Посольство України в Японії

6, Київ 07:18

Поширені запитання/FAQ

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу  на території Японії?

 Для реєстрації шлюбу між громадянкою (громадянином) України та громадянином (громадянкою) Японії у місцевих органах Японії громадянці (громадянину) України необхідно звернутися до Посольства України в Японії для  оформлення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально.

Для оформлення згаданої заяви необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства у прийомні години. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Одночасно можливо замовити переклад заяви японською мовою.

Строки оформлення та консульський збір: оформлення заяви - в день звернення, консульський збір - 3000 ієн; переклад японською мовою, як правило, в день звернення- 6000 ієн.

Я зареєструвала шлюб з японським громадянином на території Японії та хочу змінити своє дівоче прізвище на прізвище чоловіка.

Якщо ви зареєстровані на території України (не оформлювали дозвіл компетентних органів України на виїзд на постійне проживання за кордон), то вам слід проставити на документі про укладення шлюбу на території Японії штамп Апостиль у Міністерстві закордонних справ Японії (外務省), після чого нотаріально оформити його переклад на українську мову та надати до органів реєстрації актів цивільного стану за місцем вашого проживання в Україні.

 Чи можна засвідчити підпис на заяві або оформити довіреність у Посольстві, надіславши документи поштою?

Ні, усі нотаріальні дії виконуються під час особистого звернення заявника до консульського відділу Посольства з наданням документів, що підтверджують його особу та громадянство.

 Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у найближчому відділенні банку або АТМ після перевірки поданих документів та отримання відповідного направлення на сплату. Сплата консульського збору готівкою не допускається.

 Як можна прискорити доставку закордонного паспорта?

Заявник подає до консульського відділу заяву про доставку за його рахунок оформленого на його ім’я паспорта громадянина України для виїзду за кордон із зазначенням його акаунта в одній із служб міжнародної кур’єрської доставки (наприклад, DHL або FedEx).

 Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини японець?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди - якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містити засвідчений нотаріально переклад українською мовою.

 Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

 Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут


Консульський відділ Посольства України в Японії
Керівник: Ковальова Наталя Василівна
Другий секретар (консульські питання)
Адреса:

 3-5-31 Nishi-Azabu, Minato-ku, Tokyo 106-0031, Japan // . Переглянути на мапі

Телефон: +81 (3) 5474 9773
Факс: +81 (3) 5474 9772
Ел. пошта: emb_jp@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://japan.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України:

Понеділок, вівторок, п'ятниця:   09:00 – 12:45

Середа:  14:00 - 17:00

Четвер:  09:00 - 11:00, для громадян певних категорій (інваліди, вагітні, тяжкохворі)

Обідня перерва: 13:00 - 14:00

Вихідні дні: субота, неділя

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

Понеділок, вівторок, четвер, п'ятниця:  09:30 - 12:00

 

Межі консульського округу:

 Японія

Примітки:

Гаряча лінія Посольства України в Японії.

Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України.

Номер телефону: +81-90-3919-0284

У неприйомний час консульська допомога надається у таких випадках: техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України, інші випадки, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.