Посол заявляє, що Україна фактично перебуває у стані війни з Росією.
ТОКІО, 18 лютого, Кьодо Ньюс
Україна «фактично веде війну проти Росії та її довірених осіб» у рамках конфлікту між урядовими силами і проросійськими сепаратистами, заявив Посол України в Японії Ігор Харченко під час нещодавнього інтерв’ю інформаційному агентству «Кьодо Ньюс».
Посол підкреслив, що він на «100 відсотків» впевнений, що російські війська діють в Україні, надавши ствердну відповідь на питання, чи справді конфлікт у східній Україні є «боротьбою за свободу» від російського впливу.
Виступаючи з критикою влади Президента Росії Володимира Путіна, Ігор Харченко підкреслив, що «сьогодні Росія є терористичною державою».
Посол зробив цю заяву на тлі бойових дій, що тривають між українськими військами і сепаратистами, незважаючи на угоду про припинення вогню, що була укладена минулого четверга.
Угода про припинення вогню, що була досягнута лідерами Франції, Німеччини, Росії й України, передбачає відведення важкого озброєння та надання особливого статусу територіям, що перебувають під контролем сепаратистів.
Після того, як режим припинення вогню вступив у дію у неділю, бойові дії були припинені у більшості районів, проте «не всюди», зазначив Посол.
Станом на сьогодні бойові дії продовжуються у місті Дебальцеве (Донецька область), що є стратегічним транспортним вузлом, в районі якого підтримувані Росією сепаратисти оточили українські урядові війська.
«Ситуація дуже мінлива і нестабільна», - зазначив Ігор Харченко.
Угода про припинення вогню, що була укладена у столиці Білорусі Мінську, просто зупинила бойові дії, проте цей документ не є мирною угодою, яка може бути досягнута лише після «повного і безумовного» виведення російських військ з України.
Він закликав Росію дотримуватися попередньої угоди про припинення вогню, що була досягнута у вересні минулого року, яка передбачає виведення іноземних військ.
Ігор Харченко також наголосив, що Україна продовжуватиме захищати свою територію, акцентувавши увагу на тому, що надання особливого статусу територіям, що контролюються сепаратистами у східній Україні, означає введення самоврядування на місцевому рівні, а не впровадження автономії.
Визнаючи позитивний ефект санкцій, введених США, країнами Європи та Японією по відношенню до Росії у зв’язку з кризою в Україні, Посол водночас закликав міжнародне співтовариство робити більше, щоб розрядити напружену ситуацію.
«Санкції – це добре», зазначив він, проте такого роду кроки є «повільними» з точки зору зміни ситуації, за якої українські солдати і цивільні особи продовжують гинути.
Він також підкреслив, що дії уряду Японії, що пов’язані з політичною, економічною і гуманітарною підтримкою України, є «надзвичайно ефективними».