Посольство України в Японії

, Київ 18:01

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе

09 грудня 2016, 09:03

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе.

Петро Порошенко  подякував Прем’єр-міністру за незмінну підтримку Японією територіальної цілісності та суверенітету України, в тому числі в рамках головування країни у «Великій сімці».

Глава держави відзначив відсутність прогресу на Донбасі через продовження Росією постачання важкого озброєння на окуповані території і продовження обстрілів з боку російських бойовиків.

Лідери двох держав окремо засудили порушення прав людини на території окупованого Криму і домовилися координувати позицію в рамках міжнародних організацій, в тому числі ООН.

Петро Порошенко привітав також позицію Японії щодо збереження політики міжнародних санкцій проти країни-агресора. У цьому контексті Сіндзо Абе наголосив на важливості виконання Мінських домовленостей.

Лідери України та Японії обговорили пріоритетні питання торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва. Прем'єр Абе підтримав реформи, які проводить Україна, і в цьому контексті відзначив лідерство Президента України.

Співрозмовники погодилися, що проведення у 2017 році Року Японії в Україні сприятиме подальшому зміцненню двосторонніх зв’язків, у тому числі міжлюдських контактів.

Також Прем’єр-міністр поінформував Главу Української держави про візит Президента Росії до Японії, який відбудеться 15-16 грудня.

Президент України запросив Прем'єр-міністра Японії відвідати Україну з візитом у зручний час.

Останні новини

Міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв FOODEX JAPAN 2018 | 06 березня, 05:37

На виставці будуть представлені українські виробники харчових товарів та напоїв за підтримки компанії COnsulting INtegrated (COIN).

Другий міжнародний форум з питань освоєння космосу (ISEF2) | 06 березня, 04:26

Українська делегація на чолі з Головою Державного космічного агентства України Павлом Дегтяренко взяла участь у Другому міжнародному форумі з питань освоєння космосу (ISEF2), що відбувся у м. Токіо 2-4 березня 2018 року.