У контексті жахливої ситуації, що склалася у сфері захисту прав людини в Криму внаслідок його окупації Росією, особливе значення надаємо посиланню в резолюції на Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року, які, зокрема, передбачають гуманне поводження з населенням, що перебуває на окупованій території, і захищають його права згідно з міжнародним гуманітарним правом.
Саме тому фіксація та засудження в резолюції ГА ООН системних порушень прав людини, здійснюваних російською окупаційною владою, в т.ч. позасудових страт, викрадень, політично вмотивованих переслідувань, обмеження базових політичних прав жителів Криму, має стати важливим кроком на шляху до відстоювання прав і громадянських свобод громадян України, що опинилися в окупації.
Одним з ключових елементів Резолюції є заклик забезпечити безперешкодний доступ міжнародних правозахисних механізмів на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу та звітування про ситуацію відповідно до їхнього мандату.
В Україні щиро дякують кожній державі, яка віддала свій голос за Резолюцію ГА ООН «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Сьогодні світ дав чіткий сигнал російській окупаційній владі – винні у переслідуваннях та порушеннях прав кримчан нестимуть відповідальність. Держава-окупант має припинити свавілля та виконувати свої обов’язки згідно з міжнародним правом – забезпечити дотримання прав людини у Криму.
19 грудня 2016 року