Посольство України в Японії

, Київ 10:37

П’ята міністерська зустріч «ГУАМ – Японія»

21 вересня 2017, 05:02

В ході візиту Мінстра закордонних справ Японії, Таро КОНО до Нью-Йорку, 20 вересня (Середа) ц.р. протягом приблизно 40 хвилин було проведено 5-ту «ГУАМ – Японія» міністерську зустріч за участю Міністрів закордонних справ держав-членів ГУАМ (Організація за демократію та економічний розвиток) та Генеральним Секретарем ГУАМ.
 
1 Огляд
(1) У своєму виступі Міністр Коно заявив що співпраця «ГУАМ-Японія» наближається до ювілею 10 років співпраці, до того ж Міністр відмітив сталий розвиток відносин співпраці між Японією та державами-членами ГУАМ починаючи з туристичної, торгової, інвестиційної та інших сфер разом із тим висловив наміри подальшої підтримки співпраці держав-членів ГУАМ у спільних за інтересом сферах. У відповідь Міністри закордонних справ держав-членів ГУАМ висловили подяку Японії за співпрацю з ГУАМ та висловили сподівання на її (співпраці) продовження.
 
(2) Також, Міністр Коно наголосив на важливості дотримання загальнолюдських (світових) цінностей, таких як демократія та верховенство права, висловивши сподівання на подальшу співпрацю з державами-членами ГУАМ з метою встановлення верховенства права в міжнародному співтоваристві, з чим погодилися всі представники держав-членів (ГУАМ).
 
(3) Крім того, щодо проблеми Північної Кореї Міністр Коно зазначив, що запуск балістичної ракети в ході нещодавнього ядерного випробування, ігноруючи верховенство права як і провокаційна поведінка Північної Кореї є абсолютно неприйнятною. Також Міністр наголосив про важливість застосування максимального тиску для зміни курсу політики Північної Кореї, з тим щоб кожна країна могла в повній мірі виконувати відповідні резолюції Ради Безпеки та висловив сподівання на розуміння та співпрацю держав-членів ГУАМ.
  У свою чергу держави-учасниці засудили нещодавні ядерні випробування та неодноразові запуски балістичних ракет Північною Кореєю і висловили свою солідарність з Японією.
 
(4) Після зустрічі держави-учасники опублікували спільний прес-реліз (за посиланням)

2 Список учасників «5 зустрічі ГУАМ – Японія» на рівні Міністрів
 
(1) Представник з боку Японії
Міністр закордонних справ, Таро КОНО
(2) Представник з боку ГУАМ
Міністр закордонних справ Грузії, Заступник Прем’єр-міністра, Міхеіл ДЖАНЕЛІДЗЕ
 
- Міністр закордонних справ України, Павло КЛІМКІН
- Заступник Міністра закордонних справ Республіки Азейбарджан, Араз АЗІМОВ
- Заступник Міністра закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова, Ліліан ДАРІЙ
- Генеральний Секретар ГУАМ, Алтай ЕФЕНДІЄВ

http://www.ua.emb-japan.go.jp/itprtop_uk/00_000894.html

Останні новини

Міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв FOODEX JAPAN 2018 | 06 березня, 05:37

На виставці будуть представлені українські виробники харчових товарів та напоїв за підтримки компанії COnsulting INtegrated (COIN).

Другий міжнародний форум з питань освоєння космосу (ISEF2) | 06 березня, 04:26

Українська делегація на чолі з Головою Державного космічного агентства України Павлом Дегтяренко взяла участь у Другому міжнародному форумі з питань освоєння космосу (ISEF2), що відбувся у м. Токіо 2-4 березня 2018 року.