• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ ГОЛОСУВАТИ В ЯПОНІЇ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ЩО ВІДБУДУТЬСЯ 31.03.2019
Опубліковано 11 березня 2019 року о 02:59

Для участі у виборах необхідно бути включеним до списків виборців на відповідній виборчій дільниці! Перебування на консульському обліку у відповідній закордонній дипломатичній чи консульській установі забезпечує автоматичне включення особи до списку виборців на даній виборчій дільниці. Наполегливо рекомендуємо подавати заяви про прийняття на консульський облік з метою включення до Державного реєстру виборців або про зміну даних у Державному реєстрі виборців до 20 березня 2019 року.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ АБО ПЕРЕБУВАЮТЬ В Японії і МАЮТЬ НАМІР 31 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України.

Кожен громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном і на день голосування досяг 18-річного віку, може взяти участь у голосуванні.

В Японії проголосувати можна буде на виборчій дільниці, розташованій у приміщенні Посольства України в Японії за адресою:   3 Chome-5-31 Nishiazabu, Minato, Tokyo 106-0031.

Для того, щоб взяти участь у виборах, необхідно мати дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 

Для участі у виборах необхідно бути включеним до списків виборців на відповідній виборчій дільниці.

У зв’язку з цим радимо попередньо перевірити своє включення до списків виборців закордонної виборчої дільниці в Японії, а також правильність написання свого прізвища, імені, по батькові та інших даних на сайті Державного Реєстру Виборців у «Кабінеті виборця» в розділі «Перевірка включення» за наступним посиланням  https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN  (Сервіси Державного реєстру виборців (Особистий кабінет виборця).

У разі, якщо особа не включена до списку виборців на відповідній виборчій дільниці, необхідно здійснити наступне:

1) подати до Посольства України в Японії заяву про прийняття на постійний чи тимчасовий консульський облік (відповідна інформація знаходиться за посиланням: https://japan.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting):

а) для прийняття на тимчасовий облік потрібно надати:

- дійсний закордонний паспорт та копію;

- документ, що надає право перебування в Японії, в якому вказано адресу проживання в Японії, та копію;

- заповнену заяву та облікову картку;

- фото (3.5х4.5 см).

Прийняття на тимчасовий консульський облік є безкоштовним.

б) для прийняття на постійний консульський облік потрібно надати:

- дійсний закордонний паспорт зі штампом «Постійне проживання» в розділі «особливі відмітки» та копію;

- документ, що надає право перебування в Японії, в якому вказано адресу проживання в Японії, та копію;

- заповнену заяву та облікову картку;

- фото (3.5х4.5 см);

- сплатити консульський збір відповідно до Тарифів (https://japan.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/consular-charges).

АБО

2) Стати на короткостроковий тимчасовий консульський облік.

За бажанням громадян України, які перебувають в Японії, та хочуть взяти участь у виборах, можна стати на короткостроковий тимчасовий консульський облік. У цьому випадку жодних відміток у паспортному документі не проставляється, дія вчиняється безкоштовно.

Для цього слід надати або надіслати поштою:

- копію дійсного закордонного паспорта;

- копію документа, що надає право перебування в Японії, в якому вказано адресу проживання в Японії;

- заповнену заяву та облікову картку.

Перебування на консульському обліку у відповідній закордонній дипломатичній чи консульській установі забезпечує автоматичне включення особи до списку виборців на даній виборчій дільниці.

Оскільки процедура внесення змін до Державного реєстру виборців вимагає певного алгоритму дій, наполегливо рекомендуємо подавати заяви про прийняття на консульський облік з метою включення до Державного реєстру виборців або про зміну даних у Державному реєстрі виборців до 20 березня 2019 року.

У разі, якщо Вас включено до списку виборців за постійною виборчою адресою, однак Ви знаєте, що у день виборів тимчасово перебуватимете за іншою виборчою адресою, зокрема в Японії (наприклад, у зв’язку з відрядженням, навчанням, роботою чи іншими подіями), Вам необхідно особисто подати до органу ведення Державного реєстру виборців в Україні заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Це дозволить Вам одноразово проголосувати в день голосування на виборчій дільниці в Японії (детальніше: https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=108&pmn_id=154 ).

Зазначена Заява  подається виключно до органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою в Україні не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на  виборах Президента України, тобто до 25 березня 2019 року включно.

УВАГА!  Законами України «Про вибори Президента України» та «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення громадян України до списку виборців закордонної виборчої дільниці в день голосування.

Більш докладну інформацію щодо голосування громадян України за кордоном можна знайти на сайті МЗС України за посиланням:  https://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux