• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Посол України в Японії Ігор Харченко дав інтерв’ю найпопулярнішій, загальнонаціональній газеті Японії «Yomiuri Shimbun»
Опубліковано 16 травня 2014 року о 05:03

Інтерв’ю присвячене поточній ситуації в Україні та підтримці Росією сепаратистської діяльності на сході України //

Президентські вибори

Запитання журналіста: Уже тривалий час зберігається напруженість у східних регіонах України, на Вашу думку, чи вдасться провести президентські вибори в таких умовах?

Відповідь Посла: За інформацією Уряду України на 13 травня, окрім міста Слов’янськ, що в Донецькій області, ні в яких містах проведенню президентських виборів ніщо не загрожує. У місті Слов’янську перебувають близько 1500 озброєних терористів, які з метою перешкодити проведенню виборів захопили виборчі ділянки.

Запитання журналіста: Ким насправді є «проросійсько налаштовані угруповання»?

Відповідь Посла: Спочатку ці угрупування складалися з російських спецназівців, але сьогодні до їх складу входять найманці з Північного Кавказу та російські неонацистські угруповання. Всі вони використовують сучасну зброю російського виробництва. У місті Слов’янськ використовують найсучасніші гранатомети російського виробництва, з такою високою потужністю пострілів, якої в українських військових  немає.

Запитання журналіста: Чому українській армії необхідно так багато часу, аби провести цю операцію? Існують такі припущення, що українська влада втратила контроль над військовими в східних районах.

Відповідь Посла: Через те, що проросійські угруповання навмисно зайшли саме в житлові райони та використовують місцеве населення як прикриття, це займає багато часу. Серед місцевого населення також є й такі, хто піддався російській пропаганді, але більша частина пересічних громадян налякана озброєними угрупованнями не чинить опір.

Запитання журналіста:На Вашу думку, чи дії «проросійських угруповань» були завчасно сплановані?

Відповідь Посла: Те, що сьогодні відбувається в Україні, без сумніву, було завчасно сплановано. Цей план можна умовно поділити на 3 етапи. Перший – це  направлення російського спецназу на схід України, захоплення адміністративних будівель та створення атмосфери безладу. Другий – це психологічна, пропагандистська війна. Російське телебачення працює лише на пропаганду уряду Путіна, формуючи негативне ставлення до Уряду України та «прикрашаючи» дії військових угруповань. Саме через це поблизу телевеж у багатьох містах відбуваються сутички між проросійськими угрупованнями і українськими військовими. Третій – це економічна війна. Обмеживши постачання газу, Росія намагається паралізувати економіку України. Зараз можливо навіть припустити, що вся ця операція була спланована ще у 2004 році за часів «помаранчевої революції», коли Росія відчула небезпеку зближення України з Європою.

Запитання журналіста:Яка перспектива щодо владнання безладу, що відбувається?

Відповідь Посла:На сьогодні для Уряду України пріоритетним завданням є звільнення міст від російських озброєних угруповань. Усі засоби Уряду спрямовані на проведення антитерористичної операції. Найближчим часом також заплановано проведення «круглого столу» за участю представників російськомовного населення України з метою заснування діалогу щодо стабілізації ситуації в Україні. Якщо не буде загрози з боку озброєних угруповань, то розпочнеться конструктивний діалог щодо розширення прав автономії у кожному регіоні.

Запитання журналіста:Чи не має планів розпочати діалог із російською стороною?

Відповідь Посла: У квітні відбулася чотиристороння зустріч у Женеві за участю України, США, ЄС та Росії. За результатами зустрічі було вирішено роззброїти військові угруповання та звільнити всі незаконно захоплені урядові приміщення, але й досі Росія не виконала цих зобов’язань. Ми не можемо перейти до наступного діалогу, якщо попередні домовленості не виконано.

Система правосуддя

Запитання журналіста: Існує думка, що через високий рівень корупції життя населення не покращилося.  Чи може незадоволення рівнем життя стати приводом для безладу, що зараз відбувається у східних районах України?

Відповідь Посла: Боротьба з корупцією – це першочергове завдання нового Уряду України. Одразу після проведення президентських виборів буде створено комітет, що розпочне свою роботу у сфері боротьби з корупцією. Раніше корупціонери, прикриваючись депутатським мандатом, уникали кримінальної відповідальності за свої злочини. Сьогодні необхідно побудувати незалежну, ефективну та дієву систему правосуддя. Економічна реформа також необхідна. Зменшити втручання уряду у діяльність бізнесу та збільшити економічну незалежність.

Запитання журналіста: Існують сумніви стосовно приналежності націоналістичної партії «Свобода» до неонацистів.

Відповідь Посла: Це виключно результат російської пропаганди, немає ніяких підстав так думати. Сьогодні український націоналізм походить від партизанського руху часів Другої світової війни, які боролися за незалежність України одночасно проти радянської та німецької окупації. Після війни Сталін переслідував та утискав їх права. І сьогодні Росія, перекручуючи історичні факти, поширює негативний імідж націоналістичних рухів України.

Запитання журналіста: Після «помаранчевої революції» в Україні продувжується політичний безлад. Чи не розчарувалося населення України в демократії?

Відповідь Посла: Оскільки я історик, то хотів би порівняти ситуацію в Україні з історичними подіями. Як відомо, після французької революції 1789 року, так само як і в Україні, певний час заворушення всередині країни продовжувалися. Сьогодні ми живемо в такі часи, коли інформація передається щосекундно, але задля досягнення стабільності в країні необхідний час. Якщо порівняти ситуацію в Україні з 10 роками раніше, можна з впевненістю сказати, що рівень демократії та свідомість українців змінилася на краще.

Запитання журналіста: Навіть після тиску з боку Росії, чи має Україна намір вступити до НАТО та ЄС?

Відповідь Посла: Згідно із соціологічним  опитуванням, до кризи в Україні за вступ до НАТО висловлювалося  30% населення, а  на сьогодні  вступ до Альянсу підтримують 70%. Українці відчувають, що не мають права дозволити сусідній країні застосовувати насилля по відношенню до України.

Рівень економіки сусідньої країни Польщі був майже такий самий, як в Україні, але зараз Польща має значно вищий економічний рівень. Вступ до НАТО та ЄС також справили позитивний вплив на розвиток цієї країни. Отже, найближчим часом Україні потрібно провести цілу низку невідкладних реформ, для того щоб з’явилася можливість досягти сталого економічного зростання, як це відбулося у Польщі.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux