• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • 日本語
Посол Баер про продовження порушень принципів і зобов’язань ОБСЄ з боку Російської Федерації і про ситуацію в Україні
Опубліковано 14 червня 2014 року о 11:15

Виступ Посла Даніеля Баера під час засіданняПостійної Ради у Відні12 червня 2014 р. //

Пане Голово, ми залишаємося глибоко стурбованими тим фактом, що сили сепаратистів продовжують тримати в заручниках вісьмох спостерігачів, які входять

до складу Спеціальної Місії Спостерігачів від ОБСЄ, яких було викрадено 26-го і 29-го травня. Сьогодні сплинуло  відповідно два тижні від однієї дати і 17 днів від іншої. Ми рішуче засуджуємо сам факт викрадення, а також те, що спостерігачів так довго тримають у полоні. Ми звертаємося до всіх країн-членів ОБСЄ, включаючи Росію, із закликом використати свій вплив задля забезпечення негайного і безумовного звільнення цих спостерігачів і щоб гарантувати безпеку групам спостерігачів від ОБСЄ під час їхньої роботи в межах України, а також заборонити використовувати спостерігачів від ОБСЄ в якості заручників

Протягом останнього тижня ми були свідками інавгурації нового президента України Петра Порошенко. Його було обрано в результаті проведення чесних і добре організованих виборів, які отримали схвальні відгуки від міжнародних спостерігачів, включаючи ОДІР і Парламентську Асамблею ОБСЄ. Президент Порошенко є першим президентом України , який виграв вибори в результаті проведення першого туру виборів, зібравши більшість голосів по всій країні, ставши лідером у кожній області країни. Його інавгурація  надає унікальний шанс досягти прогресу у  справі знайдення мирного вирішення кризи, що триває в Україні. На жаль, Росія ще не визнала Порошенко як українського президента і продовжує свої дестабілізуючі дії на сході України, які включають широкомасштабні напади на українські державні установи,  прикордонні пости і збройні сили, що розташовані в Донецькій і Луганській областях. Більше того, очевидним є той факт, що озброєні до зубів і організовані бойовики, здебільшого із Чечні і Північної Осетії, відіграють значну роль у цих насильницьких діях.  Сьогоднішні новини надають інформацію про те, що Росія визнає, що надає матеріальну допомогу сепаратистам, а також про візит незаконного так званого лідера Донецької Народної Республіки (Деніса) Пушиліна до Москви. Це не є такою вже новиною, але допомагає викрити ще одну брехню з числа багатьох із них. Такі дії зводять нанівець усі чесні і добропорядні спроби налагодити діалог і ставить під сумніви те, що Російська Федерація має серйозні наміри долучитися до дипломатичних дискусій.  

Ми хочемо подякувати за надзвичайну оперативність комісію, яка після розмови, що відбулася між Головою Офісу і Президентом Порошенко відрядила Посла Хайді Тальявіні  для участі в переговорах між представником із боку України послом Павлом Клімкіним і представником Росії Міхаілом Зурабовим  з метою детального обговорення плану Петра Порошенко щодо мирного врегулювання в Україні. Ми взяли до уваги заяву Президента Путіна минулого тижня про те, що він сподівається на втілення мирного плану Петра Порошенко. Ми цінуємо ті зусилля, до яких вдається Посол Тальявіні.  

В той час, як ми продовжуємо піднімати питання порушення Росією норм міжнародного права, а також принципів і зобов’язань ОБСЄ з боку Росії, Сполучені Штати продовжуватимуть нагадувати Постійній Раді про найсерйозніше порушення, до якого вдалася Росія – ми говоримо про незаконну окупацію Криму. Цей крок ставить Росію в позицію, яка протиречить її міжнародним зобов’язанням і ізолює її від світової спільноти, про що підтвердило голосування в Генеральній Асамблеї ООН, коли сто країн встали на підтримку суверенітета і територіальної цілісності України і проти дій з боку Росії.  

Пане Голово, наприкінці минулого тижня я мав честь бути присутнім на історичній інавгурації Президента Порошенко в Києві. Разом із іншими учасниками події я почув про те, як Президент Порошенко кристально чисто висловив свою позицію щодо Криму, як він вірно підкреслив, що “Кримська земля є українською. І крапка.” З початку військової інтервенції Криму з боку Росії міжнародна спільнота і країни Великої Сімки дали чітко зрозуміти Росії, що спроба анексії Криму є незаконною і абсолютно неприйнятною . Ми не визнаємо і не визнаємо в майбутньому спробу анексії Криму Росією, і ми звертаємося до Росії із закликом покласти цьому край.

Пане Голово, у свої інавгураційній промові Президент Порошенко сказав, що він стане президентом задля того, щоби зберегти і укріпити цілісність України, а також аби забезпечити довготривалий мир і гарантувати надійну безпеку. Ми стоїмо пліч-о-пліч із Президентом Порошенко і народом України, в той час як вони будують цілісну, незалежну, успішну і демократичну Україну, - Україну, частиною якої є Крим.

Я би також хотів відзначити ту заяву, з якою виступили на минулому тижні країни G7. Вони сказали: “Ми підтверджуємо рішення країн G7ввести проти фізичних осіб і організацій, які активно підтримували і приймали участь у діях, що порушують територіальну цілісність і суверенітет України і які загрожують миру, безпеці і стабільності цієї країни. Ми запроваджуємо жорстку політику невизнання Криму/ Севастополя, що відповідає положенням Резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН. Ми готові до посилення цілеспрямованих санкцій і до введення значних додаткових санкцій  задля забезпечення додаткових негативних наслідків для Росії, якщо цього потребуватиме ситуація.”

Ми продовжуємо підтримувати ту чудову роботу, яку виконує  SMM у важких умовах, і, звичайно, ми вітаємо запрошення, яке надійшло від України щодо продовження дії мандату для Місії. Ми закликаємо всі країни, які беруть участь у цій зустрічі, запропонувати повну підтримку SMM, як словом, так і ділом, аби вона могла без перешкод виконувати свою роботу на території всієї України, з метою здійснення допомоги уряду і народу України, забезпечивши її безпечне і зростаюче демократичне майбутнє. 

Дякую Вам, пане Голово.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux