У медійному заході взяли участь близько 70 кореспондентів міжнародних та японських інформаційних агенцій, провідних друкованих та телевізійних ЗМІ, представники політичних партій, політологічних, експертних та ділових кіл країни перебування, а також закордонних дипмісій.
Глава української дипустанови зазначив, що той фарс, який відбувся в Криму 16 березня під назвою «референдум» щодо відокремлення від України та приєднання до Росії, є «повністю нелегальним та нелегітимним», зробивши особливий наголос на відокремленні дій і рішень «Путінського режиму» РФ, що призвели до ескалації конфлікту, від протилежної думки звичайних росіян, з якими українці мають історичні, культурні та родинні зв’язки.
Посол наголосив, що Україна є унітарною державою, а Автономна Республіка Крим, хоча і має доволі широкий статус автономії не може самостійно ухвалювати рішення щодо свого статусу, тим більше щодо відокремлення, що підтверджено рішенням Конституційного Суду України та відповідним рішенням Парламенту України.
Рішення про відокремлення Криму є прямим порушенням міжнародного права і створюється небезпечний прецедент, який обов’язково вплине на цілий світовий порядок – вкотре було наголошено присутнім.
Крім цього Глава дипмісії підкреслив, що наразі більшість держав вже засудили «недільне дійство», що відбулося у Криму, включаючи Японію, де Генеральний секретар кабінету міністрів країни Е.Суга на вранішній прес-конференції у Токіо наголосив, що «Японія результатів референдуму не визнає і закликає російську сторону дотримуватися норм міжнародного права, поважати суверенітет та територіальну цілісність України і негайно призупинити анексію Криму».
Користуючись нагодою, Посол передав сигнал міжнародному співтовариству, що «Путін – це не проблема тільки України, Путін - це вже проблема планетарного виміру», про що свідчить голосування в Раді Безпеки ООН, коли Росія стала єдиною країною, яка виступила проти рішення, спрямованого на деескалацію ситуації в Україні. «Путінський режим» загрожує не лише державному суверенітету України, але й миру та стабільності Європи і світу в цілому.
У цьому сенсі Україна розраховує на більш твердий та рішучий підхід міжнародної спільноти докласти максимальних зусиль та вжити всіх заходів, щоб зупинити Росію від втручання у внутрішні справи України, від фактичної окупації та анексії частини української території.
У ході прес-конференції було задано понад 15 питань щодо очікувань подальших кроків, реакції та санкцій міжнародного співтовариства, зокрема уряду Японії, на агресію Росії, шляхів врегулювання напруження на Кримському півострові, засобів для запобігання приєднання Криму до Росії, з урахуванням того, що цей регіон наразі перебуває під контролем сил, лояльних до Москви, можливих подальших перспектив економічних та політичних взаємин Києва та Москви, можливих меж, до яких може піти Москва щодо реалізації Путінської ідеології «Великої Росії».
{video}https://www.youtube.com/watch?v=uO1RhpvEET8{/video}
{video}https://www.youtube.com/watch?v=3s1hpxfcrjc{/video}