• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Комюніке лідерів «Великої сімки» (G7) щодо України (05/06/2014)
Опубліковано 05 червня 2014 року о 04:26

  //

1. Ми вітаємо вдале проведення виборів Президента України 25 травня, які відбулися за складних обставин. Висока явка виборців підкреслює рішучість українських громадян у визначенні майбутнього своєї країни. Ми вітаємо Петра Порошенка з обранням на пост Президента України і рекомендуємо йому шукати порозуміння з усім народом України.

2. У зв’язку з неприйнятним втручанням у суверенні справи України з боку Російської Федерації, ми підтримуємо український уряд і народ. Ми закликаємо незаконні озброєні угрупування роззброїтися. Ми спонукаємо українську владу і надалі дотримуватися зваженого підходу у проведенні операцій з відновлення закону та порядку. Також ми повністю підтримуємо вагомий внесок, який зробила ОБСЄ задля деескалації ситуації в Україні за допомогою Спеціальної спостережної місії та інших своїх інструментів. Ми схвалюємо бажання української влади продовжувати проведення національного діалогу у всеохопний спосіб. Ми вітаємо Меморандум миру і злагоди, що його було ухвалено Верховною Радою 20 травня та висловлюємо бажання щодо його якнайшвидшого впровадження. Ми також спонукаємо Верховну Раду та уряд України продовжувати конституційну реформу з метою створення рамок для поглиблення і зміцнення демократії та узгодження прав і прагнень людей в усіх регіонах України.

3. «Велика сімка» налаштована продовжувати працювати з Україною задля підтримки її економічного розвитку, суверенітету і територіальної цілісності. Ми заохочуємо виконати зобов’язання України щодо проведення важких реформ, які є вкрай важливими для підтримки економічної стабільності та активізації зростання, що керується приватним сектором. Ми вітаємо рішення МВФ щодо ухвалення програми для України із бюджетом у 17 млрд. дол. Вона прокладе шлях до інших дво- і багатосторонніх пакетів допомоги і кредитів, включаючи близько 18 млрд. дол., передбачених партнерами «Великої сімки». Ми вітаємо швидке виділення макроекономічної допомоги Україні. Ми підтримуємо механізм координації міжнародних донорів задля забезпечення ефективного надходження економічної допомоги. «Велика сімка» вітає намір ЄС провести координаційну зустріч на високому рівні у Брюсселі. Ми також вітаємо зусилля України у напрямі диверсифікації джерел постачання газу, включаючи ті, що стосуються налагодження реверсних газових потоків. Окрім того, ми очікуємо на успішне завершення перемовин – які відбулися за сприяння Європейського Союзу – щодо транзиту і постачання газу з Російської Федерації до України.

4. Ми єдині у питанні засудження порушення Російською Федерацією суверенітету і територіальної цілісності України. Незаконна анексія Криму Росією, а також дії з дестабілізації ситуації у східній Україні – неприйнятні і мають припинитися. Ці дії, які мають непокоїти усі нації, порушують засадничі принципи міжнародного права. Ми закликаємо Російську Федерацію визнати результати виборів в Україні, завершити відвід своїх збройних сил від українського кордону, зупинити потрапляння зброї та бойовиків через кордон і застосувати свій вплив серед озброєних сепаратистів, аби ті склали зброю та відмовилися від насильства. Ми закликаємо Російську Федерацію дотримуватися зобов’язань, взятих на себе у рамках спільної Женевської заяви, та співпрацювати з українським урядом, який втілює у життя план з відновлення миру, єдності та проведення реформ.

5. Ми підтверджуємо рішення «Великої сімки» щодо застосування санкцій проти осіб та організацій, які активно підтримували або брали участь у порушенні суверенітету і територіальної цілісності України; також це стосується тих осіб і організацій, які загрожують миру, безпеці і стабільності України. Ми впроваджуємо сувору політику невизнання того, що стосується Криму і Севастополя у відповідності до Резолюції Генеральної асамблеї ООН №68/262. Ми готові посилити цільові санкції та застосувати істотні додаткові обмежувальні заходи з подальшого перекладання витрат на Росію, якщо цього вимагатиме ситуація.

6. Проекти, які фінансуються донорським співтовариством і стосуються перетворення Чорнобильського об’єкту у стабільне та безпечне для довкілля середовище, просуваються у напрямі до завершення. Визнаючи складність виконання проектів такого характеру, ми закликаємо усі залучені сторони вжити додаткових зусиль з метою їхнього задовільного завершення; також ми спонукаємо сторони, відповідальні за проекти, тримати витрати під повним контролем. Для нас це є найвищим пріоритетом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux