jp/archives/information/безкоштовні-медичні-консультації-ев/?fbclid=IwAR3ippuJQ2lJ_Wtblxfv5kTiVlwSXAh2sEsMav19V_6cjYTh8YVlVAazKwY

Для отримання психологічної допомоги відвідайте будь ласка сайт www.olhabalmen.com.ua

Крім того, за підтримки Японської Асоціації клінічних психологів було створено спеціальну гарячу лінію для отримання порад у сфері ментального здоров’я (українською, російською, англійською або японською).

Лінія відкрита для дзвінків щосереди з 10:00 до 14:00. Одна сесія триватиме до 30 хвилин (з тим, щоб усі бажаючі мали змогу отримати допомогу).

Тел. 03-3813-9990 (знімається плата за дзвінок згідно з тарифом операторів).

За фінансового сприяння Токійського столичного уряду, українці, які евакуювалися до Токіо у зв’язку з російською збройною агресією, можуть отримати безоплатні послуги з догляду за дітьми (англійська/японська мови).

Детальна процедура подачі заявки, а також умови надання послуг викладені у флаєрі за посиланням:

https://www.poppins.co.jp/familycare/wp/wp-content/uploads/2022/06/325a453cd13c0e2979dec47732002624.pdf

Для спрощення вашого перебування в Японії пропонуємо скористатися програмою голосового перекладу Voice Tra, розробленою Національним інститутом інформаційно-комунікаційних технологій (NICT) Японії. У відповідному додатку ви зможете скористатися перекладом з/на 31 мову світу, включаючи японську та українську.

Користування додатком безкоштовне; водночас, необхідне підключення до Інтернету.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.go.nict.voicetra&hl=en_US&gl=US&pli=1

https://apps.apple.com/us/app/voicetra/id581137577

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux