Посольство України в Японії

, Київ 23:49

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Японією

Співробітництво між регіонами України та Японією

Міжрегіональне співробітництво є важливим компонентом усього спектру  двосторонніх відносин між Україною та Японією.

Напрямком його найбільш активного розвитку є розбудова побратимських стосунків між спорідненими містами: Києвом і Кіото, Одесою та Йокогамою. Одеса та Йокогама стали містами-побратимами у 1965 р., Київ та Кіото - у 1972 р.

За довгі роки їх співпраці встановлені сталі дружні зв’язки як на рівні міських адміністрацій, так і громадських організацій. Так, при мерії м. Йокогама функціонує громадський Комітет дружби Йокогама-Одеса на чолі з К.Андо. У Кіото питаннями побратимських зв’язків опікується громадська Асоціація культурних зв’язків на чолі з директором Школи балетного мистецтва М. Терада.

Крім цього, вагомий внесок у справу подальшого розвитку побратимських зв’язків між Україною та Японією робить і соліст Національної опери України, художній керівник Київського державного хореографічного училища Н. Терада (син М. Такао), якого 26 квітня 2013 р. мер м. Кіото призначив почесним послом з питань розвитку міжнародного туризму.

Найважливіше місце у відносинах міст-побратимів мають контакти в культурно-гуманітарній сфері: в галузі мистецтва, освіти, охорони здоров’я та спорту. Побратимські відносини також сприяють обміну досвідом між керівниками органів місцевого самоврядування України та Японії у питаннях підтримання та розвитку інфраструктури міського господарства, забезпечення економічного, соціального та культурного розвитку міст.

            Протягом останніх років побратимські зв’язки пожвавилися за рахунок активізації контактів між керівниками органів влади міст-побратимів.

19 січня 2011 року відбулось підписання Протоколу про співпрацю між Київською міською державною адміністрацією та мерією міста Кіото. З української сторони протокол підписав заступник Глави Адміністрації Президента України А.І. Гончарук, з японської – мер м. Кіото Д. Кадокава.

З 15 по 19 листопада 2011 року, у рамках відзначення 40-ї річниці встановлення побратимських зв’язків між Києвом та Кіото та у розвиток положень Протоколу про співпрацю між КМДА та мерією Кіото, в Японії перебувала делегація Київської міської державної адміністрації на чолі з її Головою О.П. Поповим.

В ході візиту сторони відзначили налаштованість щодо розширення та поглиблення наявних форм співпраці на рівні міст-побратимів Києва та Кіото.

Розвиток міжрегіональних зв’язків залишається в центрі уваги Посольства. Зокрема, протягом 2012-2014 рр. було надано сприяння участі представників України в конференції «Мери за мир» (м. Хіросіма), у зборах Асоціації громадських обмінів між Кіото та Києвом (м. Кіото), а також у Міжнародній конференції Ліги історичних міст світу (у 2012 р. - м. Хує, В’єтнам; 2014 р. - м. Янчжоу, КНР), Головою якої є мер м. Кіото Д. Кадокава.