• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • 日本語
Висновки Ради ЄС щодо України (Засідання Ради ЄС у закордонних справах Люксембург, 14 квітня 2014 року)
Опубліковано 16 квітня 2014 року о 02:49

Рада ухвалила такі висновки:

 

«1. Європейський Союз засуджує дії, вчинені озброєними особами у містах Східної України. Ці спроби дестабілізувати Україну повинні бути припинені. Рада закликає усі сторони почати діалог з метою мирного врегулювання. Рада приймає рішення про розширення списку тих, хто підлягає замороженню рахунків та забороні на видачу віз.

 

Рада підтверджує рішучу підтримку єдності, суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України і закликає Росію зробити те ж саме і відмежуватися від останніх незаконних дій у Східній Україні і зробити внесок у стабілізацію ситуації. Вона вимагає від Росії відкликати її війська з кордону України і негайно скасувати дозвіл Ради Федерації на використання сили на українській землі. Будь-яка загроза використання сили проти України або будь-яких інших країн є неприйнятною і має бути негайно припинена. ЄС закликає усі сторони зберігати максимальну стриманість, схвально відзначає, що українська влада реалізує операції з правопорядку у зважений спосіб та заохочує Уряд у Києві і надалі робити внесок у зниження напруженості.

 

2. ЄС підтверджує рішуче засудження незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією і не визнаватиме її. ЄС вітає прийняття резолюції Генеральної асамблеї ООН № 68/262. Рада з нетерпінням очікує на оцінку Комісії щодо юридичних наслідків анексії Криму та відповідні пропозиції щодо економічних, торговельних та фінансових обмежень щодо Криму.

 

3. ЄС підтверджує важливість залучення Росії та України до змістовного діалогу, в т.ч. шляхом започаткування багатостороннього механізму, з метою пошуку політичного вирішення, заснованого на повному дотриманні суверенітету і територіальної цілісності України, включаючи право України приймати рішення щодо власної Конституції та політичного майбутнього. Європейський Союз готовий брати участь у такому міжнародному механізмі. У цьому контексті Рада вітає майбутню зустріч за участю Високого представника і міністрів закордонних справ України, Росії та США як можливий початок змістовного процесу деескалації. Рада висловлює точку зору, що можливі шляхи стабілізації економічної ситуації в Україні також могли б бути обговорені на цій майбутній зустрічі. Рада закликає Російську Федерацію заходами підтримки продемонструвати її готовність брати участь у стабілізації української економіки.

 

4. Рада підтримує роботу, що вже проведена Моніторинговою місією ОБСЄ, яка має вкрай важливе значення для відстеження подій в Україні, і продовжить надавати підтримку цій місії. Рада поділяє занепокоєння, висловлені представниками ОБСЄ та Ради Європи, щодо наразі обмежених можливостей спостереження за ситуацією з правами людини, в т.ч. осіб, що належать до національних меншин, у Криму.

 

5. Рада готова допомогти Україні у здійснені реформи сектору громадської безпеки, підтримці міліції та верховенства права. У цьому контексті Рада доручає ЄСЗД відрядити експертну місію з метою підготовки належної допомоги на доповнення до інших зусиль, що докладаються, та виробити Політичні рамки підходу до кризи (PFCA), з вивченням усіх варіантів, в т.ч. можливої місії СПБО, з метою прийняття рішення щодо подальших дій ЄС під час наступного засідання Ради.

 

6. Рада нагадує, що будь-які подальші кроки Російської Федерації, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні, призведуть до додаткових та далекосяжних наслідків для відносин в широкому спектрі економічних сфер між Європейським Союзом та його державами-членами з однієї сторони та Російською Федерацією з іншої сторони. У зв’язку з цим Рада відзначає, що триває підготовча робота Комісії та держав-членів з визначення можливих цільових заходів, як це було доручено Європейською Радою в березні ц.р. З тим, щоб, якщо цього вимагатиме ситуація, були вжиті додаткові кроки.

 

7. Рада підтримує Україну у просуванні вперед на шляху здійснення політичних реформ, як це було заплановано та оголошено українським Урядом, включаючи, насамперед, конституційну реформу. ЄС вітає волю українського Уряду реалізувати свої зобов’язання щодо забезпечення представницького характеру та інклюзивності урядових структур, що відображало б регіональну різноманітність, гарантування повного захисту прав осіб, які належать до національних меншин, розслідування всіх порушень прав людини та актів насильства, а також боротьби проти екстремізму. В цьому контексті Рада вітає започаткування 9 квітня ц.р. роботи Міжнародної консультативної групи під егідою Ради Європи. 

 

Рада вітає нещодавні парламентські резолюції, які закликають до негайного роззброєння всіх незаконних сил самооборони, та очікує на їхню швидку імплементацію. Рада рішуче підтримує проведення вільних та чесних президентських виборів 25 травня ц.р. Держави-члени ЄС візьмуть активну участь в роботі спостережної місії ОБСЄ. ЄС та держави-члени готові надати допомогу українському Уряду в побудові довіри в рамках країни.

 

8. Рада підтверджує зобов’язання ЄС підписати решту положень Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, якомога швидше після проведення президентських виборів 25 травня ц.р. Сьогодні Рада ухвалила Регламент щодо зменшення чи скасування митних тарифів на українські товари, що відображатиме серйозну підтримку Україні до 1 листопада 2014 року, в період очікування на підписання та тимчасове застосування положень щодо ПВЗВТ.  

 

9. Рада підтверджує свою відданість підтримати Україну та надати значну фінансову допомогу для фінансово-економічної стабілізації ситуації в країні, нагадуючи надзвичайну важливість надання допомоги з боку МВФ та вітаючи досягнення 27 березня ц.р. на експертному рівні угоди між МВФ та владою України. Рада очікує на рішення Ради директорів МВФ щодо надання нового кредиту „Stand-By”. Сьогодні Рада ухвалила Рішення про надання макрофінансової допомоги України, встановивши чіткі умови для її майбутнього виділення. Її загальна сума сягне 1,6 млрд. євро.

 

10. Рада вітає створення Групи підтримки України, яка працюватиме над реалізацією „Європейського порядку денного для реформ”. В той же час, Рада нагадує важливість для України невідкладної реалізації масштабного пакету структурних реформ, включаючи боротьбу проти корупції, управління державними фінансами та забезпечення бюджетної прозорості. ЄС закликає всі зацікавлені сторони зробити свій вклад в подальшу стабілізацію ситуації в Україні та розвиток країни. 

 

11. Рада підтверджує готовність ЄС вивчити шляхи надання допомоги Україні у забезпеченні її енергетичних постачань через подальшу диверсифікацію, в тому числі за рахунок швидкого підвищення можливостей реверсних потоків, посилення  ефективності енерговитрат та ефективних інтерконекторів з і в рамках Європейського Союзу. Така допомога повинна бути в поєднанні із зусиллями України реформувати і модернізувати свій енергетичний сектор, відповідно до зобов'язань України у рамках Договору про засновування енергетичного співтовариства.

 

Рада бере до відома лист Президента РФ В.Путіна від 10 квітня ц.р. на адресу декількох держав-членів. Рада просить Єврокомісію відповісти, за результатами проведення консультацій з державами-членами, Президенту Російської Федерації від імені ЄС і його держав-членів для того, щоб домовитися про консультації з Росією і Україною задля забезпечення безпеки постачань і транзиту.

 

Рада висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з одностороннім збільшенням цін на газ для України і висловлює тверде переконання, що всі відмінності в поглядах щодо ціни і умов поставок газу мають бути вирішені шляхом переговорів та через наявні юридичні механізми з метою стабілізації економічної ситуації в Україні. Відносини в енергетичній сфері мають базуватися на принципі взаємності, прозорості, справедливості, недискримінації, відкритості до конкуренції і продовженні співпраці з метою забезпечення рівних умов для надійних поставок енергії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux