Посольство України в Японії

, Київ 05:33

Коментар Речниці М.Беци щодо доповіді Amnesty International – «Крим у пітьмі. Придушення незгоди»

16 грудня 2016, 13:17
У Міністерстві закордонних справ України вітають оприлюднення змістовної доповіді міжнародного правозахисного руху Amnesty International про стан справ з дотриманням прав людини на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Криму – «Крим у пітьмі. Придушення незгоди».

У документі, який став результатом понад 50 інтерв’ю дослідників в Києві і Криму, чітко зафіксовано грубі порушення окупаційною владою прав і свобод людини, факти відвертих репресій проти опонентів незаконних окупації та анексії Кримського півострова, зокрема активних представників кримськотатарської спільноти. Правозахисники відзначають, що у якості інструментарію для боротьби з незгодними російська влада застосовує судове переслідування за кримінальним законодавством, безпідставно звинувачуючи проактивних громадян України, що залишилися на окупованому півострові, в екстремізмі та терористичній діяльності.

Привертається увага до системного витіснення з Криму незалежних ЗМІ, обмеження права на мирні зібрання та асоціації, блокування чи заборони діяльності незалежних громадських і неурядових організацій.

Враховуючи обмеження російською окупаційною владою доступу міжнародних конвенційних механізмів моніторингу на територію Криму, звіти та висновки незалежних правозахисних організацій про ситуацію на півострові мають надзвичайне значення для фіксування злочинів російської окупаційної влади та підготовки адекватної відповіді міжнародної спільноти, у т.ч. з метою притягнення до відповідальності всіх винних.

Відео: http://bit.ly/2gPHfyP

15 грудня 2016 року

 

Останні заяви та коментарі