Посольство України в Японії

, Київ 07:29

Завершення проекту японського художника К.Міядзакі «Крізь стіни» в рамках Року Японії в Україні

24 жовтня 2017, 10:59

Повідомляємо про завершення реалізації проекту японського художника К.Міядзакі «Крізь стіни» (Over the Wall), який було проведено в рамках Року Японії в Україні за підтримки Посольства Японії в Україні та Агентства ООН у справах біженців.

У рамках проекту «Крізь стіни» К.Міязакі створює мурали по всьому світу. Його мета – поглибити культурний обмін між дітьми з різних країн та об’єднати світ через мистецтво. В Україні зазначений проект мав два етапи та був присвячений 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією та першій річниці ініціативи «Міста солідарності», яку було розпочато минулого року у м.Маріуполь.

Перший етап проекту було відзначено відкриттям 11 липня 2017 р. муралу «Солідарність» на території Арт-заводу Платформа у м.Київ, який було створено разом із близько 200 дітьми-переселенцями, які на даний час проживають у м.Київ. Другий мурал К.Міязакі під назвою «Рукавичка» було відкрито 29 липня ц.р. на території загальноосвітньої середньої школи № 68 у м.Маріуполь. Над створенням арт-об’єкту працювали більше 50 дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України. Програма також передбачала проведення майстер-класів для дітей та організацію виставки їхніх малюнків, виступ української бандуристки з Японії К.Гудзій.

26 вересня ц.р. за підсумками проекту у Посольстві України в Японії відбулася зустріч К.Міязакі з Послом І.Харченком. Японський мистець звітував щодо результатів проекту та висловив надію щодо найскорішого покращення ситуації в Україні. Зі свого боку, Посол І.Харченко високо оцінив внесок К.Міядзакі до поглиблення українсько-японських культурних відносин та побажав йому подальших успіхів у його творчій діяльності.

Відео за наступним посиланням: