Росія повинна підтримати мирний план запропонований Україною, дотримуватись перемир’я та вивести своїх найманців з України через підготовлені коридори відступу, - сказано в резолюції Європейського Парламенту, прийнятій сьогодні, 17 липня. Євродепутати закликали країни ЄС заборонити продаж зброї Росії та допомогти Україні забезпечити себе газом шляхом здійснення реверсного постачання енергоресурсу.
Вони також заявили про свою готовність ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною включно з Глибокою та всеохопною зоною вільної торгівлі.
У резолюції, прийнятій 497-ма голосами (121 – проти; 21 - утримався), євродепутати високо оцінили мирний план Президента України Петра Порошенка, що включає перемир’я, створення коридорів відступу для російських найманців та амністію для тих, хто не вчиняв «тяжких злочинів».
Парламент засуджує порушення попереднього режиму припинення вогню проросійськими заколотниками та російськими найманцями. Він наполегливо закликає Росію підтримати мирний план, відвести свої війська від українського кордону та змусити повстанців дотримуватись режиму припинення вогню, скласти зброю та відійти до Росії через запропоновані коридори відступу.
Депутати Європейського Парламенту також вимагають негайно звільнення всіх заручників, зокрема штурмана українських військово-повітряних сил Надії Савченко, яку утримують в Росії.
ЄС ПОВИНЕН ДЕМОНСТРУВАТИ СПІЛЬНУ ПОЗИЦІЮ ЩОДО РОСІЇ ТА УКРАЇНИ.
Парламент закликав Раду ЄС та держави-члени зменшити залежність від російського газу та застосувати подальші санкції проти Росії, включно в секторах економіки, фінансів та енергетики, а також накласти колективне ембарго на продаж зброї Російській Федерації.
ЄС повинен демонструвати спільну позицію російському уряду щодо кризи в Україні, заявили депутати Європейського Парламенту, висловлюючи жаль, що окремі держави-члени показують роз’єднаність в даному питанні. Парламент закликав членів ЄС допомогти Україні забезпечити себе необхідним обсягом газу шляхом реверсного постачання енергоресурсу через сусідні держави-члени ЄС, наслідуючи у цьому приклад Словаччини, що підписала відповідну угоду з Україною.
ЄС повинен сприяти досягненню угоди, що дозволить Україні платити ринкову ціну за спожитий газ, та засудити політичне використання Росією своїх енергоресурсів. Це підриває довіру ЄС до Росії як торгового партнера, - сказано в тексті резолюції.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ГОТОВИЙ РАТИФІКУВАТИ УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ
Депутати вітають підписання Угоди про Асоціацію включно з Глибокою та всеохопною зоною вільної торгівлі наприкінці червня та заявляють про свою готовність ратифікувати документ. Текс Угоди, що потребує формального схвалення Парламентом для вступу в дію, був недавно переданий парламентському комітету із закордонних справ. Євродепутати також закликають держави-члени паралельно прискорити власні процедури ратифікації Угоди.
Окрім іншого, депутати Європейського Парламенту наголосили, що Україна, поруч з Грузією та Молдовою можуть одного дня подати заявку на вступ в ЄС.