Сенатор Джон Маккейн, штат Арізона Сенатор Дік Дурбін, штат Іллінойс Сенатор Кріс Мерфі, штат Коннектикут Сенатор Рон Джонсон, штат Вісконсін Сенатор Джон Баррассо, штат Вайомінг Сенатор Шелдон Уайтхаус, штат Род-Айленд Сенатор Джон Ховен, штат Північна Дакота Сенатор Джеф Флейк, штат Арізона Прес-конференція 15 березня 2014 року
Сенатор Маккейн: Я, сенатор Джон Маккейн з Арізони, радий приєднатися сьогодні до двопартійної групи моїх колег: сенатора Діка Дурбіна зі штату Іллінойс, сенатора Кріса Мерфі зі штату Коннектикут, сенатора Рона Джонсона зі штату Вісконсін, сенатора Джона Барассо зі штату Вайомінг, сенатора Шелдона Уайтхауса зі штату Род-Айленд, сенатора Джона Ховена зі штату Північної Дакоти та мого колеги сенатора з Арізони, Джеффа Флейка.
Я не забуду ніколи, коли сенатор Мерфі і я були тут чотири місяці тому; ми стояли в Будинку Профспілок та спостерігали, як сотні тисяч українських патріотів стояли на морозі і вимагали свободи, верховенства закону і європейське майбутнє. Для нас є велика честь бути тут, щоб привітати вас з усім, що ви досягнули, і всі ми приєднуємось до українського народу у жалобі за більш ніж 100 сміливцями, які віддали свої життя за майбутнє України.
Ми зустрічалися з Президентом і Прем'єр-міністром, керівниками уряду, включаючи губернатора Донецька, з лідерами всього політичного спектру, включаючи Партію Регіонів та з представниками бізнес-спільноти України, громадянського суспільства та Євромайдану.
Ми сьогодні знаходимось тут, щоби висловити Україні сильну двопартійну підтримку від Конгресу США та всього американського народу. Ми єдині у нашій повній підтримці суверенітету України, національної єдності та територіальної цілісності, і ми проти необгрунтованого порушення Росією цих принципів та її зусиль розділити цю країну.
Ми також глибоко стурбовані повідомленнями про рух російських військових в регіонах навколо Східної України. Цей рух є дуже тривожним.
Український уряд є легітимним, конституційним і має важливий народний мандат довіри на зміни. Зміни не будуть легкими, але зараз є вкрай важливим, щоб уряд достукався до всіх українців і вжив заходів, щоб об'єднати країну. Серед них є зміцнення демократії, верховенства права, реформи в економіці та військовій сфері, а також рух України до Європи. Ми впевнені, що уряд прагне виконання цих принципів.
Уряд має також підготувати країну до виборів 25 травня. Під час нашого візиту ми чули про рішучу підтримку приступити до виборів за графіком і ми вважаємо, що це є вкрай важливим.
Шлях України буде важким, але українці не залишаться одні на цьому шляху. Сполучені Штати та інші ваші партнери будуть з вами. Багато хто з нас тут служать у Комітеті Сенату з міжнародних відносин, і минулого тижня ми прийняли двопартійне законодавство на підтримку України і на примушення Росії заплатити. Це законодавство передбачає один мільярд американських доларів у вигляді кредитних гарантій для підтримки української економіки. Це надасть допомогу Україні зміцнити демократію, підготуватися до виборів і підвищити співробітництво в галузі безпеки. Це накладає санкції, жорсткі санкції на осіб, відповідальних за насильство та порушення прав людини відносно мирних українців, а також тих, хто загрожує українській стабільності, суверенітету і територіальній цілісності, а також на російських посадових осіб, відповідальних за корупцію в Україні.
Ми хочемо запевнити вас, що Сенат США розгляне це законодавство найближчим часом і ми впевнені, що незабаром цей закон буде прийнято.
Нарешті, дозвольте мені сказати декілька слів про військову допомогу, і це - моя особиста точка зору. Україна потребуватиме довгострокової програми військової допомоги з боку Сполучених Штатів. Зброю для ураження, а також оборонне озброєння. Україна була захоплена. Росія зосереджує сили на кордоні, провокуючи заворушення, погрожуючи анексувати частину цієї суверенної держави, і, можливо, ще гірше. Коли вільні люди і патріоти, жертви агресії хочуть захистити себе і свої будинки від подальшої агресії, і, коли вони просять вжити деяких помірних заходів, які можуть допомогти їм протистояти - я вважаю, що ми повинні це забезпечити. Не пропонувати фальшиву надію або приховувати її самі, а просто зробити цей правильний і гідний вчинок.
Я також хочу додати, що тисячі відважних українських військовослужбовців зараз знаходяться в оточенні на базах в Криму. Ми глибоко стурбовані, що після цього фальшивого референдуму, що відбувається, життя і добробут цих людей може бути в небезпеці. Ми терміново закликаємо росіян стриматися та поважати життя та благополуччя цих сміливих українських військових та жінок, які служать своїй країні.
Сенатор Дурбін.
Сенатор Дурбін: Я хочу подякувати мого колегу Джона Маккейна та інших, які приєдналися до мене. Це - надзвичайний візит, який ми зробили в Україну. Це, напевно, найбільша делегація від Сенату, що відвідала Україну в історії. І ми вважаємо, що ми приїхали у найвідповідальніший момент. Ми хотіли сказати народу України і тим мільйонам людей, які підтримують Україну по всьому світу, що ми стоїмо пліч-о-пліч з українським народом, який прагне нового майбутнього та нових можливостей. Ми знаємо, що в Україні є новий уряд перед яким стоять складні задачі, в тому числі економічні. Ми знаємо, що вони сповнені рішучості у дотриманні верховенства права, щоб провести відкриті та вільні вибори. Ми підтримуємо їх у цьому зобов'язанні.
Ми зустрілися з Президентом, Прем'єр-міністром і лідерами цього уряду. Ми їм дали чіткий сигнал , що ми будемо на вашому боці на двопартійній основі в Сенаті Сполучених Штатів. Візит Держсекретаря Джона Керрі, зустрічі між Прем'єр-міністром і Президентом всього кілька днів тому є подальшими ознаками зміцнення союзу між США і Україною. Але ми також приїхали в цей момент, тому що ми знаємо, що ми тільки в годинах їзди від цих виборів в радянському стилі, що відбуваються в Криму. Ми знаємо результат. Ми завжди знали результат цих виборів ще задовго до того, як вони відбулися.
Майте на увазі, що сьогодні також відбулося голосування, всього декілька годин тому, в Раді Безпеки ООН, де народам світу, що працюють у цій Раді Безпеки було запропоновано підтримати Україну та відмовитися від цього референдуму. Звичайно, Росія проголосувала проти; Китай утримався, а всі інші народи підтримали Україну та Сполучені Штати. Це є індикатором росту світової підтримки майбутнього України і опору проти загроз Росії у Криму у цей час. Ми в боргу перед народом України і тими, хто зараз в Криму, і хочемо в цей момент донести за них Росії, що ми не повернемося до історії вторгнення і агресії, яка була занадто поширена в цій частині світу.
Ми також повинні дати зрозуміти, що, коли такі країни, як США, Великобританія, Росія та Україна вступили в угоду Будапештського меморандуму - це щось означає. Коли країна відмовляється від свого ядерного арсеналу і просить натомість тільки захист своєї території та її майбутнє, ми повинні підтримати її. Це – ще одна з причин, чому ми сьогодні тут. Ми хочемо миру в усьому світі і ми вважаємо, що спосіб досягнення цієї мети, це - підтримка України.
Я пишаюся своїми колегами, які зі мною. Сподіваюся, ви розумієте значимість нашого візиту в Україну в цей момент в історії.