• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Інтерв’ю Міністра закордонних справ України А.Дещиці «Діалог з Росією з чистого аркуша» у провідній газеті «Yomiuri Shimbun» з найбільшим у світі накладом
Опубліковано 29 травня 2014 року о 03:26

26 травня у провідній загальнонаціональній газеті «Yomiuri Shimbun» опубліковано інтерв’ю Міністра закордонних справ України А.Дещиці під заголовком «Діалог з Росією з чистого аркуша», яке присвячене президентським виборам в Україні та побудові нового рівня відносин із Росією //

В інтерв’ю Міністр закордонних справ України запевнив, що після проведення виборів із високою явкою та оприлюднення результатів місії спостерігачів стосовно того, що вибори були чесними, Росія буде не в змозі заперечити той факт, що вибори були справедливими, і має визнати результати голосування. Також Міністр наголосив, що незважаючи на перешкоджання проросійських сепаратистів проведенню виборів у Донецькій та Луганській областях, це не вплине на їх легітимність.

Стосовно анексії Криму А.Дещиця наголосив, що уряд України політичними та дипломатичними засобами вимагатиме повернення захопленої території та має намір подати позов до Міжнародного суду проти Росії. У разі якщо країни ЄС, США, Японія та інші скасують санкції проти Росії, РФ може поширити свою експансію на Україні. А.Дещиця наголосив на важливості продовження тиску на Росію.

Щодо передоплати у розмірі 1,6 млрд дол. за природний газ, яку Росія вимагає за поставки газу у червні, Міністр зазначив, що Україна в змозі  розрахуватися за російський газ. При цьому було наголошено на тому, що з квітня ц.р. Росія підняла ціну на газ на 80%. На сьогодні російська сторона вимагає 485 дол. за 1000 куб. м. газу. Міністр наголосив на неприпустимості «політичної» зміни ціни за газ. Більш того, він повідомив, що  умовою здійснення передоплати за газ є повернення до ціни, яка була визначена у минулому році ще за часів уряду Януковича і становила 270 дол. за 1000 куб. м. При цьому Міністр підкреслив, що Україна не має наміру відступати від своєї позиції на переговорах.

А.Дещиця також повідомив про намір уряду України 27 червня ц.р. підписати економічну частину угоди про асоціацію з ЄС, нагадавши, що політичну частину Україна підписала ще у березні цього року.

Міністр закордонних справ України зазначив, що після анексії Криму Росією та влаштованих проросійськими сепаратистами провокацій на сході України впевненість українців щодо необхідності приєднання до організації колективної оборони зросла, та наголосив на збільшенні військової співпраці з НАТО.

 

Автор статті прогнозує, що від того, чи визнає Росія результати президентських виборів в Україні, залежить вирішення подальшої ситуації в Україні. Президент Росії В.Путін, у свою чергу, наголошує на тому, що поважатиме вибір українців та, спостерігаючи за посиленням санкцій США та ЄС проти Росії, вирішуватиме щодо визнання легітимності результатів виборів в Україні. Дієздатність нової влади в Україні визначатиме те, як їй вдасться врегулювати конфлікт на сході України. Також зазначається, що Президент Росії вимагає від уряду України припинення антитерористичної операції, розширення автономії регіонів та федералізації. Водночас введенням передоплати за природний газ Росія посилює тиск на Україну та погрожує європейським країнам, які отримують російський газ через територію України.

 

У статті також наголошується, що незважаючи на те, що позачергові вибори Президента України, які сприятимуть зміні тимчасового уряду України на офіційну владу, є вкрай важливими, у Луганській та Донецькій областях через дії проросійськи налаштованих озброєних угруповань не вдалося відкрити всі виборчі дільниці. Зазначається, що виборці у цих двох областях складають 14% від загальної кількості осіб, що мають право голосу. У Луганській і Донецькій областях голосування відбулося лише у 510 дільницях з 2400 наявних виборчих дільниць.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux