Посольство України в Японії

Київ 05:46

23 грудня вперше в Японії презентовано українське кімоно

23 грудня 2018, 13:18

23 грудня у м.Токіо презентовано японське кімоно з українськими мотивами. У ньому дружина Посла України Марія Харченко відвідала прийняття в Імператорському палаці з нагоди Дня народження Імператора Японії.

На думку Посла Ігоря Харченка, знаковість цієї події полягає у двох речах: «По-перше, це – унікальне та єдине у світі кімоно; воно є витвором мистецтва, який відображає поєднання японської та української культур. Таке кімоно є справжнім символом українсько-японської дружби. По-друге, цьогорічний прийом є останньою нагодою привітати Імператора Акіхіто, який у наступному році планує передати справи своєму спадкоємцю».

Зазначимо, що українське кімоно підготовлено у рамках проекту  «Imagine OneWorld Kimono Project», який має на меті створення японських кімоно з національними мотивами різних країн світу у контексті підготовки культурної програми Олімпійських ігор 2020 р. у м.Токіо. В якості основних мотивів для українського кімоно, яке було створено в одному зі стародавніх культурних центрів Японії – м.Канадзава преф.Ісікава, були використані соняхи, писанки, лелеки, а також пам’ятник Володимиру Великому – Хрестителю Київської Русі. Виготовлено кімоно майстром техніки фарбування шовку з використанням рослинних мотивів «Кага-юдзен», яка має понад 500 років та є притаманною р-ну Кага (преф.Ісікава) – М.Ота, до майстерні якого 30 жовтня завітав Посол І.Харченко. Японський пояс для кімоно «обі» виготовлено у м.Кіото. Для виготовлення кімоно знадобилося приблизно вісім місяців, поясу – три.   

За словами керівника проекту Й.Такакура, згода убратися в традиційний японський національний одяг спеціально для відвідання протокольного заходу в Імператорському палаці у день національного свята Японії є «найвищим із можливих виявів поваги до країни перебування» з боку подружжя українського представника і «свідченням дійсно дружнього ставлення до Японії з боку України».    

Посольство України в Японії висловлює щиру подяку директору проекту «Imagine OneWorld Kimono Project» Й.Такакура, координатору для української сторони – Д.Міцубаясі, майстру українського кімоно М.Ота, а також спонсору – представнику компанії «Komaba Planning Ltd.» С.Іде.

 

Останні новини

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ ГОЛОСУВАТИ В ЯПОНІЇ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ЩО ВІДБУДУТЬСЯ 31.03.2019 | 11 березня, 02:59

Для участі у виборах необхідно бути включеним до списків виборців на відповідній виборчій дільниці! Перебування на консульському обліку у відповідній закордонній дипломатичній чи консульській установі забезпечує автоматичне включення особи до списку виборців на даній виборчій дільниці. Наполегливо рекомендуємо подавати заяви про прийняття на консульський облік з метою включення до Державного реєстру виборців або про зміну даних у Державному реєстрі виборців до 20 березня 2019 року.

Інформація щодо е-Віз | 30 листопада 2018, 10:30