Посольство України в Японії

, Київ 18:00

Засідання Спільного українсько-японського комітету з питань співробітництва у сфері після аварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях

14 грудня 2017, 03:32

27 листопада 2017 року в Національному інституті стратегічних досліджень відбулося 5-е засідання Спільного українсько-японського комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення після аварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, який координує українсько-японське співробітництво.  

З вітальними промовами до учасників засідання звернулися Володимир Горбулін, директор Національного інституту стратегічних досліджень; Віталій Петрук, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження; Тошіхіро Аікі, посол, заступник генерального директора Європейського бюро Міністерства закордонних справ Японії; Шигекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні. Порядок денний включав шість тематичних сесій, а також заключну сесію з підведенням підсумків та підписанням протоколу засідання.

В роботі комітету взяли участь низка представників органів виконавчої влади, профільних наукових організацій України та Японії. Від Інститут у роботі конференції взяли участь представники відділу енергетичної та техногенної безпеки Інституту  Олександр Суходоля та провідний науковий співробітник цього ж відділу Дмитро Бобро.  

Учасники засідання відмітили важливість співробітництва по лінії Чорнобиль-Фукусіма, яке розвивається від обміну досвідом в сфері дезактивації та поводження з радіоактивним відходами до відродження територій. Зокрема, одним з таких перспективних напрямів слід розглядати розміщення на цих територіях електростанцій, які використовують альтернативні джерела енергії.  

За підсумками засідання був підписаний Протокол, в якому окреслені основні пріоритети роботи, серед яких: обмін досвідом щодо зняття АЕС з експлуатації, управління забрудненими територіями, радіаційним контролем, а також перспективи співпраці за напрямком Чорнобиль-Фукусіма. 

 http://www.niss.gov.ua/articles/2801/

Останні новини

Міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв FOODEX JAPAN 2018 | 06 березня, 05:37

На виставці будуть представлені українські виробники харчових товарів та напоїв за підтримки компанії COnsulting INtegrated (COIN).

Другий міжнародний форум з питань освоєння космосу (ISEF2) | 06 березня, 04:26

Українська делегація на чолі з Головою Державного космічного агентства України Павлом Дегтяренко взяла участь у Другому міжнародному форумі з питань освоєння космосу (ISEF2), що відбувся у м. Токіо 2-4 березня 2018 року.