• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
В Посольстві України в Японії відбулося засідання Японсько-української економічної ради
Опубліковано 30 серпня 2012 року о 13:49

30 серпня 2012 р. в Посольстві України в Японії відбулося засідання Японсько-української економічної ради на чолі з відомим японським державним діячем, членом Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Президентові України Хакуо Янагісавою.
На засіданні були присутні члени Ради – представники провідних японських компаній та банків, зокрема таких як «Ніппон стіл», «Кобе стіл», «Мітсубісі», «Хітачі», «Тошіба», «Джапен Тобако», «Мізухо банк», а також політики і представники державних установ Японії.

В ході засідання обговорювалися стан та перспективи торговельно-економічного співробітництва між двома країнами, залучення японських інвестицій в економіку України.

Перед учасниками засідання з вітальним словом виступив Посол України в Японії. У своєму зверненні керівник української дипустанови привітав діяльність Ради як важливого форуму для обговорення актуальних питань українсько-японського економічного співробітництва, неформальної платформи для встановлення ділових контактів між двома країнами на додаток до існуючого механізму регулярних зустрічей Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен».

Посол України також поінформував про показники економічного розвитку України, заходи керівництва України з покращення ділового та інвестиційного клімату в країні. Учасники заходу відзначили суттєве пожвавлення двосторонньої торгівлі у поточному році, обсяги якої сьогодні фактично наблизилися до докризового рівня.

Голова Японсько-української економічної ради Хакуо Янагісава поінформував членів Ради про свій візит в Україну для участі у засіданні Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Президентові України 7 червня ц.р. і проведені під час візиту переговори. Х.Янагісава привернув увагу до активної динаміки виробництва в Україні, зокрема в сільському господарстві, та масштабних проектів, які реалізуються в Україні в енергетичній та інфраструктурній сферах, що має свідчити, за його словами, про значний інвестиційний потенціал економіки України. Зокрема, були наведені приклади досягнутих нещодавно домовленостей щодо участі західних енергетичних компаній у проектах з видобутку природного газу у Чорному морі (Exxon Mobil) та розробки родовищ сланцевого газу в Україні (Chevron та Shell).

Представники провідних сталеливарних компаній Японії «Ніппон Стіл» та «Кобе Стіл» висловили інтерес у співпраці з українськими партнерами у сфері модернізації виробницих процесів у чорній металургії на основі японських технологій, які дозволяють значно підвищити ККД та зменшити супутні витрати з одиниці використаної сировини. Очікується, що дане питання обговорюватиметься під час чергового засідання Координаційної ради та Комітету «Кейданрен» у Токіо у листопаді ц.р.

Під час заходу також виступили колишній президент компанії «Тошіба» Тайзо Нішімуро та генеральний секретар парламентської групи по зв’язках з Україною Ейске Морі.

Представників крупного японського бізнесу було закликано приділити підвищену увагу до інвестиційних можливостей України і встановлення ділових контактів. Було відзначено, що цьому має суттєво сприяти укладення Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією, проект якої наразі опрацьовується експертами сторін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux