• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Щодо голосування на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року
Опубліковано 06 травня 2014 року о 04:07

До уваги громадян України, які проживають або тимчасово перебувають в Японії під час проведення позачергових виборів Президента України //

25 травня 2014 року відбудеться голосування на позачергових виборах Президента України.

Голосування проводиться на закордонних виборчих дільницях у день виборів 25 травня 2014 року з 8 до 20 години за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці.

Перелік закордонних виборчих дільниць розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року» (виборчі округи) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі».

Загальна роз’яснювальна інформація з найбільш актуальних питань, що стосується включення до списку виборців громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за межами України під час проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року

1. Як дізнатися про місцезнаходження закордонних виборчих дільниць, а також про час і місце голосування?

Для проведення голосування на виборах Президента України у закордонному виборчому окрузі використовуються закордонні виборчі дільниці, утворені Центральною виборчою комісією на постійній основі.

Перелік закордонних виборчих дільниць розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року» (виборчі округи) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі».

Крім того, Міністерство закордонних справ України та закордонні дипломатичні установи України, при яких утворені закордонні виборчі дільниці, оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах відомості про час і місце голосування та про місцезнаходження відповідних виборчих дільниць.

Виборцям, включеним до попередніх списків виборців на закордонних виборчих дільницях,не пізніш як за дванадцять днів до дня голосування (до 12 травня) надсилаються або доставляються в інший спосіб іменні запрошення на вибори, якими повідомляється про адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, час і місце голосування.

2. Які умови для голосування на виборах Президента України за межами України?

Для того, щоб виборцю реалізувати своє право голосу за межами України необхідно:

• бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка знаходиться на території відповідної іноземної держави;
• прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування з 8 до 20 години (за місцевим часом);
• мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт).

Увага! Отримати виборчий бюлетень на закордонній виборчій дільниці на підставі паспорта громадянина України не можливо.

3. Хто включається до списку виборців на закордонній виборчій дільниці?

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.

4. Яким чином поновлюються дані про виборців які перебувають або проживають за кордоном?

Відомості про виборців, які проживають або перебувають за межами України, до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України подають керівники закордонних дипломатичних установ України, а також Міністерство оборони України (стосовно виборців, які прибули до військової частини, дислокованої за межами України).

Такі відомості подаються щомісячно до 5 числа, а також напередодні складання попередніх (до 27 квітня 2014 року під час позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року) та уточнених (до 14 травня 2014 року під час позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року) списків виборців, зокрема, на підставі даних консульського обліку.

5. Як мені проголосувати, якщо я проживаю за кордоном, але не стою на консульському обліку?

У випадку, якщо виборець, який проживає за кордоном, не стоїть на консульському обліку, закордонна дипломатична установа України може не володіти інформацією про його перебування на території відповідної іноземної держави.

Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно (однак, враховуючи процедуру виготовлення уточнених списків виборців, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування (до 19 травня включно за київським часом) змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються.

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців» (зміна персональних даних) та на на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» (примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси).

6. Чи можливо включитися до списку виборців у день голосування?

Ні, неможливо.

Законом України «Про вибори Президента України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією громадян України до списку виборців на закордонній виборчій дільниці у день голосування.

7. Як я можу ознайомитись зі списком виборців на закордонній виборчій дільниці?

Для закордонної виборчої дільниці складаються попередній та уточнений списки виборців.

Попередній список виборців передається дільничній виборчій комісії закордонної виборчої дільниці не пізніш як за шістнадцять днів до дня голосування (до 8 травня включно). Наступного дня після отримання попереднього списку виборців він надається для загального ознайомлення.

Кожний громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної виборчої комісії та перевірити правильність внесення до нього відомостей.

Перелік закордонних виборчих дільниць розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року» (виборчі округи) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі».

8. Що робити, якщо я виявив неправильності у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці?

У разі виявлення виборцем неправильностей у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці (у тому числі щодо невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб) він має право особисто подати дільничній виборчій комісії відповідну заяву, до якої додаються необхідні документи (копії документів).

Заява про уточнення попереднього списку виборців на закордонній виборчій дільниці викладається в довільній формі.

Така заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів (за київським часом) до дня виборів Президента України (до 19 травня включно).

9. Як узяти участь у голосуванні на виборах Президента України виборцю, який проживає в Україні, але в день їх проведення перебуватиме за її межами?

Виборець, який проживає в Україні, але на день їх проведення перебуватиме за кордоном, може бути включений до списку виборців на закордонній виборчій дільниці такими шляхами:

1. Шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Заява про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси подається виборцем, який проживає в Україні та перебуватиме в день виборів Президента України за її межами, органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України не пізніш як за п’ять днів до дня голосування (до 19 травня включно).

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси (довідка про відрядження, довідка з місця навчання, проїзні документи тощо).

У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Примірний зразок заяви виборця про тимчасову зміну місця голосування розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі "Державний реєстр виборців" (тимчасова зміна місця голосування) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Прийом звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування».

Інформацію про адреси та номери телефонів органів ведення Державного реєстру виборців розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі Державний реєстр виборців.

Відділ ведення та адміністрування державного реєстру виборців Департаменту консульської служби МЗС України

Адреса: 01025, м.Київ, вул. Велика Житомирська, 2

Тел.: (+38 044) 238-18-61, 238-18-62, 238-18-63

Факс: (+38 044) 238-18-63

Електронна пошта: [email protected]

Увага! Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців одноразово – на день голосування (на конкретну дату).

2. Шляхом включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці або зміни виборчої адреси.

Такий шлях рекомендується тим виборцям, які перебувають або проживають за кордоном тривалий час.

Заява про включення до списку виборців подається виборцем особисто до відповідної дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці не пізніш як за п’ять днів (за київським часом) до дня виборів (до 19 травня включно).

До зазначеної заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у громадянина права голосу та його проживання або перебування на день проведення голосування на виборах Президента України в межах відповідної закордонної виборчої дільниці.

Заява щодо зміни виборчої адреси подається виборцем особисто до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

Таку заяву необхідно подавати завчасно (враховуючи процедуру виготовлення уточнених списків виборців та необхідність надсилання заяви до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України).

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються.

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців» (зміна персональних даних) та на на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» (примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси).

Увага! Включення виборця до списку виборців на закордонній виборчій дільниці в порядку уточнення списку передбачатиме зміну його виборчої адреси, а тому такому виборцю у разі повернення в Україну необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого проживання на території України щодо зміни виборчої адреси, яка визначається за зареєстрованим місцем проживання в Україні.

10. Як проголосувати виборцю, який проживає за межами України, але на день їх проведення перебуватиме в Україні?

Виборець, який проживає за межами України, але на день проведення виборів Президента України перебуватиме на її території, для реалізації свого права голосу може бути включеним до списку виборців на звичайній виборчій дільниці в Україні шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Виборець, який проживає за межами України та перебуватиме в день виборів Президента України на її території, подає заяву про тимчасову зміну місця голосування (без зміни виборчої адреси):

до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням звичайної виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування, або до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Таку заяву необхідно подати завчасно, але не пізніш як за п’ять днів до дня голосування (до 19 травня включно).

Примірний зразок заяви виборця про тимчасову зміну місця голосування розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі "Державний реєстр виборців" (тимчасова зміна місця голосування) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Прийом звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування».

Інформацію про адреси та номери телефонів органів ведення Державного реєстру виборців розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі Державний реєстр виборців.

Відділ ведення та адміністрування державного реєстру виборців Департаменту консульської служби МЗС України

Адреса: 01025, м.Київ, вул. Велика Житомирська, 2

Тел.: (+38 044) 238-18-61, 238-18-62, 238-18-63

Факс: (+38 044) 238-18-63

Електронна пошта: [email protected]

Увага! Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців одноразово – на день голосування (на конкретну дату).

Звертаємо особливу увагу, що отримати виборчий бюлетень на території України можна лише пред’явивши паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

11. Як проголосувати виборцю, який проживає за межами України та на день їх проведення перебуватиме в іншій іноземній державі?

Виборець, який проживає за межами України та на день їх проведення тимчасово перебуватиме на території іншої іноземної держави, для реалізації свого права голосу на виборах Президента України може бути включений до списку виборців на закордонній виборчій дільниці іншої іноземної держави такими шляхами:

1. Шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Такий шлях включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці рекомендується у разі, якщо громадянин України перебуватиме на території іншої іноземної держави не тривалий період.

Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю може бути подана виборцем особисто до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України не пізніш як за п’ять днів до дня голосування (до 19 травня включно).

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси (довідка про відрядження, довідка з місця навчання, проїзні документи тощо).

У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Державного реєстру виборців для перевірки вірності цих копій.

Примірний зразок заяви виборця про тимчасову зміну місця голосування розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі "Державний реєстр виборців" (тимчасова зміна місця голосування) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Прийом звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування».

Відділ ведення та адміністрування державного реєстру виборців Департаменту консульської служби МЗС України

Адреса: 01025, м.Київ, вул. Велика Житомирська, 2

Тел.: (+38 044) 238-18-61, 238-18-62, 238-18-63

Факс: (+38 044) 238-18-63

Електронна пошта: [email protected]

Увага! Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців одноразово – на день голосування (на конкретну дату).

2. Шляхом включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці в іншій іноземній державі або зміни виборчої адреси.

Заява про включення до списку виборців подається виборцем особисто до відповідної дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці не пізніш як за п’ять днів (за київським часом) до дня виборів (до 19 травня включно).

До зазначеної заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у громадянина права голосу та його проживання або перебування на день проведення голосування на виборах Президента України в межах відповідної закордонної виборчої дільниці.

Перелік закордонних виборчих дільниць розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Позачергові вибори Президента України 25 травня 2014 року» (виборчі округи) та на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі».

Заява щодо зміни виборчої адреси подається виборцем особисто до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

Таку заяву необхідно подати завчасно (враховуючи процедуру виготовлення уточнених списків виборців та , не пізніш як за п’ять днів (за київським часом) до дня голосування (до 19 травня включно).

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються.

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців» (зміна персональних даних) та на на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» (примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси).

Увага! Включення виборця до списку виборців на закордонній виборчій дільниці іншої держави в порядку уточнення списку передбачатиме зміну його виборчої адреси, а тому такому виборцю після повернення необхідно звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою щодо зміни виборчої адреси на адресу свого постійного проживання.

12. Які документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці з виборів Президента України?

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонній виборчій дільниці з виборів Президента України, є виключно:

• паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
• дипломатичний паспорт;
• службовий паспорт.

13. Які документи необхідні для отримання виборчого бюлетеня на виборчій дільниці з виборів Президента України на території України?

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчій дільниці з виборів Президента України, є виключно:

паспорт громадянина України або військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби), або тимчасове посвідчення громадянина України.

14. Чи можливо отримати виборчий бюлетень на виборчій дільниці, яка розташована на території України, на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Ні, отримати виборчий бюлетень на звичайній виборчій дільниці на території Україні за таким паспортом не можливо.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є підставою для отримання виборчого бюлетеня виключно на закордонних виборчих дільницях.

15. Які документи повинні бути додані виборцем до заяви про тимчасову зміну місця голосування або про включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці?

До відповідної заяви можуть бути додані будь-які документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця та підтверджують проживання або перебування виборця на день проведення голосування з виборів Президента України в межах закордонної виборчої дільниці. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Такими документами можуть бути:

• довідки про навчання або з місця роботи;
• посвідчення про закордонне відрядження;
• проїзні документи;
• тощо.

16. Як перевірити зміст своїх персональних даних у Державному реєстрі виборців?

Виборець, який проживає або перебуває за межами України, може особисто подати письмовий запит щодо змісту його персональних даних у Реєстрі до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Крім того, перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця». У «Особистому кабінеті виборця» громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

17. Який порядок зміни виборчої адреси виборцю, який проживає чи перебуває за межами України?

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, в разі зміни його персональних даних, зокрема виборчої адреси, може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються закордонній дипломатичній установі України.

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців» (зміна персональних даних) та на на офіційному веб-сайті Міністерства закордонних справ України у розділі «Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» (примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси).

18. Чи можу я перебуваючи за кордоном використати електронну пошту для відправки заяви про зміну виборчої адреси?

Ні, в разі зміни персональних даних виборця, зокрема виборчої адреси, виборець може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux