«Я не можу не висловити жаль щодо цієї ініціативи. Організація проведення референдуму за такий короткий строк, використовуючи закриті питання, без консультацій з національними органами влади та за умов несанкціонованої присутності збройних угруповань, що є кричущим порушенням міжнародного права, є пародією на демократичний процес, яку я засуджую.
Це може стати серйозним кроком назад у демократичному розвитку цього регіону. Як президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Панєвропейської Асамблеї вибраних представників європейських міст та регіонів, я рішуче підтримую розвиток більшої регіональної автономії у наших державах-членах.
Крім того, у 2013 році у своїх рекомендаціях Комітету міністрів Ради Європи щодо регіонів та територій зі спеціальним статусом в Європі, Конгрес закликав держави-члени Організації до більш широкого використання моделі спеціального статусу з метою забезпечення особливих потреб регіонів з особливими історичними та культурними характеристиками, у чому Крим слугує яскравим прикладом.
Я б хотів підкреслити, що Крим вже має особливий статус Автономії у складі України. Якщо народ Криму бажає у подальшому поглибити та розширити автономію, то в Україні існує правова база для таких кроків, необхідних для перегляду відповідних конституційних положень.
Конгрес буде готовий надати необхідне сприяння та консультативну допомогу для будь-яких подібних ініціатив».