Посольство України в Японії

Київ 03:48

Українці в Японії

Згідно з інформацією Міністерства юстиції Японії, опублікованою 6 грудня 2018 р., станом на червень 2018 р., на території країни акредитації посвідки на проживання отримали 1824 громадянина України, з них з метою навчання в Японії перебуває 118 громадян. Станом на червень 2017 р., 1992 українців мали посвідки на проживання. Особи, які б набули статусу «закордонного українця», в Японії відсутні.

В країні існує неформальне товариство українців за кордоном – «Краяни», метою якого є популяризація України в Японії та допомога у вирішенні культурних проблем тих українців, які перебувають у змішаних шлюбах та хотіли б дати своїм дітям елементи української освіти. Окрім цього, зазначеним товариством на постійній основі проводяться культурні заходи, флеш-моби, демонстрації, акції на підтримку нашої держави, а також інші заходи з відзначення пам’ятних дат, річниць, роковин тощо.

У 2009 р. у м.Токіо об’єднанням «Краяни» було засновано Українську недільну школу «Джерельце», в якій навчаються як діти шкільного віку, так і дошкільнята. Заняття проводяться два рази на місяць та включають такі напрямки як читання, письмо, математика та мистецтво. Головна мета школи – навчити дітей з українських та багатонаціональних родин розмовляти українською мовою, ознайомити їх з дитячим фольклором та українською культурою з тим, щоб у майбутньому вони підтримували та зберігали традиції свого народу. Фейсбук-сторінка об’єднання українців в Японії «Краяни» - https://www.facebook.com/ukrainians.japan.

У лютому 2018 р. в м.Наґоя (префектура Аіті), згідно з чинним законодавством Японії, було зареєстровано «Японську-українську культурну асоціацію». Метою Асоціації є проведення культурних, наукових та освітніх заходів як для японських, так і для українських громадян на території обох країн; вирішення проблем та задоволення інтересів громадян обох країн; активне сприяння зміцненню дружби та взаєморозуміння народів Японії та України. Веб-сторінка Асоціації - http://jp-ua.org

За ініціативи об’єднання «Краяни» та «Японсько-української культурної асоціації» у мм.Токіо та Наґоя відбулися традиційні мегамарші у вишиванках, метою яких є популяризація України та ознайомлення пересічних громадян Японії з українською культурою, національним одягом та піснями (13 та 20 травня).

За участю представників української громади та японських партнерів у Посольстві проведено міжнародну акцію «Запалімо свічку пам’яті», присвячену 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 рр. (27 вересня).

В Англіканській церкві Св. Албана м.Токіо проведено традиційну поминальну службу місії Св.Юди Української Православної церкви Київського Патріархату з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., участь в якій взяли співробітники Посольства та члени їхніх сімей, представники української громади в Японії, а також представники місцевої громадськості (18 листопада).