Посольство України в Японії

, Київ 23:49

Українці в Японії

В Японії відсутня українська діаспора та особи, які б набули статусу «закордонного українця». Однак, наразі спостерігається тенденція до зростання кількості громадян України, які тимчасово перебувають в цій країні з метою роботи, навчання та у приватних справах.

Посольство підтримує дружні зв’язки з активістами неформального товариства українців за кордоном - «Краяни». Метою їхнього об’єднання є популяризація України в Японії та допомога у вирішенні культурних проблем тих українців, що перебувають у змішаних шлюбах та хотіли б дати своїм дітям елементи української освіти.

23 лютого 2014 р., за ініціативи Посольства та підтримки закордонних українців, в Англіканській церкві Св. Албана м. Токіо відбулась поминальна служба за «Небесною сотнею», що загинули під час останніх трагічних подій в Україні. У рамках заходу, відбувся збір коштів для родин загиблих українців.

9 березня 2014 р., в Токійському парку Мейдзі відбувся флешмоб присвячений 200-річчю від Дня народження націєтворчого генія українського народу Тараса Шевченка, який був організований активістами «Краян» за сприяння Посольства України в Японії.

У рамках флеш-мобу, участь в якому також взяли і представники місцевої громадськості, що захоплюються творами великого Кобзаря, відбулося публічне читання найбільш відомих творів Т. Шевченка, які з огляду на сьогоднішню ситуацію в Україні залишаються актуальними і по цей час.

28 червня 2014 р. за підтримки Посольства України в Японії та Української Православної церкви Київського патріархату відбувся другий флеш-моб «Мегамарш у вишиванках» за участю представники неформального об’єднання закордонних українців «Краяни», співробітників Посольства України в Японії, а також представниів місцевої громадськості.

23 листопада 2014 р., в Англіканській церкві Св. Албана м. Токіо відбулась поминальна служба з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 - 1933 рр.

У заході, який відбувся за сприяння Посольства України в Японії, участь взяли співробітники дипломатичної установи та члени їхніх сімей, представники української громади за кордоном, зокрема активісти неформального товариства українців «Краяни», а також представники місцевої громадськості.

У рамках згаданого заходу молитву на пам’ять жертв голодомору прочитали настоятель Української православної церкви Київського патріархату у м. Токіо отець П. Королюк, піаріст римсько-католицької церкви у Японії та Філіппінах отець В. Деллабан, настоятель Англіканської церкви Св. Албана В. Балсон.

Крім цього, до присутніх звернувся Посол України в Японії, який закликав пам’ятати кожну історичну віху нашої держави на шляху її незалежності, зокрема Голодомор 1932-1933 рр. - геноцид української народу, розв’язаний тоталітарним радянським режимом, а також сьогоднішню неоголошену війну Україні.

З метою вшанування пам’яті жертв більшовицького терору та всіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність нашої держави, було запалено свічки, що були викладені у формі українського тризуба.

 

Неформальне товариство українців за кордоном «Краяни»

 

«Краяни» - неурядова та неофіційна організація закордонних українців, які тимчасово або постійно проживають у Японії, була заснована 3 березня 2000 р. як електронна поштова розсилка з метою згуртування українців, що проживають поза межами України.

Організація переважно віртуальна спільнота, яка не має офіційної структури, формального членства або керівних органів.

Серед головних напрямків діяльності «Краян» можна виокремити наступні:

-         популяризація української культури серед японців;

-         популяризація японської культури серед українців;

-         допомога українцям з адаптації до умов життя в Японії;

-         вирішення нагальних питань українців, що тимчасово мешкають в країні акредитації;

-         проведення флеш-мобів, демонстрацій, акцій на підтримку нашої держави в країні перебування, а також проведення інших заходів з відзначення пам’ятних дат, річниць, роковин тощо.

Засновником «Краян» та одним з координаторів діяльності організації  є громадянин України Д.В. Ковальов (kov@tokyo.email.ne.jp). Товариство має власну веб-сторінку (http://yarylo.sytes.net/kraiany/), де розташовано корисну інформацію про Японію, оголошення, звіти тощо, а також групу у Фейсбуці (https://www.facebook.com/ukrainians.japan). Офіційної реєстрації учасників групою не ведеться. Кількість учасників можна приблизно оцінити по кількості учасників поштової розсилки та групи у Фейсбук (станом на листопад 2014 р. - 108 чоловік).

Серед найбільш помітних заходів/акцій, що були організовані «Краянами» або впроваджені за їхньою участю були наступні:

         - відзначення десятої річниці Незалежності України - підняття на гору Фудзі (2001 р.);

- збір підписів та направлення листа до Прем’єр-міністра Японії з проханням не визнавати результати сфальсифікованих виборів під час першого туру президентських перегонів у 2004 р.;

- заснування Місії Української православної церкви Київського патріархату в Японії (2008 р.);

- заснування та підтримка Української школи «Джерельце», метою якої є збереження національної ідентичності українських дітей за кордоном (03.2009 р.);

- перший Марш у вишиванках у м. Токіо, Японія (28.06.2013 р.);

- пікет російського посольства у м. Токіо з вимогою припинити російську агресію проти України (4.03.2014 р.);

- фестиваль «Молимось за мир в Україні» у м. Кіото (12-13.04.2014 р.);

- другий Марш у вишиванках у м. Токіо, Японія (28.06.2014 р.);

- захід з популяризації української культури «Український день» у м. Йокогама (19.10.2014 р.).