• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ СИТУАЦІЇ НАВКОЛО УКРАЇНИ
Опубліковано 12 червня 2014 року о 05:18

ПРЕС-РЕЛІЗ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В ЯПОНІЇ //

 

Росія стверджує про начебто гуманітарну катастрофу в Україні, яка вимагає міжнародного втручання.

Це є одним з напрямів її брехливої пропагандистської політики. Особливий цинізм полягає в тому, що Росія сама створює відповідні проблеми.

Українські діти використовуються в якості інструмента пропагандистської гри. Велика кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні спричинена злочинними діями Росії як в Криму, так і на сході України.

Москва повинна припинити підтримку терористів та екстремістів – лише так можна врегулювати ситуацію, у т.ч. і її гуманітарні аспекти.

Особливої уваги вимагає ситуація на тимчасово окупованому півострові – зухвале порушення російською окупаційною владою засадничих прав людини та громадянина, відсутність контролю за збереженням історичних, культурних та екологічних цінностей становлять велику загрозу гуманітарній ситуації в Криму.

 

 • Новою тактикою ворожої політики Росії стосовно України на міжнародній арені та в інформаційному просторі стає акцентування уваги на гуманітарній ситуації в Україні у зв‘язку з подіями на сході держави. Зміст проекту резолюції РБ ООН, ініційованого російською стороною відразу з початком її головування в РБ у червні, наміри делегації РФ порушити на постійній раді ОБСЄ питання «Порушення гуманітарного права та інші військові злочини, вчинені українськими збройними силами», відповідні пропагандистські сигнали в ЗМІ покликані формувати у суспільній свідомості викривлені уявлення про нинішні процеси в східних регіонах нашої держави та причини їхнього виникнення.
 • Така лінія Росії вкрай далека від щирого піклування про мирне населення Луганської та Донецької областей і тому надзвичайно лицемірна. Справжні причини: прагнення переключити увагу світової спільноти від злочинних дій самої Росії та підтримуваних нею терористичних груп; приховати реальні обсяги гуманітарної проблеми, спричиненої окупацією Криму; посилити риторику про АТО як «каральну операцію» та пропагувати думку про «громадянську війну» в Україні. Ініційовані Росією «гуманітарні коридори» ніщо інше як намагання забезпечити можливості для постачання бойовиків зброєю і свіжими людськими ресурсами, а також, у разі необхідності, їхнього відходу. Зокрема, безпрецедентний наплив з Росії злочинних елементів та контрабанда зброї за сприяння російських органів влади, у т.ч. прикордонної служби, змусили КМУ прийняти 5 червня 2014 року рішення про закриття 8 пунктів пропуску на державному кордоні з Росією.
 • Фарисейством є використання теми евакуації дітей із зони бойових дій, супроводжуване істерією в російських ЗМІ. Українські діти стають інструментом кремлівської пропаганди: російська влада презентує себе як «рятувальника багатостраждальних дітей», а українську владу у якості «злочинця, що воює проти власного народу, у т.ч. дітей». За таких обставин не можна виключати ймовірності провокацій з боку Росії з жертвами серед дітей. З боку російських бойовиків продовжується практика використання мирних мешканців у якості «живого щита».
 • Терористи перешкоджають евакуації людей, у т.ч. дітей з контрольованих ними зон, прикриваються ними і дають можливість вивезти лише в Росію під супровід російських телекамер. Це свідчить про узгоджені дії між Москвою та екстремістами. Показовим став випадок восьмимісячного Жені Езекяна зі Слов‘янська, підключеного до апарату штучної вентиляції легенів. Готові реанімобілі з Донецька та Харкова до дитини не пустили – на вимогу бойовиків, евакуювати його можна було лише до Росії: перевезення малюка до Ростова-на-Дону стало топ-новиною російських ЗМІ. Терористи також заблокували підготовлений потяг до Одеси для 500 дітей-сиріт з Луганська – лише хитрощі з іншим потягом уможливили вивезення дітей у безпечне місце.
 • Російська влада заявляє про рекордну кількість українських біженців на її території виключно в пропагандистських цілях. При цьому суттєва різниця між даними з різних джерел свідчить про надуманість цього явища.
 • Уряд України робить все можливе для забезпечення безпеки громадян України, які проживають у регіонах, захоплених терористичними групами. Надається максимальне сприяння для евакуації дітей. Особливо активно до цього залучилася «Укрзалізниця». Для безпеки громадян влада навіть готова йти на певні домовленості з бойовиками для створення коридорів.
 • За дорученням Президента України для мирного населення, яке бажає залишити зону АТО, створено «гуманітарний коридор». За даними МВС, після процедури ідентифікації на блокпостах сил АТО громадяни отримуватимуть відповідний документ, який надаватиме право на доступ до соціальних благ: медичного обслуговування, виплат пенсій і різних видів державної допомоги, права на навчання тощо.
 • Внаслідок окупації Росією Криму та безчинств терористичних угрупувань на сході України в державі зростає кількість внутрішньо переміщених осіб. За даними ООН станом на травень, лише з Криму переїхало близько 10 тисяч осіб. Триває виїзд з Луганської та Донецької областей – за різними даними, понад 15 тис. осіб були змушені покинути свої домівки. В українському суспільстві зростає взаємопоміч і волонтерство. Водночас така кількість внутрішньо переміщених осіб вимагає вирішення низки соціальних питань.
 • Єдиним шляхом врегулювання сучасної ситуації є припинення розгулу терористів та екстремістів і повернення миру та безпеки на схід України. Громадянам України не потрібна демонстративна гуманітарна допомога від Росії. Їм потрібно, щоб Росія припинила підтримувати терористів, публічно засудила їх та не вживала інших заходів з метою дестабілізації обстановки в Україні.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux