• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Виступ Віце-президента США Джо Байдена на зустрічі з українськими законодавцями
Опубліковано 23 квітня 2014 року о 02:47

БІЛИЙ ДІМОфіс Віце-президента 22 квітня 2014 року Верховна РадаКиїв, Україна

Дякую, пане Посол. І я хочу подякувати моїм колегам за те, що повернули мене додому.  36 років я провів у нашому законодавчому органі , і я дійсно скористався цим місцем, оскільки був головою нашого комітету . Дякую за те, що змушуєте мене знову відчути себе потрібним, повернувши до законодавчого органу.

Для мене це велика честь, і я абсолютно щирий, для мене велика честь бути з вами усіма членами Ради, яка представляє всю Україну.

Сьогодні виїжджаючи з готелю я підписав книгу відгуків. Керівництво попросило мене підписати кгигу і я написав: "Єдина Україна. Джо Байден". І коли я дивлюся на вас, то це якраз єдина Україна - центр , південь, схід , захід.  І як людина, яка обіймала високі державні пости в моїй країні протягом майже 40 років і тільки тому, що я був в політиці і зустрічався з усіма  основними світовими лідерами за останні 40 років, я хочу, аби ви знали, що я реально оцінюю неймовірний тиск, під яким ви всі зараз знаходитесь. Я реально оцінюю той виклик, який вам зараз кинуто. І я розумію розчарування, яке ви відчуваєте, коли хтось на зразок мене приходить і каже, що це чудова можливість. (Сміх). Як каже моя мати, матиму за честь, щойно буде нагода.

Але правда полягає в тому, що ваші співвітчизники очікують від вас зараз дуже багатьох речей. Їх очікування високі.  Вимоги до вас, на мій поглдяд, є надзвичайними. І на додаток до цього. Є - Джон Кеннеді, президент Кеннеді, який написав книгу під назвою "Обличчя мужності", що стала дуже відомою. В ній перераховані ті чоловіки і жінки в нашій країні, які обіймали політичні посади, що були в інтересах Сполучених Штатів Америки, але не в їх особистих інтересах. Це обличчя мужності. Я сподіваюся, що ніхто з вас не з'явиться в першому виданні "Обличчя мужності в Україні", але я думаю, що деяким з вас доведеться приймати певні дійсно важкі особисті рішення .

Ви зіткнулися з такою нестабільністю і невизначеністю, про які ми ще будемо говорити сьогодні.  Але я також думаю, для мене це просто сказати - є такий вислів англійською, що експерт – це будь-хто з іншого міста, який має портфель. У мене немає портфеля і я не експерт. Але у мене є своя думка, і я говорю від імені президента Сполучених Штатів, і він поділяє ту саму думку. Вона полягає в тому, що це другий унікальний шанс виконати сподівання, що народились під час Помаранчевої револіції. Це справжня можливість зробити правильним те, що завжди складно зробити в перший раз, коли ти виходиш з-під гніту, або контролю іншої сили.

Вам залишається місяць до того, що я б з назвав, -- хоча, можливо, преса розкритикує мене за ці слова -- найбільш важливими виборами в історії України. І таким чином у вас є можливість, шанс розпочати еру реформ і демократичного оновлення, на які ви всі сподівалися два, п'ять, 10, 15 років тому, аби закласти основу для ще більш єдиної і процвітаючої України.

У розмові з вашим діючим президентом, я говорив про те, що особиста мужність і героїзм українців добре відомі. Ви дуже, дуже, дуже сильні люди. Говорю не тому, що я хочу в це вірити. Це так і є насправді. І ви стикаєтеся з дуже складними проблемами і, дехто скаже, принизливими і непрямим загрозами. Але можливість створити Єдину Україну, створити її правильно у ваших можливостях.  І ми хочемо бути вашим партнером, вашим другом у цьому проекті.  Ми готові допомогти.

У мене є вислів, який я використовую протягом своєї кар’єри по всьому світу – не розповідайте іншому чоловікові, або жінці в чому полягають їхні інтереси. Вони краще знають про свої інтереси ніж знаєте ви.  І тому я хочу, аби ви знали, що ми не пропонуємо для вас відповідей, але ми просто кажемо, що ми готові допомагати вам у кожному починанні, яке ви робите для того, щоб створити єдину, процвітаючу і узгоджену України, за яку ви всі боретеся.

І там, де ми можемо сприяти у проведенні вільних виробів 25 травня, ми хотіли б допомагати.  І там, де ми можемо допомогти в стабілізації та зміцненні української економіки, ми будемо допомагати вам витримати економічний тиск, з яким ви несправедливо зіштовхнулися. І я кажу, що американський народ готовий допомагати - не тільки Барак Обама і Джо Байден - але і американський народ.

Як ви всі добре знаєте, у нас значна кількість українсько-американське населення. Ми підтримуємо вас. І це не просто зовнішня політика, це особисте - це емоційна прихильність мільйонів американців.

Ви намагаєтеся домогтися енергетичної безпеки і немає жодної причини чому ви не можете стати енергетично незалежні.  Я справді так думаю. Це займе певний час. Потрібно буде приймати деякі важкі рішення, але це все разом у ваших силах, в силах влади Європи і США. І ми готові допомогти вам у досягненні цього. Уявіть собі, де ви були б сьогодні, якби могли сказати Росії: «Лишіть собі свій газ».  Ви мали б перед собою інший світ.  В наших силах це змінити.  Це займе деякий час, але це в наших силах.  Це важкі рішення, але вони в наших силах.

Також буду дуже відвертим, тому що сказати це групі лідерів в їх власному парламенті потрібно делікатно -- але ви повинні боротися з раковою пухлиною корупції, що зараз є ендемічним захворюванням у вашій системі. Це не тільки Сполучені Штати. Вам потрібна судова система, яку не тільки ви і ваші люди, але яка, як і інший світ вважає, може дійсно виносити рішення щодо  суперечок між людьми. Але у вас є шанс. У вас є шанс. З конституційними реформами, що ви їх плануєте, деякі з вас боролися різними способами протягом всієї вашої кар'єри, це - баланс сил між парламентом і президентом. Ви пробували два різні способи. Я думаю, що ви зрозуміли для себе - не те, що ми думаємо - те, що ви думаєте, є правильним балансом.

Децентралізація та розширення прав і можливостей місцевих громад - ми називаємо це передача влади додому - місцеві громади здатні обирати місцевих чиновників, контролювати власні бюджети, обирати власні ради. І як я вже сказав, можливо, якщо ви подивитеся навколо, в кожній країні, яка в останні 30 років вийшла з під гніту іншої, найважче, що потрібно налагодити це робота судів, це судова система. У певному сенсі це може бути найважливішим, що може відбутися в будь-якій країні . І це важко. Дійсно важко.

Але це абсолютно в ваших силах, а іноді - самовпевнено з мого боку це казати, але іноді це називається - криза породжує зобов'язання, і бажання, і готовність зробити деякі з цих сміливих рішень.

Таким чином, це - я не хочу перебільшувати нашу роль чи перебільшувати те, як сильно ми переймаємося, але Сполучені Штати підтримують фундаментальні права, свободи і гідність народу України, всього народу України.

І ви можете мати різні традиції.  Це не зовсім те ж саме, але ми розуміємо різні традиції в нашій країні - не так глибоко, як ви це зробите, але ми найбільш неоднорідна демократія в світі. Ми найближчим часом досягнемо моменту, коли понад 50 відсотків населення Сполучених Штатів Америки буде складатися з людей неєвропейського походження; більшість американського народу не європейського походження в 2020 році. Ми розуміємо. У нас є мільйони мусульман. У нас є сотні - але це не зовсім те ж саме. Ми не проти кордону. Ми не знаходимося на кордоні з іншою могутньою державою.

Але так - ми, насправді - це різні традиції, різні мови, а іноді - й різні перспективи, але одна річ, яку я помітив, навіть з тим, що відбувається на сході, це те, що існує набагато більше бажання називати себе українцями ніж будь-ким іншим. І в цьому полягає най-най-найголовніша об'єднуюча сила, незалежно від того, наскільки різні традиції.

Тому я впевнений, - самовпевнено з мого боку це казати -, але я впевнений, що у ваших конституційних реформах ви знайдете спосіб гарантувати ці традиції і в той же час зміцнити єдність України. І там де ми можемо, Сполучені Штати Америки готові надати допомогу в цих зусиллях.

Я дякую вам, - і я абсолютно щирий - за надану честь виступити в Раді, або принаймні комітету Ради.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux