Посольство України в Японії

, Київ 18:57

Інтерв’ю Посла І.Харченка провідному інформаційному агентству Японії «Кьодо Ньюс» від 18 лютого 2015 року

19 лютого 2015, 11:42

Посол заявляє, що Україна фактично перебуває у стані війни з Росією.

 ТОКІО, 18 лютого, Кьодо Ньюс

 Україна «фактично веде війну проти Росії та її довірених осіб» у рамках конфлікту між урядовими силами і проросійськими сепаратистами, заявив Посол України в Японії Ігор Харченко під час нещодавнього інтерв’ю інформаційному агентству «Кьодо Ньюс».

Посол підкреслив, що він на «100 відсотків» впевнений, що російські війська діють в Україні, надавши ствердну відповідь на питання, чи справді конфлікт у східній Україні є «боротьбою за свободу» від російського впливу.

Виступаючи з критикою влади Президента Росії Володимира Путіна, Ігор Харченко підкреслив, що «сьогодні Росія є терористичною державою».

Посол зробив цю заяву на тлі бойових дій, що тривають між українськими військами і сепаратистами, незважаючи на угоду про припинення вогню, що була укладена минулого четверга.

Угода про припинення вогню, що була досягнута лідерами Франції, Німеччини, Росії й України, передбачає відведення важкого озброєння та надання особливого статусу територіям, що перебувають під контролем сепаратистів.

Після того, як режим припинення вогню вступив у дію у неділю, бойові дії були припинені у більшості районів, проте «не всюди», зазначив Посол.

Станом на сьогодні бойові дії продовжуються у місті Дебальцеве (Донецька область), що є стратегічним транспортним вузлом, в районі якого підтримувані Росією сепаратисти оточили українські урядові війська.

«Ситуація дуже мінлива і нестабільна», - зазначив Ігор Харченко.

Угода про припинення вогню, що була укладена у столиці Білорусі Мінську, просто зупинила бойові дії, проте цей документ не є мирною угодою, яка може бути досягнута лише після «повного і безумовного» виведення російських військ з України.

Він закликав Росію дотримуватися попередньої угоди про припинення вогню, що була досягнута у вересні минулого року, яка передбачає виведення іноземних військ.

Ігор Харченко також наголосив, що Україна продовжуватиме захищати свою територію, акцентувавши увагу на тому, що надання особливого статусу територіям, що контролюються сепаратистами у східній Україні, означає введення самоврядування на місцевому рівні, а не впровадження автономії.

Визнаючи позитивний ефект санкцій, введених США, країнами Європи та Японією по відношенню до Росії у зв’язку з кризою в Україні, Посол водночас закликав міжнародне співтовариство робити більше, щоб розрядити напружену ситуацію.

«Санкції – це добре», зазначив він, проте такого роду кроки є «повільними» з точки зору зміни ситуації, за якої українські солдати і цивільні особи продовжують гинути.

Він також підкреслив, що дії уряду Японії, що пов’язані з політичною, економічною і гуманітарною підтримкою України, є «надзвичайно ефективними».

Останні інтерв`ю

Прес-конференція Посла Ігоря Харченка | 22 грудня 2014, 02:09

17 грудня відбулася прес-конференція Посла Ігоря Харченка у Клубі іноземних кореспондентів Японії на тему «Події в Україні – боротьба за майбутнє Євразії?»
Інтерв`ю |

Посол Ігор Харченко став ексклюзивним гостем у вечірньому ток-шоу наживо програми новин «PRIME NEWS» на загальнонаціональному телеканалі Японії FUJI TV | 16 травня 2014, 02:53

«Те дійство, що відбулося 11 травня в Луганській і Донецькій областях - це нікчемний фарс, шоу для російських ЗМІ із заздалегідь визначеними результатами» - загальний меседж Посла //
Інтерв`ю |

«Росія стала ворогом не тільки України, але і всіх демократичних прав і свобод людини, втративши довіру в очах світової спільноти» | 28 квітня 2014, 05:17

- лейтмотив інтерв’ю Посла Ігоря Харченка авторитетному японському фінансовому виданню «Finance Facsimile News» //
Інтерв`ю |