Посольство України в Японії

, Київ 05:38

19-й саміт Україна-Європейський Союз

12-13 липня 2017 р. в Києві відбувся 19-й саміт Україна-Європейський Союз.

19-й саміт Україна-ЄС став історичним самітом у відносинах між Україною та ЄС, самітом - асоціації та безвізу, яким було завершено перший етап європейської інтеграції України.

Порядок денний саміту включав обговорення комплексу питань, пов’язаних з розвитком ситуації на сході України, включаючи стан імплементації Мінських домовленостей і наслідки окупації АР Крим і м.Севастополь. Крім того, розглянуто стан виконання Угоди про асоціацію і реалізацію внутрішніх реформ в Україні, а також надання з боку ЄС відповідної підтримки. Окрему увагу було приділено завершенню процесу ратифікації Угоди про асоціацію, запровадженню безвізового режиму для громадян України, співробітництву у сфері енергетики, імплементації поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВ ЗВТ).

 

Ключові підсумки саміту:

1. Надано позитивну оцінку:

  • першому місяцю функціонування безвізового режиму ЄС для громадян України (близько 100 тис. українських громадян); 
  • першому року функціонування ПВ ЗВТ Україна-ЄС;
  • відзначено 42% зростання з 1 січня 2016 року обсягів торгівлі між Україною та ЄС;
  • ухваленню рішення Ради ЄС та Європарламенту стосовно надання Україні додаткових автономних торговельних преференцій

2. Підтверджено завершення процедури ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та набуття нею чинності з 1 вересня 2017 р., що започаткує якісно новий етап політичної та економічної інтеграції України з ЄС.

3. Обговорено кроки для активізації виконання Угоди про асоціацію, зокрема започаткування дискусії щодо здійснення оцінки впливу імплементації ПВЗВТ у контексті подальшої економічної інтеграції.

4. Задекларовано наміри України розпочати підготовчу роботу щодо визначення параметрів приєднання у перспективі до Митного Союзу з ЄС, Шенгенської зони, Спільного цифрового ринку, що стане потужним стимулом для реалізації економічних та секторальних реформ, зростанню торгівлі та інвестицій.  

5. Домовлено про проведення наприкінці 2017 року – початку 2018 року у Брюсселі Міжнародної інвестиційної конференції по Україні.

6. Підтверджено незмінну підтримку ЄС у протидії агресії РФ проти України, єдність і солідарність у питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, у т.ч. у Криму. 

7 Підтверджено позицію про збереження економічних та секторальних санкцій ЄС проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей, практичним свідченням чого стало продовження санкції ЄС на наступні 6 місяців.   

8. Засуджено протиправні дії Росії, які підривають логіку Мінського процесу (запровадження російського рубля, експропріація українських підприємств, визнання Російською Федерацією т.зв. документів). Обговорено можливі спільні кроки реагування на такі дії.

9. Підтверджено відданість політиці невизнання спроби незаконної анексії АР Крим та м.Севастополь та готовності продовжувати діалог з Україною з метою переходу від політики невизнання до політики деокупації Криму. Підтверджено відданість санкційній політиці у зв’язку з тимчасовою окупацією Криму, підтвердженням чому стало чергове  продовження у червні обмежувальних заходів на наступні 12 місяців.

10. Підтверджено готовність ЄС відіграти провідну роль у відновленні Донбасу, зокрема шляхом впровадження окремої програми.

11. Засуджено системні порушення прав людини окупаційною владою у Криму та на Донбасі. Підтверджено необхідність запровадження міжнародних правозахисних механізмів на території Криму.

12. Висловлено спільний заклик звільнити усіх незаконно утримуваних українських громадян в Росії, на Кримському півострові та Донбасі. 

13. Досягнуто принципової домовленості про формування неформальної робочої групи Україна-ЄС зі стратегічної комунікації для підвищення ефективності реагування на дезінформаційні кампанії Росії проти України та країн Європейського Союзу.

14. Підтверджено готовність ЄС продовжувати надавати фінансову і технічну допомогу Україні на шляху системних внутрішніх перетворень. Обговорено перспективи ухвалення нового довгострокового Плану підтримки України. Українська сторона наголосила на можливості використання фондів Зовнішнього інвестиційного плану ЄС для підтримки малого та середнього бізнесу.

15. Обговорено перспективи створення умов для поступового зниження плати за роумінг для мобільних дзвінків і передачі даних між Україною та країнами ЄС у рамках потенційного формування єдиного європейського комунікаційного простору. 

16. Підтверджено солідарність з Україною у контексті забезпечення енергетичної безпеки та стратегічної ролі України як транзитної держави, зокрема задекларовано готовність ЄС виділити кошти на підтримку Фонду енергоефективності України.

17. Внесено пропозицію щодо проведення спільно з Європейською Комісією на початку 2018 р. міжнародного форуму щодо перспектив використання Газотранспортної системи України – «Потенційні можливості ГТС України для енергетичної безпеки Європи».

18. Скоординовано позиції сторін щодо недопущення реалізації російського проекту «Північний потік ІІ».

19. Задекларовано готовність ЄС до якнайшвидшого врегулювання питання щодо підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС у форматі двосторонніх договорів з державами-членами ЄС.

20. Досягнуто домовленість про проведення 5-го Саміту Східного партнерства у Брюсселі 24 листопада 2017 р

Таким чином 19-ий саміт Україна-ЄС став важливим етапом у процесі європейської інтеграції України в умовах дії Угоди про асоціацію та засвідчив подальшу підтримку з боку ЄС зусиль України у протидії зовнішній агресії і процесі здійснення внутрішніх реформ. Саміт дозволив лідерам України та ЄС узгодити та скоординувати підходи щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції Києва та Брюсселя, а також спільного реагування на стратегічні виклики в умовах динамічних змін глобального політичного ландшафту. 


Консульський відділ Посольства України в Японії
Керівник: Ковальова Наталя Василівна
Другий секретар (консульські питання)
Адреса:

 3-5-31 Nishi-Azabu, Minato-ku, Tokyo 106-0031, Japan // . Переглянути на мапі

Телефон: +81 (3) 5474 9773
Факс: +81 (3) 5474 9772
Ел. пошта: emb_jp@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://japan.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України:

Понеділок, вівторок, п'ятниця:   09:00 – 12:15

Середа:  14:00 - 17:00

Четвер:  09:00 - 11:00, для громадян певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі)

Обідня перерва: 12:30 - 14:00

Вихідні дні: субота, неділя

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

Понеділок, вівторок, четвер, п'ятниця:  09:30 - 12:00

 

Межі консульського округу:

 Японія

Примітки:

Гаряча лінія Посольства України в Японії.

Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України.

Номер телефону: +81-90-1775-4206

У неприйомний час консульська допомога надається у таких випадках: техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.

 Вихідні та святкові дні 2018 року в Україні

1 січня - Новий рік;

7, 8  січня - Різдво Христове;

8, 9 березня - Міжнародний жіночий день;

8, 9 квітня - Великдень;

30 квітня - 1 травня - День міжнародної солідарності трудящих;

9 травня - День Перемоги;

28 травня - Трійця;

28, 29 червня - День Конституції України;

24 серпня - День незалежності України;

14, 15 жовтня - День захисника України;

25 грудня - Різдво Христове;