• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
ЗУСТРІЧ ВИСОКОГО РІВНЯ ЩОДО УКРАЇНИ: КООРДИНАЦІЯ ТА ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ПІДТРИМКИ
Опубліковано 11 липня 2014 року о 02:53

Спільні  Висновки Брюссель, 8 липня 2014 року  

Вступ

 1. 8 липня 2014 року Європейський Союз (ЄС), держави-члени ЄС, Україна, інші країни-донори - США, Канада, Японія, Норвегія, Швейцарія, міжнародні організації - Рада Європи, ОБСЄ, ПРООН, ОЕСР та міжнародні фінансові інституції - ЄБРР, ЄІБ, МВФ (спостерігач), СБ, Французька агенція розвитку, Німецький державний банк та представники громадянського суспільства провели координаційну зустріч щодо міжнародної підтримки України. Засідання відкрили Член Європейської Комісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле та Віце-прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

 1. Міжнародне співтовариство зобов’язалося підтримати економічну та політичну стабілізацію в Україні, зокрема у рамках політичної асоціації та економічної інтеграції в ЄС. Підписання 27 червня 2014 року та імплементація Угоди про асоціацію, у тому числі положень щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, стануть досягненням у цьому процесі.

 

 1. Для досягнення цієї мети Україна потребуватиме значної донорської допомоги. Важливою є ретельна координація цієї допомоги для забезпечення ефективного використання коштів відповідно до пріоритетів зі стабілізації та проведення реформ в Україні. У цьому зв’язку  Європейська Рада 27 травня привітала створення під керівництвом ЄС міжнародної координаційної платформи донорів та намір проведення координаційної зустрічі високого рівня до літа у Брюсселі. 5 червня країни «Великої сімки» у Брюсселі також висловили підтримку міжнародної координаційної платформи донорів для забезпечення ефективного надання економічної допомоги і привітали намір ЄС щодо проведення координаційної зустрічі високого рівня в Брюсселі.

 

 1. Ця координаційна зустріч на високому рівні стала важливою нагодою для обміну думками та обговорення ключових короткострокових і середньострокових пріоритетів для України, поточних планів донорів, у т.ч. ЄС, щодо допомоги Україні та найбільш відповідних  механізмів координації донорської допомоги, спрямованої на підтримку процесу реформ в Україні. Учасники також обговорили можливість проведення майбутньої Донорської та інвестиційної конференції для подальшої підтримки цих зусиль.

 

         Українська Сторона висловила намір презентувати під час Конференції План відбудови економіки України на 2014-2016 роки, який міститиме оцінку потреб постконфліктної відбудови та ключові пріоритети економічної стабілізації й відновлення зростання.

 

 

Висновки

 1. Ця зустріч на високому рівні надала можливість міжнародній донорській спільноті продемонструвати свою підтримку Україні у цей важливий перехідний період після подій, які сталися у лютому ц.р., та підтвердити свою повну підтримку територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.    

 

 1. Донори та міжнародні організації визнали важливість нещодавно підписаної Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (УА/ПВЗВТ), яка закладає нове підґрунтя для відносин між Україною та ЄС, метою яких є прискорення політичної асоціації та економічної інтеграції в ЄС, а також Порядку денного асоціації як інструмента для підготовки та сприяння набуттю чинності Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

 

 1. 3.   Українська сторона також поінформувала про свої плани щодо центральної координаційної структури з питань моніторингу імплементації УА/ПВЗВТ та забезпечення координації міжнародних донорів, а також узгодженості і стабільності програми реформ.

 

 1. Українська сторона повідомила про наявні потреби у фінансовій та технічній допомозі, включаючи невідкладні заходи зі стабілізації ситуації на Південному Сході України. Такі заходи, зокрема, включатимуть:

-       укріплення державного кордону;

-       забезпечення вирішення нагальних потреб внутрішньо переміщених осіб;

-       розробку спеціальної пост-конфліктної реабілітаційної програми для регіону Донбасу;

-       заснування Гарантійного Фонду.

 

 1. Учасники привітали зростаючу міжнародну підтримку України та визнали потребу у більш потужній донорській координації зовнішньої фінансової та технічної допомоги, що базуватиметься на пріоритетах економічної і демократичної стабілізації та реформування в Україні, починаючи з цього етапу підготовки до Конференції, а також на узгоджених зусиллях для подолання подальших викликів, включаючи особливі потреби у регіоні Донбасу України. Міжнародна координаційна платформа допомоги Україні надаватиме рекомендації щодо зусиль донорів, як в Україні, так й у столицях. Група підтримки України Європейської Комісії відіграватиме важливу роль у сприянні стратегічній координації відповідних штабів з метою забезпечення максимальної послідовності та ефективності міжнародних зусиль із надання підтримки.    

 

 1. ЄС звертає особливу увагу на Європейський порядок денний реформ для України, як на ключовий інструмент планування допомоги Україні у виконанні своїх зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію у коротко- та середньостроковій перспективі. Донори представили свої внески у світлі порядку денного реформ Уряду України, що базується на Європейському порядку денному реформ для України та програмах, схвалених МВФ і СБ, спрямовані на підтримку економічних, соціальних та політичних реформ в Україні. Донори також представили інформацію щодо надання майбутньої допомоги у цих та інших сферах співробітництва. Вони відзначили, що змішування донорських грантів з кредитним ресурсами міжнародних фінансових організацій може сприяти стимулюванню інвестицій. 
 2. Донори визнали важливу роль, яку може відігравати приватний сектор у процесі стабілізації економіки та переходу до інклюзивного і стійкого економічного зростання. Донори вітатимуть участь приватних інвесторів, у тому числі банків, що розширить коло донорів та інвесторів Конференції, яку планується провести восени 2014 року, базуючись на ретельній  підготовці стратегії реформ в Україні. Українська сторона представила своє бачення щодо ключових інвестиційно привабливих секторів для зростання української економіки, серед яких особлива увага приверталася до програм розвитку агропромислового сектору та забезпечення енергетичної безпеки, включаючи впровадження енергозберігаючих технологій, модернізації газотранспортної системи України, забезпечення реверсних поставок газу.
 3. У відповідності до Паризької декларації щодо ефективної допомоги українська сторона та донори домовилися про використання  електронної бази даних щодо допомоги у розвитку (DAD Ukraine) та спільне просування підзвітності і транспарентності
 4. Донори обговорили Дорожню карту з підготовки можливої донорської та інвестиційної Конференції, у т.ч. створення спільного організаційного комітету. На додаток до Угоди про асоціацію, Європейського порядку денного реформ для України та урядового пакету реформ, погоджених з МВФ, донори нададуть допомогу Україні у підготовці Плану відбудови економіки України на 2014-2016 роки, включаючи потенційні джерела фінансування. З цією метою Уряд України запросить донорів спільно провести оцінку фінансових ресурсів, необхідних для вирішення першочергових завдань.

 

*Деякі міжнародні фінансові інституції, згідно зі своїм мандатом, є аполітичними і можуть приєднуватися лише до економічних та пов’язаних з розвитком аспектів цих Висновків.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux