Посольство України в Японії

, Київ 23:04

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Японією

Співпраця у галузі культури і спорту

Розвиток гуманітарного співробітництва продовжує активно сприяти подальшій розбудові українсько-японських всебічних відносин.

У рамках візиту Президента України П.Порошенка до Японії 7 квітня 2016 року відбулась зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна та Міністра освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії Х.Хасе, у ході якої було підписано Меморандум про співробітництво між Міністерством молоді та спорту України і Міністерством освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії у молодіжній сфері, сфері фізичної культури і спорту.

У рамках роботи Всесвітнього форуму спорту і культури (м.Токіо, 20-22 жовтня 2016 року) з метою підготовки Японії до Олімпійських та Параолімпійських ігор 2020 Міністр молоді та спорту І.Жданов зустрівся з парламентським Віце-міністром освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Т.Таносе, під час якої сторонами було підтверджено зацікавленість у подальшому розвитку двосторонніх відносин у галузі фізичної культури, спорту та молодіжної політики, відповідно до положень вищезгаданого Меморандуму.

Вагомий внесок у популяризацію української культури і традицій на території Японії роблять українські бандуристки та співачки О.Степанюк, Н.Гудзій та К.Гудзій, які окрім культурно-мистецьких заходів, активно беруть участь у благодійних акціях, а також різноманітних заходах, які традиційно підтримуються дипустановою.

Так, зокрема, 26 червня 2016 року на сцені театру опери та балету м.Камакура, заслужена артистка України О.Степанюк виконала одну з головних партій в опері Дж.Верді «Травіата». 27 червня 2016 року у концертному залі «Hollywood Hall» (м.Токіо) відбувся благодійний концерт української бандуристки Н.Гудзій, який проходив у рамках проекту «Мир на крилах».

  Діяльність Кіотської школи балетного мистецтва ім.Теради на чолі з її директором М.Такао активно сприяє активізації співпраці у галузі культури між нашими країнами. Зокрема, 5 квітня 2016 року учні згаданої балетної школи українським танцем на японській землі привітали Президента України П.Порошенка під час його офіційного візиту до Японії.

У рамках 45-річчя встановлення побратимських зв’язків між Києвом і Кіото, 13 серпня 2016 року на сцені відновленого театру «ROHM Theatre Kyoto» відбулась балетна вистава «Лускунчик» за участю відомих артистів балету Д.Матвієнко, Н.Терада, а також артистів та вихованців Київського національного хореографічного училища, Кіотської школи балетного мистецтва ім.Терада та Кіотського балетного театру.

Окрім цього, М.Такао як Голова Громадської асоціації культурних обмінів Кіото-Київ взяла участь у низці заходів з нагоди 45-річчя встановлення побратимських зв’язків між Києвом і Кіото, які відбувались в Україні та в Японії, зокрема у рамках візиту Київського міського голови В.Кличка до Кіото (7-8 вересня 2016 року).

За ініціативи Асоціації культурних обмінів Японія-Україна, неурядової організації «Земляки» та за сприяння Посольства з 26 по 31 березня 2016 року в приміщенні культурного центру «Кінтецу» (м.Осака) відбувся «Тиждень України 2016», у рамках якого відбулися показ документальної стрічки про аварію на Чорнобильській АЕС, прокламація відомих творів Тараса Шевченка в перекладі японською мовою, концерт української співачки та бандуристки К.Гудзій, лекція доцента Університету Кобе Й.Окабе щодо внутрішньополітичного життя та соціально-економічної ситуації в нашій державі, а також інші культурно-просвітницькі заходи.

У рамках проекту «Мир на крилах», започаткованого у 2015 р. співачкою та бандуристкою Н.Гудзій та присвяченого згаданим роковинам, у березні в початковій школі м.Коріяма (преф.Фукусіма) відбувся благодійний концерт, а також обмін паперовими журавликами зробленими українськими та японськими дітьми з посланнями миру та не допущення повторення атомних трагедій. Згаданий культурно-гуманітарний проект покликаний сприяти поглибленню обмінів на громадському рівні між двома країнами.

У контексті відзначення 5-х роковин аварії на АЕС «Фукусіма-1» та 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС з 12 квітня по 5 червня 2016 року в приміщенні Посольства відбулась авторська виставка емакімоно «5*30» (ілюстрований свиток паперу), української художниці, скульптора З.Скоропаденко.

На постійній основі Японію з гастролями відвідують відомі українські музичні колективи та молоді талановиті українські музиканти.

Так, наприкінці грудня 2015 року відбулись гастролі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України на чолі з диригентом, народним артистом України М.Дядюрою. У рамках гастрольного турне згаданий оркестр виступав спільно з відомою японською скрипачкою Я.Оотані з нагоди її 40-річного дебюту на великій сцені.

Крім цього, 26 квітня 2016 року М.Дядюру було запрошено у якості головного диригента на концерт Токійського симфонічного оркестру та всесвітньо відомого скрипаля І.Гітліса. У програмі згаданого концерту пролунали фрагменти з балетної вистави «Лускунчик» П.Чайковського, концерту №2 для скрипки з оркестром Й.С.Баха, симфонії №5 «Доля» Л.ван Бетховена, а також інші шедеври класичної музики.

 

Традиційною є участь українських представників у міжнародних мистецьких конкурсах, спортивних змаганнях, що проходять в Японії. Показово, що багато з них стають переможцями та отримують почесні призи.

Так, серед переможців минулорічного 23-го Міжнародного конкурсу дитячих малюнків Асоціації «Ie-no-hikari», в якому було представлено 26 288 робіт з 77 країн світу, були і українські діти - Валерія Паюк (золота медаль), Любов Ушакова (срібна медаль), Ліза Штатська та Олександра Бабак (бронзові медалі) Злата Каріжская (почесна відзнака журі).

На міжнародному конкурсі анімаційних фільмів «Hiroshima 2016», який проходив з 18 по 22 серпня 2016 року в однойменному місті, було представлено дві короткометражні анімаційні стрічки українського режисера С.Коваля - «Столяр» та «Журналіст», які були відзначені спеціальною нагородою журі.

1-30 жовтня 2016 року відбувся другий міжнародний фестиваль циркового мистецтва просто неба «Awaji Art Circus 2016», участь в якому взяли також і українські представники - театр історичного танцю «Алентрада», вокальний дует «MOKOSHO» та Анастасія Ільїна (сучасний танець).

 

На міжнародних змаганнях з художньої гімнастики на «Кубок ІОН 2016» (клубний чемпіонат світу), який проходив 8 - 11 вересня 2016 року у м.Токіо, українські гімнастки школи І.Дерюгіної посіли третє місце у командній першості, а в особистому заліку Г.Різатдінова та О.Д’яченко (юніори) посіли друге та четверте місце відповідно.

Відбулись матчі плей-офф світової групи Кубка Девіса між національними збірними України та Японії (м.Осака, 16-18 вересня 2016 року). Національна збірна України у складі М.Філіми, І.Марченко, С.Стаховського, А.Смірнова, Д.Каленіченко поступилась команді Японії з рахунком 0:5.

Перша ракетка України Е.Світоліна на міжнародних змаганнях з тенісу «Toray Pan Pacific Open» (м.Токіо, 19-25 вересня 2016 року) у півфінальному поєдинку поступилась японській тенісистці з рахунком 6/1, 3/6, 2/6.

На міжнародних змаганнях з плавання (м.Токіо, 25-26 жовтня 2016 року), блискавично виступив М.Романчук, виборовши дві золоті медалі на дистанції 1500 та 400 метрів вільним стилем. Крім цього, Д.Зевіна завоювала бронзову медаль на дистанції 100 метрів на спині.