• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
ПЕРЕЛІК ФАКТІВ: Росія продовжує підтримувати діяльність озброєних сепаратистів в Україні; зусилля, які спрямовує Україна заради досягнення миру, єдності і стабільності
Опубліковано 15 липня 2014 року о 06:01

ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТ США Офіс Речника 14 липня  2014 р.

Протягом усього часу, поки триває криза в Україні, задачею Сполучених Штатів є здійснення підтримки демократичної України, яка є стабільною, цілісною і безпечною,( як у політичному, так і в економічному сенсі ), а також здатною вирішувати власне майбутнє. Таким чином, ми підтримуємо продовження діалогу між міністрами закордонних справ України, Німеччини, Франції і Росії  задля досягнення дієвої угоди про припинення вогню, якої дотримуватимуться всі сторони конфлікту і яка сприятиме встановленню довготривалого миру в Донецькій і Луганській областях на сході України.  Однак ми маємо наголосити, що нашою головною метою є не просто тимчасове припинення вогню. Ми хочемо, щоб Росія припинила дестабілізацію України і окупацію Криму, який є частиною української території, вона має дозволити всім громадянам України об’єднатися і шляхом демократичного політичного процесу самим приймати рішення стосовно майбутнього своєї країни.

Президент України Порошенко запропонував детальний мирний план, який гарантує  амністію сепаратистам, які добровільно складуть зброю і які не скоїли особливо тяжкі злочини, а також передбачає децентралізацію влади в Україні і захист російської мови. 20 червня він також втілив одностороннє припинення вогню, яке тривало десять  днів і надало можливість для політичного вирішення ситуації, яку, на жаль, не підтримали сепаратисти і ті, хто підтримує їх з боку Росії.

Коли Росія каже, що прагне миру, її дії не відповідають її риториці. Ми не бачимо свідчень того, що Росія припинила підтримувати сепаратистів.  Ми фактично вважаємо, що Росія продовжує забезпечувати їх важкою зброєю і іншим військовим обладнанням і фінансуванням , а також надає своїм військовим можливість вільно заходити на територію України. Росія заперечує ці факти так само, як заперечувала те, що її військові сили були задіяні в Криму …аж поки не сталося захоплення Криму.  Росія відмовилася звернутися до сепаратистів із закликом скласти зброю і продовжує нарощувати свої військові сили вздовж свого кордону з Україною. Значна кількість самопроголошених лідерів сепаратистів звертаються до них з території Росії і мають зв’язки в російському уряді.  Всі ці факти складаються в картину, яка красномовно зображує, як Росія продовжує дестабілізацію ситуацію в східній Україні.   

Ось факти, які про це свідчать:

•             Росія продовжує накопичувати в значній кількості військову техніку в місцях дислокації у південно-західній  Росії. До цього обладнання входять танки, якими більше не користуються в російській армії, а також броньовані машини, зенітно-ракетні установки ,артилерія і системи протиракетного захисту. На місця дислокації нещодавно прибули також новіші системи протиракетного захисту.

•             Ми певні, що Москва концентрує додаткові танки, які  більше не використовуються в сучасній російській армії, в окремому депо, з метою подальшої їхньої відправки в те саме місце дислокації.  

•             Ми стурбовані тим, що це обладнання буде передано сепаратистам , оскільки ми певні, що Росія вже передала їм танки і зенітно-ракетні установки саме з цього місця дислокації.

•             Інформація, яку ми маємо, вказує на те, що Москва нещодавно передала сепаратистам кілька танків виробництва радянських часів і артилерійські установки, а також протягом минулих вихідних кілька військових машин перетнули кордон. 

•             Відео з соціальних мереж, які зображують військові конвої, дають можливість припустити, що тільки  протягом  минулого тижня Росія передала бойовикам принаймні кілька десятків додаткових броньованих машин і артилерійських установок і приблизно стільки ж військових вантажівок.  

•             Відео, які було розміщено в соціальних мережах  для широкого доступу 14 липня, зображують Луганський конвой, який прямує дорогою на Донецьк, нараховує якнайменше п’ять танків T-64, чотири BMP-2  (APC), зенітно-ракетні установки BM-21 , три протитанкові гранатомети, дві протиракетні гранатомети ZU 23-2 , і, скоріш за все, установку 2B16.

•             На відео від 11 липня з Краснодону, біля пропускника  в Ізварине , можна побачити два БТРи, два протитанкові гранатомети, і велику кількість вантажівок, що їдуть по дорозі на захід в напрямку Донецька.  .

•             Відео, зняте в Донецьку 11 липня, показує конвой, що складається з трьох BMD-2 APC, двох BMP, однієї самонавідної установки типу 2S9 і BTR-60 APC.

•             На додаток, на минулому тижні, після поновлення української влади в кількох українських містах, представники української державної служби знайшли сховища зброї, яка, як вони вважають, надійшла з Росії, і яка включає  MANPAD, міни, гранати, MRE, машини і понтони для будування мостів.

 •            У звільнених від сепаратистів  містах українські силовики знайшли великі сховища військової амуніції, яка надійшла з Росії, а також супроводжуючу документацію, яка підтверджує російське походження цієї зброї.

•             Фотографії знищеної або знешкодженої зброї, зроблені в східній Україні, підтверджують, що частина цього обладнання надійшла з Росії.

•             Набір бойовиків до сепаратистських угруповань проходить на території Росії, і сепаратисти шукають волонтерів, які мають досвід роботи з такою важкою зброєю, як танки і протиракетне обладнання. Росія дозволила представникам Донецької Народної Республіки відкрити в Москві свою рекрутінгову агенцію.

•             Українська жінка-пілот Надія Савченко, яка досягла значних кар’єрних успіхів в українських збройних силах, була захоплена  в полон сепаратистами в середині  червня.  Тепер її тримають у в’язниці в Воронежі, в Росії. Згідно заяві українського уряду, сепаратисти перевезли її до Росії.  

•             Крім цього, Росія продовжує розміщувати нові військові сили близько до українського кордону. Ми маємо інформацію щодо значної кількості додаткових військових одиниць, які наразі знаходяться в стані передислокації  і рухаються в напрямку кордону. 

Добровільні зусилля України включають:  У прагненні до об’єднання країни Президент Порошенко 7-го червня запропонував і окреслив стратегію мирного плану для України. План Президента Порошенко пропонує амністію тим сепаратистам, які не причетні до особливо тяжких злочинів і добровільно складуть зброю, обіцяє створити прохід  російським бойовикам для їхнього безпечного повернення на територію Росії, започатковує програму з забезпечення робочими місцями населення, що живе в регіонах, охоплених сепаратистським рухом, пропонує широку децентралізацію влади і налагодження діалогу зі східними регіонами, включаючи проведення дострокових виборів у органи місцевої влади, а також гарантує надання більших можливостей для місцевого контролювання питань мови, відзначення свят і дотримування традицій.    Президент Порошенко також звернувся до всіх жителів Східної України з проханням підтримати конституційну реформу, яка надасть місцевій владі більше повноважень для вибору своїх регіональних лідерів і захисту своїх регіональних мов.

Президент Порошенко 20 червня запровадив одностороннє припинення вогню, яке мало тривати сім днів, а пізніше продовжив цей термін до десяти днів. Він також запропонував провести зустріч із лідерами зі Східної України, включаючи сепаратистів, незважаючи на їхню заяву про небажання дотримуватися домовленості про припинення вогню, або навіть про проведення переговорів. 

Однак Росія і її представники у Донецьку і Луганську не скористалися цією можливістю заради примирення. Всього через кілька годин після початку дії про  припинення вогню сепаратисти, які діють за підтримки Росії, поранили дев’ятьох прикордонників. Під час дії десятиденної  домовленості про припинення вогню проросійські сепаратисти більше ста разів атакували українських силовиків і вбили 28 службовців. Сепаратисти продовжують тримати в полоні більше 150 заручників, більшість із яких є цивільними особами, серед яких є вчителі і журналісти. Сепаратисти відмовилися від усіх пропозицій стосовно проведення зустрічей, які пролунали з боку  з боку українського уряду . 

Наводимо опис подій, які передували, сталися під час і після проведення одностороннього припинення вогню, який вказує на то, що всі жести доброї волі з боку українського уряду і європейських лідерів  домовитися про припинення вогню з Росією і сепаратистами, яких підтримує Росія, були ними відкинуті. Росія і сепаратисти, яких вона підтримує, продовжили дестабілізувати ситуацію в Україні як під час дії домовленості про припинення вогню, так і сьогодні.   

•             25 травня:  Петро Порошенко, який проводив президентську кампанію під гаслом примирення  зі сходом і з Росією, був обраний абсолютною більшістю українських виборців. 

•             8-17 червня:  Президент Порошенко  проводить п’ять раундів переговорів контактних груп, які було забезпечено завдяки роботі працівників ОБСЄ, які призвели до його оголошення про припинення вогню.

•             12 червня:  Порошенко ініціює телефонний дзвінок Президенту Путіну для того, щоб розпочати спілкування.

•             14 червня:  ЄС сприяє проведенню газових переговорів, під час яких ЄС пропонує остаточну ціну на газ: Україна приймає пропозицію, але Росія відмовляється від пропозиції.  

•             19 червня: Порошенко в Києві зустрічається з лідерами Східної України, включаючи сепаратистів.

•             20 червня: Порошенко втілює одностороннє припинення вогню, яке має тривати 7 днів. Годинами пізніше дев’ять українських військовослужбовців отримують поранення від рук проросійських сепаратистів, що передуватиме більше 100 потужнім  атакам з боку сепаратистів, які стануться протягом наступних 10 днів.  

•             23 червня:  Контактна група зустрічається в Донецьку.

•             25 червня: Генеральний Секретар НАТО Расмуссен виступає з заявою, що не бачить ознак того, що Росія поважає свої міжнародні зобов’язання відносно України.

•             27 червня: Україна подає проект конституційної реформи на розгляд Венеційської Комісії.   Ця реформа дозволить проводити прямі вибори губернаторів і голів місцевих рад з метою надання спеціального статусу  мов меншин у місцях їхнього проживання.

•             27 червня: Порошенко продовжує дію односторонньої угоди про припинення вогню ще на 72 години для того, щоб надати ще одну можливість контактній групі від ОБСЄ провести успішні переговори.

•             28 червня: Україна збиває два літаки-безпілотники, які порушили український повітряний простір на території Луганської області.

•             30 червня: Через відмову сепаратистів припинити насильство і розпочати переговори, Президент Порошенко дозволяє скасувати домовленість про припинення вогню.

•             3 липня:  Президент Порошенко під час телефонної розмови з Віце-Президентом СЩА Байденом підтвердив свою безумовну готовність до проведення політичних переговорів задля вирішення ситуації, що склалася в Донецькій і Луганській областях .

•             8 липня:  Президент Петро Порошенко відвідує місто Слов’янськ, колишній оплот повстанців, аби зустрітися з місцевими мешканцями після того, як уряд повернув українську владу в місто після звільнення його від проросійських сепаратистів.    

•             9 липня:  Україна відновлює постачання електрики і рух потягів у Слов’янську, українські військовослужбовці роздають їжу, питну воду і гуманітарну допомогу місцевим мешканцям.

 •            11 липня:  Український уряд запроваджує в Слов’янську представницьку службу, яка оцінює розмір завданої шкоди і з’ясовує потреби населення в гуманітарній допомозі.

•             11 липня:  Український уряд доповідає про те, що протягом попередньої доби він здійснив постачання 60 тон гуманітарної допомоги в Донецьку область, що за п’ять попередніх діб склало загалом 158 тон. Президент Порошенко оголосив про те, що українські служби безпеки успішно знешкодили 100 мін і придорожніх бомб на звільненій території. 

Як заявив 1 липня Головнокомандуючий Спільними Військами НАТО в Європі Генерал Філіп Брідлав :  “Домовленість про припинення вогню було скасовано не через обвинувачення; її було скасовано тому що сепаратисти за підтримки Росії відповіли насильством тоді, коли президент Порошенко зробив спробу примирення. Про бажання з боку Росії досягти перемир’я можна судити, базуючись не на її словах, а на її справах. ”  Як неодноразово заявляли Сполучені Штати і наші європейські союзники, ми закликаємо уряд Росії припинити надавати свою матеріальну підтримку сепаратистам, а також використати свій вплив на сепаратистів, щоб переконати їх скласти зброю, дотримуватися угоди про припинення вогню і звільнити всіх заручників. Тільки тоді, коли це станеться, насправді розпочнеться процес примирення в Україні.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux