Посольство України в Японії

Київ 14:58

Українці в Японії

Згідно з інформацією станом на червень 2017 р., опублікованою Міністерством юстиції Японії 20 листопада 2017 р., на території Японії посвідки на проживання отримали 1992 громадянина України, з них з метою працевлаштування перебуває 380 громадян України. Станом на червень 2016 р., посвідки на проживання отримали 1745 українців.

Незважаючи на те, що в Японії відсутня українська діаспора та особи, які б набули статусу «закордонного українця», в країні існує неформальне товариство українців за кордоном – «Краяни», метою якого є популяризація України в Японії та допомога у вирішенні культурних проблем тих українців, що перебувають у змішаних шлюбах та хотіли б дати своїм дітям елементи української освіти. Окрім цього, зазначеним товариством на постійній основі проводяться флеш-моби, демонстрації, акції на підтримку нашої держави, а також інші заходи з відзначення пам’ятних дат, річниць, роковин тощо.

У 2009 р. об’єднанням «Краяни» було засновано у м.Токіо Українську школу «Джерельце», в якій навчаються як діти шкільного віку, так і дошкільнята. Заняття проводяться два рази на місяць та включають такі напрямки як читання, письмо, математика та мистецтво. Головна мета школи – навчити дітей з українських та багатонаціональних родин розмовляти українською мовою, ознайомити їх з дитячим фольклором та українською культурою з тим, щоб у майбутньому вони підтримували та зберігали традиції свого народу.

Починаючи з 2013 р., зазначеним товариством проводяться щорічні марші у вишиванках. Так, 20 та 21 травня 2017 р. у містах Токіо та Наґоя відбувся традиційний «П’ятий мегамарш у вишиванках», метою якого є популяризація та ознайомлення пересічних громадян Японії з українською культурою, національним одягом та піснями. В заході взяли участь понад 150 чоловік та члени їхніх родин.

Фейсбук-сторінка об’єднання українців в Японії «Краяни» - https://www.facebook.com/ukrainians.japan.

У лютому 2018 р. в м.Наґоя (префектура Аіті) згідно з чинним законодавством Японії було зареєстровано Японську-українську культурну асоціацію. Метою Асоціаціі є проведення культурних, наукових та освітніх заходів як для японських , так і для українських громадян на території обох країн; вирішення проблем та задоволення інтересів громадян обох країн; активне сприяння зміцненню дружби та взаєморозуміння народів Японії та України.

Веб-сторінка Асоціації - http://jp-ua.org