Візові вимоги
Якщо Ви були змушені залишити Україну через війну і плануєте приїхати до Японії, Ви маєте звернутися до найближчого посольства/консульства Японії для отримання візи.
У разі наявності гаранта на території Японії, віза може видаватися у спрощеному порядку. Гарантами у тому числі можуть бути компанії, які надають послуги з працевлаштування.
Список дипломатичних місій Японії:
https://www.mofa.go.jp/about/emb_cons/over/
Контактна інформація з візових питань в Японії:
+81-(0)3-5366-6706
Карантинні вимоги
Карантинні заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції при в'їзді до Японії скасовані.
В’їзд тварин на територію Японії
При прийнятті рішення про евакуацію до Японії з домашніми тваринами, наполегливо рекомендуємо зважити усі наслідки та перешкоди:
Потрібно заздалегідь звернутися до Японської карантинної служби тварин для отримання відповідного дозволу; процес отримання дозволу тривалий і непростий;
У разі невідповідності супровідних документів тварини встановленим Карантинною службою вимогам, Вашого улюбленця можуть залишити в ізоляції / карантині на строк до 180 днів; утримання улюбленця за цей час платне та сягає 3000 дол. США;
Пошук житла з можливістю проживання з тваринами суттєво ускладнений, надання соціального житла переміщеним особам з тваринами неможливе.
Деталі щодо ввезення тварин тут:
https://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/im_index.html
Оформлення документів в Японії
Посольство України:
До уваги громадян України, у яких закінчився термін дії закордонного паспорта: на період дії воєнного стану в Україні Посольство України в Японії може продовжувати термін дії закордонних паспортів та вносити інформацію про неповнолітніх дітей до паспортів їх батьків. Однак, просимо врахувати, що можливість посадки на літак з паспортом, термін дії якого продовжено, необхідно завчасно узгоджувати з посольством країни в'їзду та авіалініями.
Для запису на прийом для отримання відповідних послуг необхідно звернутися на електронну адресу до консульського відділу Посольства України в Японії [email protected]
При зверненні прохання повно і детально описати суть вашого звернення, зазначити ваше прізвище та ім’я, вік особи, а також статус перебування в Японії.
Імміграційна служба Японії
Після прибуття до Японії евакуйованим громадянам України необхідно звернутися до Імміграційної служби Японії для:
Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення регіонального бюро Імміграційної служби Японії.
Детальна інформація про допомогу Імміграційної служби Японії розміщена за посиланням:
https://www.moj.go.jp/isa/support/fresc/ukraine_support.html
https://www.moj.go.jp/isa/support/fresc/12_00124.html
або за тел.0120-400-250 з метою надання інформації щодо умов перебування тимчасово переміщеним особам з України, сприяння вирішенню проблемних питань з гарантами тощо.
Звернення до мерії
Після отримання в Імміграційній службі посвідки на проживання, рекомендуємо звернутися до мерії/ місцевих органів влади у тому місті, де Ви проживатимете.
В мерії ви зможете зареєструвати свою адресу та оформити медичну страховку, оформити дітей шкільного віку для навчання у початковій та середній школі (навчання здійснюється японською мовою), подекуди отримати додаткову фінансову допомогу тощо.
Корисні посилання, у т.ч. на кол-центри японських муніципалітетів, розміщено тут:
Корисна інформація про життя в Японії | NHK WORLD-JAPAN News
Підтримка мерії Токіо
Для тимчасово переміщених осіб з України, які прибудуть на територію Токіо, за сприяння мерії Токіо організовано спеціальну гарячу лінію українською мовою +81 (0)3-6258-1227 (будні дні з 10 до 16 год).
Працевлаштування в Японії
Особам, які хочуть знайти роботу, можна звернутися у державні бюро із забезпечення зайнятості Hello Work. Щоб дізнатися, де знаходиться найближче відділення Hello Work, зателефонуйте за номером 0800-919-2901 (довідкова служба англійською мовою)
Вища освіта в Японії
Японські національні університети опублікували звернення ректорів щодо ситуації в Україні, та надають підтримку студентам, аспірантам та науковцям з України.
Детальна інформація про діяльність кожного університету розміщена за посиланням.
Онлайн-ресурси для навчання українською мовою
З метою допомоги у вирішенні проблем у здобутті української освіти дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією, Міністерством освіти і науки України сформовано:
Крім того, міжнародна акредитована американська школа Citizen High School у партнерстві з Посольством України в США та МОН України запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.
Головною метою академії є забезпечення безперервної освіти учнів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів. Онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом, що є помічним для учнів, які не мають можливості продовжити навчання іноземною мовою, що дозволить здобувачам освіти швидше повернутися до навчання в Україні після перемоги.
Зазначена онлайн-платформа включена до переліку рекомендованих МОН та може бути використана дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією.
З деталями діяльності програми та реєстрації можна ознайомитися за посиланням
https://citizenshighschool.com/academies/ukrainian-online-academy/.
Інші корисні ресурси
Уряд Японії та численні неурядові організації Японії допомагають тимчасово переміщеним особам з України. Зокрема:
У разі виникнення юридичних проблем (наприклад, оформлення візи, продовження перебування в Японії, зміна статусу візи тощо), відповідну консультативну допомогу готова надати організація Japan Immigration Lawyers Association; до них можна звернутися, написавши на [email protected] (спілкуються японською або англійською).
Команда компанії Оutsourcing надає українським евакуйованим такі безкоштовні послуги, як: перекладацька підтримка, консультації щодо будь-яких проблем у повсякденному житті, тощо.
З 1 грудня команда компанії Оutsourcing працює по понеділках, середах та п'ятницях з 11:00 до 13:00 та з 17:00 до 18:00.
Також можливе попереднє бронювання розмови та Zoom дзвінок.
URL: https://www.press-osi.com/report/20220405/
03-6626-3474
[email protected]
Окрім послуги кол-центру компанія Оutsourcing надає такі безкоштовні послуги:
Ви також можете звертатись до компанії Оutsourcing на імейл [email protected] з будь-якими запитаннями стосовно життя у Японії. Особи, які бажають отримати доступ до навчальних матеріалів українською мовою, будь ласка вкажіть це у темі листа.
Спеціально для евакуйованих громадян України японською неприбутковою організацією ТІСО був створений веб-сайт для отримання безкоштовних консультацій у сфері здоров’я:
Для отримання психологічної допомоги відвідайте будь ласка сайт www.olhabalmen.com.ua
Крім того, за підтримки Японської Асоціації клінічних психологів було створено спеціальну гарячу лінію для отримання порад у сфері ментального здоров’я (українською, російською, англійською або японською).
Лінія відкрита для дзвінків щосереди з 10:00 до 14:00. Одна сесія триватиме до 30 хвилин (з тим, щоб усі бажаючі мали змогу отримати допомогу).
Тел. 03-3813-9990 (знімається плата за дзвінок згідно з тарифом операторів).
За фінансового сприяння Токійського столичного уряду, українці, які евакуювалися до Токіо у зв’язку з російською збройною агресією, можуть отримати безоплатні послуги з догляду за дітьми (англійська/японська мови).
Детальна процедура подачі заявки, а також умови надання послуг викладені у флаєрі за посиланням:
Для спрощення вашого перебування в Японії пропонуємо скористатися програмою голосового перекладу Voice Tra, розробленою Національним інститутом інформаційно-комунікаційних технологій (NICT) Японії. У відповідному додатку ви зможете скористатися перекладом з/на 31 мову світу, включаючи японську та українську.
Користування додатком безкоштовне; водночас, необхідне підключення до Інтернету.
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.go.nict.voicetra&hl=en_US&gl=US&pli=1
https://apps.apple.com/us/app/voicetra/id581137577